مجله سیمدخت
0

20 انیمه رازآلود و جنایی که شما را غافلگیر خواهند کرد

20 انیمه رازآلود و جنایی که شما را غافلگیر خواهند کرد
بازدید 46

در دنیای انیمه‌های رازآلود، یک ژانر وجود دارد که به طرح و پیچیدگی پرونده‌های قتل می‌پردازد. این انیمه‌ها برای علاقه‌مندان به تعلیق و هیجان، بهترین گزینه‌ها به شمار می‌آیند و تضمین می‌شود که بیننده تا آخرین لحظه با هیجان در لبه صندلی نشسته و در انتظار غافل‌گیری از پیچیدگی‌های داستان باشد. اما از میان این مجموعه انیمه‌ها، کدام یک بهترین انیمه جنایی تاریخ را ارائه می‌دهد؟

دسته‌بندی‌های متنوع انیمه همواره توانسته‌اند توجه و تحسین مخاطبان را جلب کنند. حتی اگر سلیقه شما ویژه باشد، همچنان ممکن است در دنیای انیمه، اثری با مهمانی شما هماهنگ باشد. از کمدی‌های دبیرستانی و درام‌های تاریخی گرفته تا علمی-تخیلی و شونن، هر چیزی در این زمینه قابل دسترس است. اگرچه در برخی از ژانرها مثل اکشن شونن، گزینه‌های زیادی وجود دارد، اما زمانی که به انیمه‌های مرتبط با جنایت و راز و رمز می‌پردازیم، دایره مخاطبان برای کاوش تنگ‌تر می‌شود.

احتمالاً این ترجیح به فرهنگ ژاپنی‌ها هم مربوط است، چرا که در مقایسه با جامعه آمریکا، علاقه به چنین داستان‌هایی در آن‌جا کمتر است. با این حال، زمانی که به آثار این ژانر پرداخته می‌شود، همانند هر ژانر دیگری در انیمه، با آثار با کیفیت بالا روبرو خواهیم شد.

در اینجا به بررسی لیستی از بهترین انیمه‌های جنایی پرداخته‌ایم که می‌توانید از بین آن‌ها برترین انیمه جنایی مورد علاقه‌تان را پیدا کنید. این یک لیست جامع از بهترین انیمه‌های جنایی با سیمدخت است.

20. B: The Beginning

20 انیمه رازآلود و جنایی که شما را غافلگیر خواهند کرد

 • تاریخ انتشار: 2018، 2021
 • رتبه IMDB: 7.1
 • تعداد قسمت: 18

در ابتدای لیست معرفی انیمه‌های جنایی، به سراغ یک اثر جذاب می‌رویم. این انیمه ما را به دنیای پرفناوری می‌برد که جنایت در آن ابعاد جدیدی پیدا کرده است. هشت سال پیش از شروع داستان انیمه، کیث فلیک خواهرش اریکا را در یک حادثه از دست داده و به دلیل این واقعه، ایشان اغلب اوقات در تنهایی و دلگرمی گم می‌شوند. تحت درخواست یک دوست از اعضای سرویس تحقیقات سلطنتی (RIS)، کیث وارد دنیای تحقیقات جنایی می‌شود. یک قاتل سریالی به نام “کیلر بی” با انجام جرم‌هایش و از پا درآوردن جنایت‌کاران دیگر، جزیره را در هرج و مرج فرو برده است.

برای حل پرونده‌ها، کیث باید با یک “دیو-انسان” همکاری کند. با وجود تفاوت‌های ذاتی این دو شخصیت، ما شاهد همکاری‌های هماهنگ آن‌ها در سفری عمیق به دل پرونده‌های رازآلود خواهیم بود.

19. Danganronpa: The Animation

20 انیمه رازآلود و جنایی که شما را غافلگیر خواهند کرد

 • تاریخ انتشار: 2013
 • رتبه IMDB: 6.8
 • تعداد قسمت: 13

انیمه “دانگانرونپا: انیمیشن” که بر اساس بازی ویدیویی با همین نام ساخته شده است، در دبیرستان “هوپز پیک” رخ می‌دهد. این دبیرستان ناهنجار، جایی است که یک بازی مبتنی بر مرگ در حال اجرا است! 16 دانش‌آموز مشاهده می‌کنند که در حضور یک خرس شبیه به انسان به نام “مونوکوما” که از حکومت‌های صادر شده نظارت می‌کند، قرار دارند.

بازی به گونه‌ای است که ابتدا باید یک شرکت‌کننده دیگر را به قتل برسانید و سپس با حکم بی‌گناه از دادگاه خلاص شوید. این انیمه با استفاده از چنین بازی ناهنجاری، یک نوع تعلیق واقعی را به بیننده انتقال می‌دهد؛ این تعلیق نه تنها در داستان قتل‌ها حضور دارد، بلکه به احساس بقا نیز مربوط می‌شود.

18. Ergo Proxy

20 انیمه رازآلود و جنایی که شما را غافلگیر خواهند کرد

 • تاریخ انتشار: 2006
 • رتبه IMDB: 7.9
 • تعداد قسمت: 23

انیمه “ارگو پروکسی” به دلیل پس‌زمینه تاریک و مضامین پوچ گرایانه‌اش به یاد مانده است و این ویژگی به تنهایی آن را به عنوان یک اثر منحصر به فرد تبدیل می‌کند. اما از سوی گروهی از افراد، این انیمه ممکن است نادیده گرفته شود. در دنیای دیستوپیایی این انیمه، ربات‌های AutoReiv به خدمت بشریت ایستاده‌اند. اما با شیوع یک ویروس، سلسله‌قتل‌های خودآگاه به وقوع می‌پیوندد و یک ماجرای رازآلود با محوریت قتل آغاز می‌شود.

شخصیت اصلی، یعنی رِی-آی و همکار رباتش ایگی، به تحقیق درباره این قتل‌ها پرداخته و به دنبال علت‌های پنهان در پس این اتفاقات هستند. وقتی که وارد این ماجرا می‌شوند، رِی-آی شروع به سوال کردن درباره دنیایی می‌کند که تا آن لحظه فکر می‌کرد صورتی دیگر داشته باشد. او تمام پیش‌فرض‌های خود درباره جهان اطرافش را به چالش کشیده و سوال می‌پرسد.

17. Undead Girl Murder Farce

20 انیمه رازآلود و جنایی که شما را غافلگیر خواهند کرد

 • سال پخش: 2023
 • امتیاز IMDB: 7.6
 • تعداد قسمت: 13

در قرن نوزدهم و در دنیایی که از موجودات ماوراطبیعی و شیاطین پر است، سوگورو، یک نیمه‌شیطان، به طور اتفاقی با سر قطع شده یک شیطان نامیرا به نام ایا (Aya)، در یک قفس پرنده روبرو می‌شود. آن‌ها متوجه مشابهت‌هایی با یکدیگر می‌شوند. این شیطان، که سر ایا را قطع کرده، شباهت زیادی به همان شیطانی دارد که خون شیطانی را در سوگورو تزریق کرده و او را به یک هیولا تبدیل کرده است. در نهایت، او همراه با شیزوکو، دستیارش، سفر ماجراجویانه‌ای را شروع می‌کنند و در طول این سفرها از رازها و مرزهای زیادی پرده برمی‌دارند. همچنین، هنگامی که به دنبال یک شیطان ناشناخته می‌روند، تصمیم به گرفتن انتقام از او می‌گیرند.

اگر چنین خط داستانی به اندازه کافی رازآلود به نظر نمی‌رسد، لازم به ذکر است که در این انیمه، کاراگاهانی مانند شرلوک هلمز و دستیارش جان واتسون نیز جا افتاده‌اند و با شخصیت‌های داستان در تحقیقات همکاری می‌کنند.

16. Erased

20 انیمه رازآلود و جنایی که شما را غافلگیر خواهند کرد

 • سال انتشار: 2016
 • امتیاز IMDB: 8.5
 • تعداد قسمت: 13

انیمه “Erased” از جذابیت بیشتری برخوردار است، به خصوص برای طرفداران علمی تخیل و سفر در زمان. این انیمه ترکیبی فوق‌العاده از عناصر علمی تخیلی و جذابیت‌های جنایی و رازآلود را ارائه می‌دهد. داستان اصلی حول شخصیت ساتورو فوجینوما می‌گردد، مردی که دارای قابلیت سفر به گذشته است و توانایی جلوگیری از وقایع ناگوار در آینده را داراست.

ساتورو، در آستانه سی سالگی، در این سفرهای وی با نسخه جوانتر خود به صورت اتفاقی روبرو می‌شود. وی در این مسیر مجبور است به دنبال یک قاتل بگردد که جرائم او منجر به وقایع ناپسندی در آینده خواهد شد. این انیمه با ترکیب عناصری از فیلم “Zodiac” و سریال “Back to the Future”، یک تجربه جدید و جذاب در این سبک ارائه می‌دهد.

15. Shiki

20 انیمه رازآلود و جنایی که شما را غافلگیر خواهند کرد

 • سال انتشار: 2010
 • امتیاز IMDB: 7.6
 • تعداد قسمت: 24

انیمه “Shiki” نقاط مشترکی با نسخه انیمه از کتاب “Salem’s Lot” نوشته استفن کینگ دارد! این اثر پرتنش به روستای سوبوتا می‌پردازد که در آن سلسله قتل‌هایی مرموز وحشتناک اتفاق افتاده است. در حین تعقیب علت مرگ‌های رازآلود در این جامعه کوچک، رازهای بسیاری آشکار می‌شوند که هرکدام از آنها ترسناک و هولناک به نظر می‌رسند. “Shiki” از عناصر ژانر ترسناک به شدت بهره‌مند است و گاهی اوقات بیش از اندازه از حد رازآلود به نظر می‌آید، به‌طوری‌که ترسناکی آنچنانی را ایجاد می‌کند. با این حال، تعداد زیادی سوال در این انیمه به وجود می‌آید و جستجوی پاسخ به آن‌ها می‌تواند هر بیننده‌ای را به گرو این انیمه بچسباند.

14. Beastars

20 انیمه رازآلود و جنایی که شما را غافلگیر خواهند کرد

 • سال انتشار: 2019
 • امتیاز IMDB: 7.7
 • تعداد قسمت: 25

در این بخش، به معرفی یکی از جذاب‌ترین انیمه‌های جنایی می‌پردازیم، Beastars. این اثر با وجود تصنیف شونن، البته به اندازه‌ای یک انیمه جنایی و رازآلود نیز محسوب می‌شود. داستان در دنیایی پر از حیوانات شبیه‌انسان و افسانه‌ای روایت می‌شود، جایی که یک تفاهم بین حیوانات گیاه‌خوار و گوشت‌خوار برای کنترل غرایز و جلوگیری از کشتن یکدیگر بنا شده است، تا حیات صلح‌آمیز در قلمرو حیوانات حاکم باقی بماند. اما وقتی که یک آلپاکا به نام تم، عضو یک کلاب نمایش مدرسه، به قتل می‌رسد و گورخری به آن نفرها می‌خورد، تنش‌ها در مدرسه آغاز می‌شود و صلح قلمرو به خطر می‌افتد.

لگوشی، یک گوشت‌خوار، به عنوان شخصیت اصلی داستان، در همان شب با یک خرگوش کوتوله به نام هارو که سوالاتی درباره ذات واقعی خود دارد، روبرو می‌شود. او در حال همکاری با یک مشاور نیز است و باید با چالش‌های غریزی خود مقابله کند. این قتل نه تنها او را به دنیایی تاریک می‌کشاند بلکه همچنین حقیقتی وحشتناک را نمایان می‌سازد؛ جایی که حیوانات گیاه‌خوار به شکلی خودجوش اعضای بدن خود را به فروش می‌رسانند تا به دست آورند چون این جامعه به طور داوطلبانه به گوشت‌خواران احتیاج دارد.

Beastars در حال حاضر در پلتفرم نتفلیکس قابل مشاهده است.

13. Black Butler

20 انیمه رازآلود و جنایی که شما را غافلگیر خواهند کرد

 • سال انتشار: 2019
 • امتیاز IMDB: 7.7
 • تعداد قسمت‌: 25

در اواخر دوره ویکتوریایی در انگلیس، ملکه ویکتوریا به Ciel Phantomhive و همراه شیطانی او، سباستین، توکل می‌کند تا پرونده‌های جنایی وحشتناکی که در جامعه درحال رخ دادند، را حل کنند. در کنار این پرونده‌ها، یک مسئله مهم دیگر نیز وجود دارد که Ciel ملزم به پیگیری آن است تا انتقام خانواده‌اش را به دست آورد. این موضوع برای او بسیار حیاتی است و حتی منجر به فروش روحش به شیطان شده تا به او کمک و قدرت بیشتری برای این مأموریت دست یابد.

Ciel در سفر تاریک خود به دنبال گروه‌های کالت‌گرایی است که زندگی‌اش را به خرابی کشانده‌اند. او، که اکنون به عنوان جانشین پدرش با عنوان “سگ نگهبان ملکه” شناخته می‌شود، با سباستین باید با چالش‌های لندن، که درگیر وبا گرفته و پر از جنایات است، روبرو شود.

انیمه Black Butler ما را به دنیایی از سیاهی و فساد می‌برد و در آن ماجراهای پر هیجانی از تاریخچهٔ ویکتوریایی را با طعم تاریک و غم‌انگیز به تصویر می‌کشد.

12. Steins; Gate

20 انیمه رازآلود و جنایی که شما را غافلگیر خواهند کرد

 • سال انتشار: 2011
 • امتیاز IMDB: 8.8
 • تعداد قسمت: 26

سفر در زمان یک موضوع هیجان‌انگیز است، اما اغلب آثاری که به این موضوع می‌پردازند، ناتوان در توسعه آن هستند. “Steins; Gate” به عنوان یکی از بهترین آثار با ساختار شکن در این زمینه شناخته می‌شود. این انیمه با اصول ساده آغاز می‌شود و با ارسال یک پیام متنی به گذشته، امکان ورود به یک زمان حال جایگزین فراهم می‌آید.

این مفهوم به خوبی توسعه داده می‌شود و داستانی غیرقابل باور ایجاد می‌کند که به بهترین شکل ممکن به پایان می‌رسد. باید اعتراف کرد که “Steins; Gate” بیشتر از یک داستان درباره قتل‌های پر راز و رمزنگاری است؛ در واقع، این انیمه داستانی راجع به سفر در زمان و واقعیت‌های جایگزین را به تصویر می‌کشد. با این حال، حضور محتوای پلیسی قابل قبول نیز به پیشروی هسته اصلی داستان کمک فراوانی می‌کند.

تمامی عناصر ذکر شده با یکدیگر ترکیب شده و یک داستان با ارزش و همیشه هیجان‌انگیز را در اختیار داریم که ارزش دوباره تماشا را دارد.

11. In/Spectre

20 انیمه رازآلود و جنایی که شما را غافلگیر خواهند کرد

 • سال انتشار: 2020
 • امتیاز IMDB: 6.6
 • تعداد قسمت: 24

در نگاه اول، به نظر می‌رسد که انیمه In/Spectre همه عوامل مورد نیاز برای موفقیت را دارد؛ یک داستان منحصر به فرد، حضور یک دختر دوست‌داشتنی به عنوان شخصیت اصلی، و المان‌های فانتزی و جادویی. با این حال، طرفداران در نهایت کمی ناامید شدند؛ و این به دلیل این بود که تمام 12 قسمت این انیمه فقط یک خط داستان را دنبال می‌کند!

داستان این انیمه حول شخصیتی به نام کوتوکو ایواناگا، الهه خرد، می‌گردد که دارای قابلیت ارتباط با دنیا و موجودات فراطبیعی است. او با توان ذهنی منحصر به فرد و جذابیت ذاتی‌اش، پیروانی وفادار جذب کرده است. کوتوکو و دوست پسرش، کورو ساکوراگاوا، تلاش می‌کنند تا اتفاقات ماورا الطبیعی را که در زندگی روزمره شهروندان اتفاق می‌افتد، بررسی کنند و به آنها کمک کنند.

10. Gosick

20 انیمه رازآلود و جنایی که شما را غافلگیر خواهند کرد

 • سال انتشار: 2011
 • امتیاز IMDB: 7.3
 • تعداد قسمت: 24

انیمه Gosick، الهام گرفته از شخصیت شرلوک هلمز، به یک داستان جذاب و تازه تبدیل شده است؛ اما با یک نگاه جالب: کاراگاه دوست‌داشتنی و محترم، در اینجا به یک دختر دبیرستانی با موهای بلوند و زبانی تند تبدیل شده است! داستان نیز در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم در اروپا رخ می‌دهد، و ما با شاهد یک دستیار در کنار شخصیت اصلی هستیم. این دستیار، به همان سبک جان واتسون با شرلوک هلمز، یک شخصیت غرغروآور است که در هر پرونده جدید به کمک کاراگاه می‌آید.

نام شخصیت الهام‌گرفته از شرلوک، دختری جوان به نام “ویکتوریک د بلو” است و دوست صمیمی‌اش، “کازویا کوجو”، در این مسیر همراه اوست. این دو با همکاری و تنظیمات مشابه به جان و شرلوک، پرونده‌های جنایی اسرارآمیز زیادی را حل می‌کنند.

9. Perfect Blue

20 انیمه رازآلود و جنایی که شما را غافلگیر خواهند کرد

 • سال انتشار: 1997
 • امتیاز IMDB: 8.0
 • تعداد قسمت: –

میما، یک خواننده پاپ مشهور است که تصمیم به وارد شدن به عرصه بازیگری می‌گیرد. اما اعلام این تصمیم با واکنش‌های بسیار سنگین مواجه می‌شود! افرادی که در زندگی او حمایت می‌کنند، به طریقی اسرارآمیز به قتل می‌رسند. میما احساس عذاب وجدان می‌کند و درباره تصمیماتی که گرفته، شک و تردید پیدا می‌کند.

با وجود اینکه “Perfect Blue” به عنوان یک انیمه روانشناسی معتبر شناخته می‌شود، اما تمامی عناصر برای یک اثر رازآلود با موضوع قتل نیز در آن وجود دارند.

داستان از زمانی که یک وبسایت اطلاعات شخصی و زندگی روزمره میما را منتشر می‌کند، پر از دلهره می‌شود. او حتی به فکر می‌افتد که عقلش را از دست می‌دهد. میما معتقد است که توسط افرادی دنبال می‌شود و ردپایی از او موجود است، اما نمی‌تواند این را اثبات کند؛ آیا خود او مسئول قتل عزیزانش است یا آیا کسی که به او کاملاً اعتماد دارد، به این شکل با او بازی می‌کند؟ زمان آزمایش برای او فرارسیده است؟

8. Death Note

20 انیمه رازآلود و جنایی که شما را غافلگیر خواهند کرد

 • سال انتشار: 2006
 • امتیاز IMDB: 8.9
 • تعداد قسمت: 37

Death Note یکی از انیمه‌های معروفی است که به شهرت جهانی دست یافته و از آن مفهوم “انیمه” را به ابعاد جدیدی ارتقاء داده است. این انیمه با استقبال گسترده‌ای مواجه شده و شهرت بین‌المللی به دست آورده است. این موفقیت به دلایل ویژه‌ای نبوده است؛ زیرا Death Note بی‌تردید یکی از آثار بی‌نظیر در سبک تعلیق روانشناختی و ماورا طبیعی است.

نبرد فراموش‌نشدنی بین لایت یاگامی و ال، یک مواجهه اسطوره‌ای است که حتی پس از دو دهه از پخش انیمه، همچنان موضوع بحث و گفت‌وگو است. Death Note با واقعیت خود ویرایشی منحصر به فرد به ژانر انیمه‌های رازآلود جنایی بخشیده است. ترکیب زیرکانه تحقیقات کارآگاهانه و نیروهای تاریک ماورا الطبیعه، مواد معجونی فوق‌العاده‌ای را در این انیمه به وجود آورده است.

7. ID: Invaded

20 انیمه رازآلود و جنایی که شما را غافلگیر خواهند کرد

 • سال انتشار: 2020
 • امتیاز IMDB: 7.5
 • تعداد قسمت: 13

ID: Invaded یکی از انیمه‌هایی است که در سال 2020 منتشر شد و متأسفانه به اندازه‌ی شایستگی به آن توجه نشد. در این انیمه، عناصر رازآلود کاراگاهی با سبک علمی و تخیلی تلفیق شده‌اند تا یک اثر هوشمندانه به وجود آید. دنیایی که در ID: Invaded به تصویر کشیده شده، یک آینده فناورانه است که در آن می‌توان به محتوای داخلی ذهن انسان‌ها دست پیدا کرد.

نهادهای قانونی از این تکنولوژی برای دستگیری جنایتکاران استفاده می‌کنند. اکیهیتو ناریهیساگو، یک کاراگاه است که در این دنیا باید دستانش را کثیف کند و وارد دنیای پیچیده ذهن این جنایتکاران شود. او نیز خود به عنوان یک جنایتکار شناخته می‌شود، زیرا دو سال پیش برای گرفتن انتقام خانواده‌اش، کسی را کشته بود. اکنون با هویتی جدید به پرونده‌های جنایی بازمی‌گردد.

6. Talentless Nana

20 انیمه رازآلود و جنایی که شما را غافلگیر خواهند کرد

 • سال انتشار: 2020
 • امتیاز IMDB: 7.0
 • تعداد قسمت: 13

انیمه Talentless Nana با روایت و گرایش‌های داستانی منحصر به فرد، از عناوین کلاسیک پلیسی با فاصله‌ای تفاوت دارد. در این انیمه، داستان یک قاتل از دیدگاه خود همان شخص به تصویر کشیده می‌شود. این راوی به این اثر المان‌های نو و تازه‌ای افزوده است که ممکن است به هر کسی نخواهد پسندید.

گاهی این انیمه به واقعیت زندگی انسان‌ها حمله می‌کند و زمانی به واقعیت‌های دردناک ما روشنایی می‌آورد. با این حال، کسانی که تمایل به ادامه این اثر دارند، با یک داستان هیجان‌انگیز و پر از تعلیق روبرو خواهند شد که با گذشت زمان بهبود می‌یابد.

5. Higurashi: When They Cry

20 انیمه رازآلود و جنایی که شما را غافلگیر خواهند کرد

 • سال انتشار: 2006
 • امتیاز IMDB: 7.8
 • تعداد قسمت: 26

انیمه Higurashi در نگاه اول به عنوان یک درام دبیرستانی با عناصر Slice-of-life ظاهر می‌شود؛ اما به اندکی پیگیری، این تصور خنثی می‌شود و داستان به سمت‌های غیرمنتظره‌ای هدایت می‌شود. ترکیب عناصری چون پوچ‌گرایی، قتل، و محیط دبیرستان، چیزی عادی نیست. این ترکیب از ژانرها و الهامات، جذابیت تاریکی را در Higurashi ایجاد کرده است.

داستان این انیمه دور از شهر Hinamizawa درباره شخصیتی به نام Keiichi می‌چرخد که پس از انتقال به این شهر، به تحقیق درباره قتل‌های تاریخی آنجا می‌پردازد. همانند داستان‌های ترسناک دیگر، وقایع همانطور که به نظر می‌رسند نیستند، و با گذشت زمان، تحقیقات Keiichi آشکار می‌کند که هر چه بیشتر از اتفاقات گذشته می‌آید، وضعیت به شگفت‌انگیزترین شکل ممکن تغییر می‌کند.

4. Box of Spirits and Goblins

20 انیمه رازآلود و جنایی که شما را غافلگیر خواهند کرد

 • سال انتشار: 2008
 • امتیاز IMDB: 6.5
 • تعداد قسمت: 13

اگر بهترین انیمه جنایی را می‌خواهید، حتماً به انیمه “Box of Spirits and Goblins” نگاه کنید. این انیمه واقعاً از رمانی به همین نام نوشته ناتسوهیکو کیوگوکو الهام گرفته شده و داستان آن درباره تحقیقات یک گروه از افراد برجسته می‌باشد که بر روی سلسله قتل‌هایی در توکیو دهه 1950 تمرکز دارد. اعضای این گروه شامل یک نویسنده داستان‌های جنایی، یک ویراستار مجله خبری و یک انمیوجی (شخصی که در جادوگری و شناخت ارواح مهارت دارد) هستند.

این انیمه شاید پرطرفدارترین انیمه جنایی رازآلود نباشد، اما با ترکیب جذابی از داستان‌های فولکلور، دیالوگ‌های جذاب و داستان‌سرایی مهیج، قادر است هر کسی را جلب کند.

3. The Kubikiri Cycle

20 انیمه رازآلود و جنایی که شما را غافلگیر خواهند کرد

 • سال انتشار: 2016
 • امتیاز IMDB: 7.3
 • تعداد قسمت: 8

استودیو انیمیشن سازی Shaft و نیسیو ایسین به خاطر ساخت مجموعه Monogatari شناخته می‌شوند که با شخصیت‌های پیچیده شهرت یافته است. همچنین، همکاری قبلی این دو در انیمه Kubikiri Cycle نیز نشان‌دهنده توانمندی بالای ایسین در صنعت انیمه است و از او به عنوان یک نخبه در این زمینه یاد می‌شود. The Kunikiri Cycle با سبک آوانگارد و عجیب و غریبی که ارائه می‌دهد، امضای مشخصی از هنر SHAFT را در خود حاصل می‌کند.

این انیمه با هشت قسمت، در مدت زمان کوتاه به دستاوردهای چشم‌گیری می‌رسد. داستان در مورد گروهی از افراد متمایز از جامعه است که در یک جزیره گرد هم آمده و به شکلی فجیع کشته می‌شوند.

مانند دیگر انیمه‌های ایسین، این اثر در ظاهر ممکن است به عنوان یک انیمه نمایشی تلقی شود، اما زمانی که به عمق آن نگاه می‌کنیم، متوجه مفاهیم فلسفی و عمیقی می‌شویم که به شیوه‌ای خلاقانه درون داستان جا داده شده‌اند.

2. The Perfect Insider

20 انیمه رازآلود و جنایی که شما را غافلگیر خواهند کرد

 • سال پخش: 2015
 • امتیاز IMDB: 6.7
 • تعداد قسمت: 11

انیمه “The Perfect Insider” بر اساس رمان محبوب هیروشی موری با همین نام ساخته شده است و بسیاری از علاقمندان به انیمه این اثر را بهترین انیمه جنایی می‌دانند. داستان تعلیق‌آمیز موری به عنوان یک مانگا، رمان تصویری و نسخه‌های لایو اکشن از آن ساخته شده اند، اما هیچ‌کدام از این تلاش‌ها به خوبی اصالت و جذابیت انیمه را به ارمغان نمی‌آورند.

داستان این انیمه به دنبال یک برنامه‌نویس نابغه می‌باشد که زندگی‌ای ساده و تنها را در جزیره‌ای دورافتاده انتخاب کرده است. حیات آرام و تنهای او زمانی که دو همکار سابق به دنبالش می‌آیند، دگرگون می‌شود. بعد از مدتی، شیکی ماگاتا، شخصیت اصلی داستان، خود را در شرایطی پیچیده می‌یابد و تصمیم می‌گیرد برای رهایی خود و دوستانش، سری پرونده‌های قتل مرموز را حل کند.

1. Monster

20 انیمه رازآلود و جنایی که شما را غافلگیر خواهند کرد

 • سال پخش: 2004
 • امتیاز IMDB: 8.7
 • تعداد قسمت: 75

نائوکی اوراساوا، مانگاکا معروف، تأثیر قابل توجهی در صنعت انیمه دارد و مجموعه مانگاهای او با عنوان “Monster” همواره به عنوان محبوب‌ترین اثر او شناخته شده و اعتبار بسیاری به خود جلب کرده است. این سری که به شناساندن توانمندی‌های اوراساوا به نظر می‌آید، بی‌شک اوج آثار او محسوب می‌شود. این انیمه کلاسیک، امروزه ممکن است به دلیل گذشت زمان کمتر مورد توجه قرار گیرد، اما بدون شک یک الماس است که هر طرفدار انیمه باید به آن توجه کند. افرادی که آن را دیده‌اند، به شما می‌گویند که “Monster” یک سری داستانی فوق‌العاده ساختار یافته و از احساسات تعلیق برخوردار است.

در قرن بیستم در آلمان، داستان “Monster” بر روی یک جراح اعصاب به نام کنزو تنما تمرکز دارد. پس از گذشت مدتی، او خود را در موقعیتی پیچیده می‌بیند که اصول اخلاقی خود را به چالش می‌کشد؛ او به عنوان متهم اصلی در قتل رئیسش محسوب می‌شود و در حالی که از سوی پلیس تحت تعقیب است، به دنبال پاسخ برای حل معمای این جرم و شناسایی قاتل پنهان می‌گردد.

انیمه “Monster” با ارائه داستانی پر از راز و تاریک، سؤالات فلسفی و اخلاقی را مطرح می‌کند و هر قسمت باعث تعلیق و تفکر بیننده می‌شود. دیدن نام این انیمه در صدر لیست برترین انیمه‌های جنایی یک انتخاب منطقی به حساب می‌آید و بسیاری این را به عنوان برترین انیمه جنایی می‌شناسند.

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *