مجله سیمدخت
0

Windows ۱۲ با تأخیر؛ طرفداران مایکروسافت ناامید شدند

Windows ۱۲ با تأخیر؛ طرفداران مایکروسافت ناامید شدند
بازدید 19

به نظر می‌رسد که مایکروسافت همچنان به ارائه Windows  ۱۲ در سال ۲۰۲۴ تمرکز نخواهد کرد و قصد دارد به به‌روزرسانی‌های ویندوز ۱۱ ادامه دهد. بر اساس گزارش ویندوز سنترال که از منابع قابل اعتماد نقل شده، به‌نظر می‌رسد که ویرایش بعدی ویندوز ۱۱ با نام “نسخه‌ی 24H2” در سال ۲۰۲۴ منتشر شده و جایگزین نسخه‌ی 23H2 خواهد شد.

گفته شده است که این به‌روزرسانی بزرگ به ویژه به هوش مصنوعی تمرکز خواهد داشت و احتمالاً به نام ویندوز ۱۲ معرفی نخواهد شد. این اطلاعات به شدت تایید می‌کند که مایکروسافت به تدریج به به‌روزرسانی‌های ویندوز ۱۱ متمرکز می‌شود.

Windows ۱۲ با تأخیر

شایعات زیادی منتشر شده که نسخه‌ی بعدی ویندوز با نام ویندوز ۱۲ عرضه خواهد شد و به هوش مصنوعی توجه خاصی خواهد داشت. با این حال، به نظر می‌رسد که ارتقاء به ویندوز ۱۱ ادامه دارد و در حال حاضر اعلام کردن رسمی ویندوز ۱۲ در اولویت نیست.

در حال حاضر، به‌روزرسانی بزرگ بعدی ویندوز با کدنام‌هایی همچون Hudson Valley و Germanium معروف است. این کدنام‌ها به نسخه‌های آزمایشی اشاره دارند که قرار است قبل از انتشار عمومی، به شرکای تجاری مایکروسافت ارائه شود.

انتظار می‌رود که سیستم‌عامل Germanium مایکروسافت در ماه آوریل برای شرکت‌ها منتشر شود و نسخه‌ی نهایی حداقل تا ماه سپتامبر در دسترس عمومی قرار نگیرد. کامپیوترهایی که با Germanium از پیش نصب شوند، در ماه ژوئن معرفی خواهند شد.

بر اساس گزارش‌ها، مایکروسافت اقدامات سخت‌گیرانه‌ای در خصوص نیازهای رم و واحد پردازشی عصبی (NPU) برای ویندوز جدید خود در نظر گرفته است. با این حال، هنوز نمی‌توانیم بگوییم تا چه اندازه این سخت‌گیری‌ها بر نرخ نصب ویندوز ۱۲ تأثیر خواهند گذاشت.

ویندوز سنترال اعلام کرده است که مایکروسافت در حال استفاده از روش OS Swap برای نصب به‌روزرسانی جدید است. این روش به معنای جایگزین کردن نسخه‌ی قبلی یک سیستم‌عامل با نسخه‌ی جدید است. در نسخه‌ی 23H2 ویندوز ۱۱، با اعمال تغییرات و اصلاحاتی بر روی سیستم‌عامل نصب‌شده، به‌روزرسانی در دسترس قرار گرفت.

نسخه‌ی 24H2 ویندوز ۱۱ قرار است با بهره‌گیری از هوش مصنوعی، سیستم‌عامل دسکتاپ مایکروسافت را به نحوی ترکیب کند که امنیت، عملکرد، و تجربه‌ی کاربری را بهبود بخشد. این تلاش هم‌زمان با افزایش اتکا به تکنولوژی هوش مصنوعی، به ارتقاء امکانات سیستم‌عامل پرداخته و تاثیر مثبتی بر تجربه کاربری ارائه خواهد داد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *