مجله سیمدخت
0

قابلیت تماس صوتی و تصویری به ایکس افزوده شد.

قابلیت تماس صوتی و تصویری به ایکس افزوده شد.
بازدید 59

اخیراً ایلان ماسک، بنیان‌گذار ایکس (قبلاً به نام توییتر شناخته شده)، وعده داده بود که قابلیت تماس صوتی و تصویری را به این پلتفرم اضافه خواهد کرد. سرانجام، این ویژگی‌ها به پلتفرم اجتماعی ایشان افزوده شدند. حالا کاربران این شبکه می‌توانند تماس‌های صوتی و تصویری را از طریق این بستر برقرار کنند.

برای فعال‌سازی این ویژگی، گزینه‌ی جدیدی به‌نام “Enable audio and video calling” به تنظیمات ایکس افزوده شده است. کاربران می‌توانند این ویژگی را براساس نیاز خود فعال یا غیرفعال کنند و همچنین می‌توانند مشخص کنند که چه کسانی اجازه برقراری تماس با آن‌ها را دارند؛ از جمله افراد موجود در فهرست مخاطبان، دنبال کنندگان یا کاربران تأیید شده. با این ویژگی فعال شده، کاربران می‌توانند به راحتی از بخش ارسال پیام خصوصی، با انتخاب نماد تلفن در بالای سمت راست آن، تماس‌های صوتی و تصویری را برقرار کنند.

هرچند ایکس هنوز این افزونگی را به‌طور رسمی اعلام نکرده است، اما با انتشار یک پست با مضمون “ready for it”، به نظر می‌رسد که این شبکه‌ی اجتماعی کاربران خود را از این ویژگی جدید باخبر کرده است.

اخیراً، ایلان ماسک به عنوان مالک ایکس، برای تبدیل این شبکه‌ی اجتماعی به یک سوپر اپلیکیشن، اضافه کردن قابلیت تماس صوتی و تصویری را به عنوان یکی از اهداف اصلی خود مد نظر داشته است. این میلیاردر معروف اخیراً اعلام کرد که این ویژگی برای سیستم‌های iOS، اندروید، مک و ویندوز در دسترس خواهد بود و برای استفاده از آن نیازی به شماره تلفن نخواهد بود.

هنوز معلوم نیست که آیا کاربران غیرپریمیوم ایکس می‌توانند از این ویژگی تماس صوتی و تصویری استفاده کنند یا نه. ماه گذشته، کریس مسینا، مخترع هشتگ و یکی از حامیان فعال دنیای منبع‌باز، اطلاعاتی به دست آورد که کد ایکس به کاربران پیشنهاد می‌دهد تا برای استفاده از این امکان، اشتراک پولی تهیه کنند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *