مجله سیمدخت
0

10 چیزی که ممکن است در مورد برج ایفل ندانید

بازدید 54

1.برج ایفل زمانی زرد بود.

در پاریس خوش‌سلیقه، حتی برج ایفل هم باید با ترندهای استایل همگام باشد. در طول دهه‌ها، “بانوی آهنی” با استفاده از طیف وسیعی از رنگ‌های مختلف، ظاهر خود را تغییر داده است. زمانی که برج ایفل در سال 1889 افتتاح شد، رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز داشت. یک دهه بعد، به رنگ زرد رنگ آمیزی شد. این برج همچنین قبل از پذیرش رنگ قهوه‌ای برج ایفل فعلی که در سال 1968 به طور ویژه مخلوط شده بود، قهوه‌ای مایل به زرد و قهوه‌ای شاه بلوطی بود. هر هفت سال، نقاشان 60 تن رنگ را روی برج اعمال می‌کنند تا ظاهری جوان داشته باشد. این برج به سه سایه رنگ آمیزی شده است که با افزایش ارتفاع روشن‌تر می‌شوند تا شبح سازه را در برابر بوم آسمان پاریس تقویت کند.

2.این برج برای جشن صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شد.

برگزارکنندگان اکسپوزسیون یونیورسل 1889، که صدمین سالگرد سقوط باستیل و آغاز انقلاب فرانسه را گرامی می داشت، یک مسابقه آزاد برای طراحی یک مرکز دیدنی تماشایی برای نمایشگاه جهانی خود برگزار کردند. از بین 107 پیشنهاد، آنها طرحی را که ایفل به همراه معمار استفان ساوستر و مهندسان موریس کوچلین و امیل نوگیه ارائه کرده بود، انتخاب کردند.

3.برای چهار دهه بلندترین سازه جهان بود.

با ارتفاع 986 فوت، برج ایفل زمانی که در سال 1889 افتتاح شد، تقریباً دو برابر ارتفاع بلندترین سازه جهان یعنی بنای یادبود واشنگتن 555 فوتی بود. تا زمان تکمیل ساختمان کرایسلر 1046 فوتی در نیویورک در سال 1930، از آن سبقت گرفته نشد. اگرچه برج ایفل با اضافه شدن یک آنتن در سال 1957 از نظر ارتفاع از ساختمان کرایسلر پیشی گرفت، اما همچنان از آسمانخراش دیگری در گاتهام، یعنی ساختمان امپایر استیت عقب بود.

4.برج ایفل زمانی بزرگترین بیلبورد جهان بود.

زمانی که غروب بین سال های 1925 و 1936 در پاریس فرا می رسید، یک ربع میلیون لامپ رنگی که به سه طرف برج ناقوس برج متصل شده بود، برای روشن کردن حروف عمودی 100 فوتی شرکت خودروسازی فرانسوی سیتروئن روشن می شد. این تبلیغ به قدری درخشان بود که از فاصله نزدیک به 20 مایلی قابل مشاهده بود و چارلز لیندبرگ در پرواز انفرادی خود در سال 1927 از آن به عنوان فانوس دریایی استفاده کرد.

5.گوستاو ایفل بخشی از یک بنای معروف دیگر را طراحی کرد.

زمانی که طراح اولیه عناصر داخلی مجسمه آزادی در سال 1879 ناگهان درگذشت، مجسمه‌ساز فرانسوی فردریک-اگوست بارتولدی ایفل را به عنوان جانشین وی استخدام کرد. ایفل که قبلاً به عنوان مهندس عمران و طراح پل های راه آهن مشهور بود، سیستم پشتیبانی اسکلتی را طراحی کرد که پوست مسی مجسمه به آن متصل است. (امروزه، یک مدل مقیاس از مجسمه آزادی در جزیره ای در رود سن در سایه برج ایفل قرار دارد.)

6.هنرمندان پاریسی علیه این سازه “وحشتناک” دادخواست دادند.

اگرچه اکنون برج ایفل سمبل جهانی رمانتیسم است، اما طراحی رادیکال آن در قلب 300 هنرمند و روشنفکر برجسته پاریسی که در روز ولنتاین سال 1887 بیانیه زیر را در روزنامه لو تمپس امضا کردند، چیزی جز عشق را برنمی انگیخت: “ما، نویسندگان، نقاشان، مجسمه سازان، معماران، عاشقان پرشور زیبایی پاریس، تا کنون دست نخورده، به شدت و با تمام انزجار خود، به نام سلیقه فرانسوی که نادیده گرفته شده است، در نام هنر و تاریخ فرانسه که در معرض خطر است، علیه ساخت برج ایفل بی فایده و غول پیکر در قلب پایتخت خود اعتراض می کنیم. “این گزافه گویی حتی ادعا می کرد که “دودکش کارخانه سیاه غول پیکر” به قدری نفرت انگیز است که “حتی آمریکای تجاری نیز آن را نمی خواهد”.

7.رادیو مانع از تخریب برج ایفل شد.

از آنجایی که ایفل 80 درصد هزینه های ساخت برج را پرداخت کرده بود، به او اجازه داده شد که این سازه برای 20 سال سرپا بماند تا بتواند سرمایه گذاری خود را قبل از اینکه به دست دولت پاریس برسد، بازگرداند، که قصد داشت آن را برای ضایعات فلزی از هم جدا کند. ایفل که به دنبال راهی برای اثبات کاربرد استراتژیک این سازه در راستای نجات آن بود، در سال 1898 آنتنی را در بالای برج نصب کرد و آزمایش هایی را در زمینه تلگراف بی سیم تأمین مالی کرد. ارزش برج در ارسال و دریافت پیام‌های بی‌سیم، به‌ویژه برای ارتش فرانسه، باعث شد که شهر امتیاز ایفل را پس از انقضای آن در سال 1909 تمدید کند. امروزه، بیش از 100 آنتن روی برج، امواج رادیویی و تلویزیونی را به سراسر جهان پخش می‌کنند.

8.برج ایفل به دستگیری ماتا هاری کمک کرد.

در طول جنگ جهانی اول، ارتش فرانسه از ایستگاه بی‌سیم برج ایفل برای رهگیری پیام‌های دشمن از برلین استفاده می‌کرد. در سال 1914، پس از اطلاع از توقف پیشروی ارتش آلمان، فرانسوی‌ها توانستند در نبرد مارن ضدحمله‌ای ترتیب دهند. سه سال بعد، ایستگاه بالای برج ایفل پیام رمزگذاری شده‌ای را بین آلمان و اسپانیا دریافت کرد که جزئیات مربوط به «عملیات H-21» را ارائه می‌کرد. فرانسوی‌ها بر اساس این پیام، جاسوس افسانه‌ای ماتا هاری را به جرم جاسوسی برای آلمان دستگیر، محکوم و اعدام کردند.

9.برج دارای یک آزمایشگاه علمی بود.

ایفل نام 72 دانشمند فرانسوی را در گالری طبقه اول برج حکاکی کرد و در بالای سازه آزمایشگاهی نصب کرد که توسط خودش و دانشمندان فرانسوی برای مطالعه نجوم، هواشناسی، آیرودینامیک و فیزیولوژی و آزمایشاتی مانند پاندول فوکو مورد استفاده قرار می گرفت. در سال 1909، ایفل یک تونل باد آیرودینامیکی در پای برج نصب کرد که هزاران آزمایش از جمله آزمایشات روی هواپیماهای برادران رایت و خودروهای پورشه را انجام داد.

10.جسوران زیادی در تلاش برای انجام حرکات نمایشی هوایی در برج جان خود را از دست داده اند.

ده‌ها سال است که ماجراجویان با استفاده از همه چیز، از چتر نجات گرفته تا طناب‌های بانجی، از برج برای انجام حرکات نمایشی جسورانه استفاده می‌کنند. با این حال، همه جویندگان هیجان مرگ را به چالش نمی‌کشند. در سال 1912، فرانسز ریشلت، خیاط فرانسوی، با استفاده از یک لباس چتر نجات مجهز به فنر از طبقه اول برج سعی کرد پرواز کند، اما به جای آن 187 فوت به زمین سقوط کرد و جان خود را از دست داد. چهارده سال بعد، لئون کولت، خلبان، در تلاش برای پرواز هواپیمای خود زیر دهانه برج کشته شد، زمانی که هواپیمایش در سیم‌های ایستگاه بی‌سیم گیر کرد و در یک آتش‌سوزی سقوط کرد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *