مجله سیمدخت
0

کار در خانه یا اداره ؟

بازدید 30

کار در خانه بهتر است یا در اداره ؟ دراین قسمت از مجله تفریحی سیمدخت برای شـما همراهان عزیز لیستی از فواید دورکاری را منتشر کرده ایم. تنها دو روز در هفته دورکاری می تواند بازی را تغییر دهد.

کار در خانه بهتر است یا در اداره؟

پایه‌هاي‌ رویایی هر حرفه‌ای شامل امکان کار از خانه نیز هستند، حداقل به اندازه‌ای. در این حالت، شما می‌توانید بیشترین آرامش و سکوت را تجربه کنید، رفت و آمدهای مزاحم خودرا کاهش دهید، دوستانی در محیط خود داشته باشید، و احتمالاً از مبلمان بهتری بهره‌مند شوید. اما دلیلی که واقعاً باید به خاطر داشته باشید برای کار از خانه انجام دادن، بهبود بهره‌وری است.
اگر در حال مذاکره با تیمتان هستید، ده دلیل وجود دارد که نشان می‌دهند چرا ایجاد فرصت‌های کاری از خانه در کمک به شما می‌تواند شما را به فردی هوشمندانه‌تر و مؤثرتر تبدیل کند. اما قبل از اینکه توافقی را ببندید، یک نکته حیاتی وجود دارد: همیشه روزهای مشخصی را برای کار از خانه انتخاب کنید، به عنوان مثال، سه شنبه تا پنج‌شنبه. انتخاب دوشنبه یا جمعه به عنوان روزهای کاری از خانه، ممکن است انطباق سیاسی‌تان را به خطر بی‌اندازد، زیرا مدیران ممکن است فکر کنند که شما فقط برای آخر هفته کار می‌کنید.
اگر از وسط هفته شروع کنید، به او اطلاع می‌دهید که تمرکز شما برای بهره‌وری در ساعات کاری خارج از دفتر خود است و برای بهتر شدن در کارهای جدی واقعاً متعهد هستید. برای راهنمایی بیشتر در مورد چگونگی افزایش بهره‌وری تا حد امکان، در اینجا راهکارهای هوشمندانه‌ای برای پیشرفت در کار وجود دارد.

1. چیت-چت اضافی را حذف می کند

یکی از دلایل واضحی که کار از خانه باعث افزایش بهره‌وری می‌شود، حذف تمامی مکالمات اداری است. هرچند داشتن ارتباطات و رفاقت با همکاران اهمیت دارد، اما برای پیشرفت در شغل و حفظ سلامت روانی، حجم گفتگوهای روزانه در یک محیط اداری معمولی بسیار زیاد و بی‌فایده می‌باشد.
«زمانی که می‌توانیم از عوامل حواس‌پرتی فاصله بگیریم، به طور معمول می‌توانیم زمان خود را بهتر مدیریت کنیم و به سطوح جدیدی از بهره‌وری دست پیدا کنیم. در هر مکانی که حضور داریم، در یک رقابت برای جلب توجه قرار داریم.»
من در یک محیط اداری با یک گروه بسیار عالی کار می‌کردم. «همیشه کسی یک داستان جذاب برای گفتن داشت، یا یک ویدیوی خنده‌دار برای به اشتراک گذاشتن، یا موضوعات جذابی برای بحث داشتن.» اگرچه فرهنگ سازمانی فوق‌العاده بود، اما موجب تلف شدن وقت و تأخیر در رسیدن به اهداف شغلی شد.
کار از خانه به من این امکان را می‌دهد که زمان‌ها را به نحوی تنظیم کنم که بتوانم در زمان‌هایی که می‌خواهم رفت‌وآمد کنم یا به کارهای سخت‌تر بپردازم. همچنین با دور زدن اجتماعات اداری، می‌توانم حجم چت‌های بی‌معنی را به حداقل برسانم.

2. جلسات بی فایده را می کشد

جلسات معمولی در دفتر کار ممکن است حتی بیشتر از پچ‌پچ‌های معمولی بهره‌وری را کاهش دهند. اغلب به سوی گفتگوهای غیرمرتبط و جلسات دوستانه که ارتباط چندانی با کار وظیفه‌محور ندارند، می‌رود، مگر این که با یک برنامه دقیق در دستور کار قرار گیرند. کار از خانه مزایای جایگزین برگزاری جلسات حضوری را روشن می‌سازد.
اگر بشود پیام را از طریق ایمیل به وضوح منتقل کرد، نیازی به تشکیل جلسه نخواهد بود. “در صورتی که کسی مایل به برگزاری جلسه با من باشد، اغلب پیشنهاد می‌کنم یک تماس تصویری داشته باشیم. یادداشت‌های صوتی حتی بهتر از این است. این گزینه شخصی‌تر است و زمان کمتری را نسبت به ایمیل می‌گیرد، اما همچنین نیازی به حضور شخص مقابل ندارد. در لحظه، می‌توانید افکار و ایده‌های خود را به طور موثر و به موقع انتقال دهید. همچنین می‌توانید در هر زمانی به آن دسترسی داشته باشید.”
در حال حاضر، شما همچنین باید تعدادی از راهکارهای تخصصی را برای لغو جلسات کاری بعدی خود بشناسید تا زمانی که از سادگی وادار به برگزاری آنها می‌شوید، تأخیر نکنید.

3. تاثیر مثبت شمارش Facetime

البته همه جلسات بدون ارزش نیستند. گاهی اوقات دور هم جمع شدن با همکاران یا مدیران اجرایی می‌تواند ارزش داشته باشد، به عنوان مثال زمانی که به تغییر موقعیت یک محصول یا سازماندهی مجدد تیم خود فکر می‌کنید.
اما وقتی برخی از اعضای تیم از خانه کار می‌کنند، این احتمال را افزایش می‌دهد که هنگامی که یک سازمان جلسه‌ای را تشکیل می‌دهد، آن جلسه باید ارزش کافی داشته باشد تا افراد را به دفتر سفر بفرستد. در نتیجه، تیم ترجیحات خود را برای ارتباطات تعیین می‌کند، مثلاً تماس تصویری، چت، یا ایمیل.
انواع خاصی از بحث‌ها به صورت حضوری معنادار هستند، در حالی که برخی دیگر از طریق ایمیل یا تلفن بهتر انجام می‌شوند. کار از خانه به توضیح مزایا و معایب هر رسانه کمک می‌کند.
در مرحله ایده‌پردازی یک پروژه، تبادل سریع ایده‌ها و مطالعه واکنش‌ها از طریق حضور فیزیکی با یکدیگر بسیار مفیدتر است. اما در مرحله اجرا، اگر انتظارات روشن باشند، کار از راه دور می‌تواند برای کاهش وقفه‌ها و تمرکز بر روی کار مفیدتر باشد.

4. مواردی که برای جلسات بعد از کار آماده شدن بهتر است دنبال کنید

اغلب از مهم‌ترین ملاقات‌های حضوری خارج از دفتر انجام می‌شود، مثلاً یک شام با مشتری یا نوشیدنی بعد از کار با یک شریک احتمالی. اما اگر تمام روز را در دفتر کار بگذرانید، ممکن است به نظر بیاید که تمام روز در دفتر بوده‌اید، مگر اینکه قبل از جلسه بعد از کار دوش بگیرید و لباس تعویض کنید. افرادی که با شما ملاقات می‌کنند، احتمالاً توجه خواهند کرد.

5.می‌توانید زمان تلف شده در رفت و آمد را کاهش دهید.

زمانی که از نیاز به رفت و آمد به محل کار و مبارزه با ترافیک صرفه‌جویی می‌شود، می‌توان این زمان را بهبود فردی، انجام وظایف، و پیشبرد اهداف بزرگتر اختصاص داد. امکان کار از خانه توانایی افراد یا کارمندان برای تنظیم وقت خود را ارتقاء می‌دهد و احساس آزادی و لذت کار مسافتی را به آنها می‌بخشد.
به عوض از آنکه بخواهید یک ساعت را برای رفت و آمد به محل کار صرف کنید و سپس کار خود را انجام دهید، با کار از خانه می‌توانید این زمان را برای مواردی مانند ورزش در باشگاه، مدیریت امور خانگی، یا انجام وظایف اضافی به کار گیرید. این تغییرات را به طور مداوم در روزمرگی خود اعمال کنید و از زمان اضافی بهره‌برداری کنید.

6. یک فضای کاری برای دستیابی به اهداف ایجاد کنید

شـما می‌توانید فضای کاری در خانه خود را به تطابق نیازهای خود ایجاد کنید. اگر دوست دارید در حین ایستادن روی تردمیل کار کنید، یا نیاز به یک میز کوچک دارید که به آسانی در گوشه اتاق قرار گیرد، یا حتی می‌خواهید کامپیوتر خود را به تلویزیون متصل کرده و روی یک مانیتور بزرگ کار کنید، می‌توانید این تنظیمات را انجام دهید.
هر چیزی که شـما را در افزایش بهره‌وری کمک کند، می‌توانید بدون نگرانی از نظرات دیگران انجام دهید. با این حال، باید به یک نکته توجه داشته باشید: وقتی کار از خانه انجام می‌شود، باید از وضوح فضای کاری خود مطمئن شوید.
شما می‌توانید فضای کاری فیزیکی خود را در نظر بگیرید: آیا واقعاً یک فضای کاری تعریف کرده‌اید؟ آیا دارای مکان‌های مناسبی برای قرار دادن ابزارهای کاری خود هستید؟ مثلاً فضای کافی برای قرار دادن کامپیوتر و تجهیزات جانبی، مکانی برای نوشتن و انجام وظایفی که به کامپیوتر وابسته نیستند، همچنین فضای کافی برای ذخیره‌سازی ابزارها و تجهیزات جانبی مانند خودکار، دفترچه، گیره کاغذی، تلفن، حساب کارت‌ها، مرجع‌ها، نامه‌های باز نشده، لیوان آب، پریز‌ها و پورت‌هاي‌ USB و غیره را دارید؟

7. شما تا به آخرین لحظه عزیمت به استراحت نخواهید کرد

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *