مجله سیمدخت
0

5 تحول عظیم در فال‌آوت 4 با آپدیت نسل بعد

5 تحول عظیم در فال‌آوت 4 با آپدیت نسل بعد
بازدید 10

بازی Fallout 4 را می‌توان به راحتی یکی از بهترین بازی‌های نقش‌آفرینی و جزء مجموعه Fallout دانست. این عنوان حتی با عرضه Fallout 76 توسط شرکت بتسدا جایگاه خود را حفظ کرد. با گذشت چهار سال از انتشار نسخه نسل جدید کنسول‌ها، تصمیم گرفته شده است که نسخه نسل نهمی این بازی عرضه شود و این نسخه با تغییرات خوبی نسبت به نسخه اولیه همراه است.

نسخه نسل نهمی Fallout 4 چندی پیش منتشر شده و نسخه‌ای جذاب از این بازی را برای نسل نهم کنسول‌ها فراهم کرده است. همچنین، این نسخه برای کامپیوتر نیز منتشر شده است تا گرافیک بازی برای سخت‌افزارهای جدید بهینه شود. حال باید بررسی کنیم که این نسخه چه تغییراتی دارد؟

در این متن، نسخه نسل نهمی Fallout 4 به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته است. این بازی نسبت به نسخه قبلی خود پیشرفت‌های چشمگیری داشته است که از جمله‌ی آنها می‌توان به بهبود عملکرد و گرافیک اشاره کرد. اما تغییرات این نسخه به این موارد محدود نمی‌شود. بنابراین، قبل از تجربه این نسخه، مناسب است که با تغییرات و بهبودهای آن آشنا شوید.

نسخه جدید برای کنسول‌های نسل نهمی ساخته شده است

کنسول‌های Xbox Series X و PlayStation 5 نسبت به نسخه‌های قبلی دارای قدرت بیشتری هستند، که بازی Fallout 4 برای آن‌ها عرضه شده بود. این به‌روزرسانی جدید باعث می‌شود تا این بازی که نزدیک به ده سال از انتشارش گذشته، به طور کامل برای دستگاه‌های مدرن بهینه شود. حالا Fallout 4 به‌طور کامل از رزولوشن ۴K پشتیبانی می‌کند. در حالت‌های مختلف، رزولوشن بازی تغییر نمی‌کند، بنابراین، فرقی نمی‌کند که آن را در حالت Performance یا Quality قرار دهید.

تفاوت اصلی میان این دو حالت در نرخ فریم است؛ حالت Quality نرخ فریم ثابتی از ۳۰ ارائه می‌دهد، در حالی که Performance نرخ فریم متغیری از ۶۰ دارد، اما کیفیت بصری کمی کاهش می‌یابد. با انتخاب حالت Quality برای یک صفحه نمایش با فرکانس به‌روزرسانی ۱۲۰ هرتز، نرخ فریم به ۴۰ افزایش می‌یابد. اگر رزولوشن صفحه نمایش ۱۴۴۰p باشد، نرخ فریم به ۶۰ ارتقاء پیدا می‌کند.

نکته مهم این است که نسخه نسل نهمی بازی Fallout 4 هنوز برای دارندگان اشتراک PlayStation Plus عرضه نشده است. بنابراین، دارندگان این بازی باید کمی صبر کنند تا شرکت سازنده آن را برای این اشتراک منتشر کند.

ر

به روزرسانی نسل نهمی بازی فال اوت ۴ به این بازی محتوای زیادی اضافه کرده و از طرفی این بازی را از لحاظ عملکردی نیز بهتر کرده است.

باگ‌های آزاردهنده

وقتی موضوع به عرضه یک به‌روزرسانی گسترده یا یک بازی جدید می‌پردازد، قطعاً باگ‌ها نیز همراه خواهند بود. این وضعیت مدت‌هاست که دنیای گیمینگ را تحت تأثیر قرار داده و بازی Fallout 4 نیز از این قاعده مستثنی نیست، به‌ویژه که شرکت Bethesda به خاطر باگ‌های مختلفش معروف است و بنابراین انتظار می‌رود این بازی نیز باگ‌های زیادی داشته باشد.

نکته جالب اینجاست که با گذشت حدود ده سال از انتشار نسخه اصلی بازی Fallout 4، هنوز هم باگ‌های مختلفی وجود دارد. اما شرکت سازنده تمام تلاش خود را می‌کند تا باگ‌های اصلی را برطرف کرده و عملکرد بهتری را برای این بازی روی کنسول‌های نسل جدید فراهم کند. هرچند که در نسخه جدید نیز باگ‌های متعددی وجود دارد، اما وضعیت آنها بهتر از بازی اولیه است. نکته امیدبخش این است که شرکت سازنده همچنان قصد دارد برای این بازی به‌روزرسانی‌هایی ارائه دهد تا وضعیت آن به بهترین حالت ممکن برسد.

تغییرات برای دارندگان نسخه کامپیوتر فال اوت ۴

دارندگان نسخه کامپیوتر بازی Fallout 4 بهترین تجربه را از این عنوان داشتند. این کاربران به دلیل دسترسی به سخت‌افزار با کیفیت و عملکرد بهتر، تجربه بهتری از بازی داشتند و استانداردهای بالاتری را برای خود برقرار کرده بودند. بنابراین، شرکت سازنده بازی Fallout 4 در به‌روزرسانی نسل نهمی با چالش‌های خاصی در زمینه کامپیوتر مواجه بود.

با به‌روزرسانی جدید، Fallout 4 از نظر بصری و عملکردی پیشرفت‌هایی نسبت به قبل داشته است. همچنین، این بازی به طور کامل از صفحه نمایش‌های بزرگ و اولترا واید (Ultrawide) پشتیبانی کرده و دیگر نیازی به نصب ماد یا موارد مشابه نیست. علاوه بر این، کیت سازندگی (Creation Kit) بازی Fallout 4 نیز نسبت به قبل بهبود یافته و مشکلات آن به حد زیادی برطرف شده است.

5 تحول عظیم در فال‌آوت 4 با آپدیت نسل بعد

بازی فال اوت ۴ نسبت به قبل پیشرفت بسیار زیادی داشته که این موضوع باعث شده برای نسل نهم بسیار بهینه و مناسب باشد.

دسترسی بهتر روی پلتفرم‌های بیشتر

بازی Fallout 4 حالا به طور کامل در فروشگاه Epic Games Store حضور دارد. همچنین، این بازی به عنوان یک عنوان تأیید شده برای کنسول‌های Steam Deck اعلام شده است که به این ترتیب بیشترین دسترسی ممکن را برای افراد فراهم می‌کند. مهم‌ترین نکته این است که در گذشته، Fallout 4 به راحتی روی کنسول‌های Steam Deck قابل اجرا بوده است، اما با توجه به ارتقاء‌های مختلف و بهبود‌هایی که در عملکرد این بازی اعمال شده است، تجربه اجرای آن روی کنسول‌های Steam Deck قرار است از قبل بهتر شود.

با توجه به این به‌روزرسانی برای Fallout 4، این بازی برای کنسول‌های نسل هشتم و نهم به همراه کامپیوتر در دسترس خواهد بود. همچنین، این اطمینان حاصل شده که Steam Deck هم به طور رسمی از این بازی پشتیبانی خواهد کرد. در نتیجه، تعداد بسیار زیادی از افراد به این بازی دسترسی خواهند داشت و بیشترین تعداد کاربران هم به سمت این عنوان جذب خواهند شد.

ابزار و مأموریت‌های بیشتر

به‌روزرسانی نسل نهمی بازی Fallout 4 تنها به جوانب فنی و عملکردی محدود نمی‌شود. در واقع، شرکت سازنده تمام تلاش خود را کرده تا محتوای بیشتری را به بازی اضافه کند. Bethesda در آغاز عرضه این به‌روزرسانی، یک لیست بزرگ از محتوای داخل آن را منتشر کرد و اعلام کرد که مأموریت‌های جدیدی به بازی افزوده شده است. به‌علاوه، چندین سلاح و ابزار مختلف از عناوین مختلف Fallout به بازی اضافه شده تا Fallout 4 به یک بازی بسیار گنجانده شده تبدیل شود.

نکته جالب اینجاست که شرکت سازنده دو خط داستانی بسیار جذاب را به این بازی اضافه کرده است. به همین دلیل، Fallout 4 به نهایت پتانسیل خود رسیده و زمان مناسبی برای تجربه آن فرا رسیده است، به‌ویژه اینکه این به‌روزرسانی در کنار عرضه سریال Fallout در دسترس قرار گرفته و از نظر زمانبندی نیز Bethesda عملکرد بسیار خوبی داشته است.

در کل، Fallout 4 نسبت به قبل تغییرات بسیار زیادی داشته است. با این حال، چارچوب و محتوای اصلی این بازی همچنان یکسان است و از نظر تجربه و کیفیت بهبود یافته است. نکته اصلی این است که اگر شما از کاربران جدید Fallout هستید، حتماً نسخه جدید را تجربه کنید. اما اگر از طرفداران و کاربران قدیمی Fallout هستید، تجربه مجدد این بازی برای شما قطعاً بهتر خواهد بود، اما چیز جدیدی نخواهید دید.

منبعIGN

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *