مجله سیمدخت
0

هکر 18 ساله بازی GTA و شرکت‌های انویدیا و اوبر به حبس ابد در بیمارستان محکوم شد

هکر 18 ساله بازی GTA و شرکت‌های انویدیا و اوبر به حبس ابد در بیمارستان محکوم شد
بازدید 63

ریکی، عضو گروه هکری $Lapsus که در سال گذشته اطلاعات بزرگی از توسعه بازی GTA 6 را لو داد و به شرکت‌هایی مانند اوبر و انویدیا نیز خسارات زیادی وارد کرد، در حال حاضر به حبس ابد در بیمارستان محکوم شده است.

به گزارش بی‌بی‌سی نیوز، یک قاضی بریتانیایی آریون کورتاج، جوان 18 ساله که مبتلا به اوتیسم است و به دلیل هک کردن شرکت سازنده بازی‌های GTA و همچنین افشای ویدیوهای مرتبط با بازی موردانتظار GTA 6، را به حبس ابد در بیمارستان محکوم کرده است.

هکر 18 ساله بازی GTA و شرکت‌های انویدیا و اوبر به حبس ابد در بیمارستان محکوم شد

در تصمیم خود، دادگاه اعلام کرده است که آریون کورتاج در زمان بازداشت واکنش‌های خشونت‌آمیزی اظهار کرده و به همین دلیل مجازات حبس ابد در بیمارستان به او تعلق خواهد گرفت، مگر اینکه پزشکان نظر دهند که او دیگر تهدیدی به دیگران ندارد. نکته جالب توجه دیگر این است که این هکر در حالی که تحت حفاظت پلیس قرار داشته، توانسته است استودیو راکستار را فقط با استفاده از تلویزیون هتل، گوشی همراه و یک دستگاه آمازون Firestick هک کند.

فعالیت‌های هکری نوجوان در بازی GTA

آریون کورتاج، در سپتامبر ۲۰۲۲ و در حالی که برای جرایم پیشین خود با وثیقه آزاد بود، به یک حمله سایبری فردی پرداخت. ابتدا به شرکت مالی Revolut حمله کرد و اطلاعات حدود ۵۰۰۰ مشتری را به سرقت برد، و دو روز بعد اوبر را هدف قرار داد و تقریباً ۳ میلیون دلار به آن آسیب وارد کرد. این هکر نوجوان سپس به سازنده بازی‌های GTA، یعنی استودیو راکستار گیمز، حمله کرد و به آن‌ها هشدار داد که کد منبع بازی GTA 6 را منتشر خواهد کرد.

هکر 18 ساله بازی GTA و شرکت‌های انویدیا و اوبر به حبس ابد در بیمارستان محکوم شد

در فوریه ۲۰۲۲، کورتاج نیز به هک شرکت انویدیا پرداخت و در این حمله حدود یک ترابایت داده از آن به سرقت برد. سپس حدود ۸۰ گیگابایت از داده‌های این شرکت توسط او منتشر شدند، و هکر ۱۸ ساله همچنین تهدید کرد که مابقی اطلاعات را نیز منتشر خواهد کرد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *