مجله سیمدخت
0

ایلان ماسک، توییتر را به جایگزینی برای لینکدین می‌سازد

بازدید 21

شرکت ایکس، که سابقاً با نام توییتر شناخته می‌شد، اقدام به راه‌اندازی خدمات استخدامی کرده و قصد دارد در رقابت با لینکدین، که تحت مالکیت مایکروسافت قرار دارد، به بازار وارد شود.

ایلان ماسک اعتقاد دارد که لینکدین مشکلاتی دارد. بعد از تصاحب شرکت ایکس و تغییر نام آن به “ایکس”، میلیارد پس (بنیان‌گذار سابق توییتر) قصد دارد شبکه‌ی اجتماعی خود را به یک سوپر اپلیکیشن برای ارائه‌ی خدمات متنوع تبدیل کند. او به دنبال مجدد جذاب‌سازی بازار پلتفرم‌های استخدامی است و قصد دارد به عنوان یک جایگزین بهتر برای لینکدین درخشد.

البته در حال حاضر، ایکس به دلیل مسائل مختلف و جنجال‌ها مواجه شده است و حتی برخی از کاربران این شبکه اجتماعی را ترک کرده و به جایگزین‌های دیگر رفته‌اند. بر اساس گزارش نیچر، بسیاری از دانشجویان نگرانی‌های متنوعی درباره تغییرات اخیر در ایکس دارند. لینکدین در حال حاضر به عنوان خانه‌ی جدیدی برای دانشجویان تبدیل شده و آن‌ها تلاش می‌کنند تا ارتباطات خود را با این شبکه اجتماعی تحت مالکیت مایکروسافت حفظ کنند.

واحد استخدام شرکت ایکس به تازگی خدماتی راه‌اندازی کرده است که به منظور رقابت با لینکدین آزمایشی در دسترس قرار گرفته است. این ویژگی در حال حاضر تنها برای سازمان‌هایی در دسترس است که ماهیانه مبلغ ۱۰۰۰ دلار برای اشتراک تیک طلایی پرداخت کنند. این مسئله بدون شک باعث می‌شود که بسیاری از کسب‌وکارها از استفاده از این خدمات منصرف شوند.

واحد استخدام شرکت ایکس به شرکت‌ها اجازه می‌دهد بخشی به صفحات نمایه‌ی خود اضافه کنند که نشان می‌دهد در حال جذب نیروی کار هستند. به نظر می‌آید که این قابلیت در حال حاضر بسیار ابتدایی است و اضافه کردن ویژگی‌های جدید به آن ممکن است مدتی طول بکشد.

اقدام ایلان ماسک برای تبدیل ایکس به رقیب لینکدین در مراحل اولیه خود قرار دارد، اما به نظر می‌رسد که او واقعاً جدی در مورد تبدیل ایکس به یک سوپر اپلیکیشن عمل می‌کند. در حال حاضر، فشار زیادی بر محتوای ویدیویی و ویژگی‌های دیگر وارد شده است تا این پلتفرم به یک رقیب برای یوتیوب یا حتی توییچ تبدیل شود. به هر حال، تبدیل شدن به رقیب لینکدین واقعاً یک ایده جالب است و دسترسی به آن برای ایکس ممکن است خیلی دشوار باشد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *