مجله سیمدخت
0

۵ مسئله در MIUI که شیائومی باید در رابط کاربری HyperOS حل کند

بازدید 17

رابط کاربری HyperOS در ابتدا به نظر نمی‌رسد که تفاوت زیادی با MIUI فعلی داشته باشد، اما شیائومی می‌خواهد در ادامه برخی نقاط ضعف مهم را با آن برطرف کند.

شیائومی به صورت رسمی اعلام کرده است که رابط کاربری MIUI 15 ارائه نخواهد شد و این شرکت قصد دارد به طور رسمی یک رابط کاربری جدید با نام HyperOS معرفی کند. این تغییرات در آینده به دستگاه‌های شیائومی یک آینده روشن‌تر را نشان می‌دهد، اما در ابتدای این مسیر، تفاوت چندانی با رابط کاربری فعلی شیائومی یعنی MIUI به چشم نمی‌خورد.

به هر حال، انتظار داشتن از HyperOS در ابتدای مسیر باید با حوصله انجام شود چرا که شیائومی نیاز به زمان دارد تا بتواند مسائل را بهبود بخشد. در این مقاله، به بررسی ۵ مسئله ایرادآمیز که در حال حاضر در MIUI وجود دارند و برخی از کاربران را ناراضی کرده‌اند، می‌پردازیم. امیدواریم که شیائومی در رابط کاربری جدید خود این مشکلات را به طور کامل حل کند.

لازم به ذکر است که این ادعا که رابط کاربری HyperOS شبیه به MIUI است، بر اساس اسکرین‌شات‌های منتشر شده ظاهر شده است، اما هنوز اطلاعات دقیقی در دست نیست و در نسخه نهایی ممکن است تغییرات زیادی صورت بگیرد. در صورتی که این اتفاق بیافتد، تغییراتی را در رابط کاربری جدید شیائومی خواهیم دید.

۱. یک رابط جهانی برای تمام کاربران

اگر از گوشی‌های شیائومی یا اپل استفاده کرده‌اید، احتمالاً می‌دانید که رابط کاربری MIUI بسیار به iOS شبیه است. این شباهت برای کاربرانی که در چین زندگی می‌کنند، ممکن است مشکلی ایجاد نکند، اما از شیائومی انتظار داریم یک رابط کاربری جدید، نوآورانه و خاص ارائه دهد. از اسکرین‌شات‌های منتشر شده می‌توان دید که هنوز شیائومی تصمیم به استفاده از طراحی اصلی و نو نگرفته‌است، اما امیدواریم در نسخه‌های آینده تغییرات مهمی ایجاد شود.

همچنین، شیائومی باید به نیازهای کاربران جهانی هم فکر کند و امکانات جذابی را برای آن‌ها ارائه دهد، زیرا در حال حاضر برخی از قابلیت‌ها فقط برای گوشی‌هایی در بازار چین موجود است. همچنین، کمتر دیده شدن تبلیغات یکی از درخواست‌هایی است که از این شرکت چینی داریم تا در رابط کاربری جدید خود، تعداد آن‌ها را به طور چشمگیری کاهش دهد.

شیائومی در سال‌های اخیر تلاش کرده است تا میزان تبلیغات در گوشی‌های خود را کاهش دهد اما همچنان می‌تواند بهبود بخشد. در سال ۲۰۲۴ که پیش روست، انتظار نمی‌رود که شما پس از نصب یک اپلیکیشن، قبل از ورود به صفحه‌ی اصلی آن، با تبلیغات مواجه شوید.

۲. بهبود سرعت ارائه آپدیت‌ها و افزایش مدت زمان پشتیبانی برای دستگاه‌های میان‌رده

شیائومی اخیراً سیاست‌های آپدیت نرم‌افزاری گوشی‌های پرچم‌دار خود را تغییر داده و حالا این گوشی‌ها به مدت ۴ سال به سیستم‌عامل جدید و ۵ سال از نظر امنیتی آپدیت می‌شوند. این سیاست شبیه به سیاستی است که سامسونگ از سال گذشته اجرا می‌کند، اما تفاوت مهم بین شیائومی و سامسونگ این است که شرکت کره‌ای حتی گوشی‌های میان‌رده‌ی اقتصادی خود را نیز به همین مدت زمانی آپدیت می‌کند، در حالی که شیائومی این ارتقا را فقط برای گوشی‌های پرچم‌دار خود در نظر گرفته است.

همچنین، شیائومی در زمینه انتشار آپدیت برای محصولات خود دارای یک ضعف واضح است. ممکن است کاربران گاهی تا یک سال طول بکشد تا آپدیت برای گوشی‌های ارزان قیمت یا میان‌رده‌ای‌شان را دریافت کنند، این در حالی است که برای یک شرکتی که در حال حاضر در رده‌ی سوم برترین تولیدکننده‌های گوشی‌هوشمند جهان قرار دارد، قابل قبول نیست.

شیائومی در حال حاضر دو زیرمجموعه به نام‌های ردمی و پوکو را دارد، اما هر دو این شرکت‌ها همچنان در زمینه سرعت انتشار آپدیت ضعیف عمل می‌کنند. اما با ورود رابط کاربری HyperOS و یکپارچه‌تر شدن سیستم‌های نرم‌افزاری شیائومی، امیدواریم که سرعت انتشار آپدیت‌ها بهبود یابد. سامسونگ هم این راه را انتخاب کرده و با ارائه One UI برای ساعت‌ها، تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند، اگر بتواند آن را بلافاصله پس از انتشار رسمی در دستگاه‌های خود ارائه دهد، انتظار می‌رود که شیائومی نیز بتواند این کار را انجام دهد.

۳. اپ‌های از پیش نصب شده‌ی کمتر

شیائومی یکی از شرکت‌هایی است که معمولاً گوشی‌هایش را با اپلیکیشن‌های از پیش‌نصب شده‌ای عرضه می‌کند. با این حال، این شرکت به کاربران خود اجازه می‌دهد تا این اپلیکیشن‌ها را حذف کنند. اما چه بهتر که این امکان وجود داشته باشد که اصلاً این اپلیکیشن‌ها در گوشی نصب نشوند؟

انتظار ما از شیائومی این است که در HyperOS تعداد اپلیکیشن‌های از پیش نصب شده را کمتر کند. نیازی به این اپلیکیشن‌ها که واقعاً کاربردهایشان مشابه اپلیکیشن‌ها و خدمات گوگل هستند نداریم، چرا که شیائومی در برابر تحریم‌ها متحمل نیست. البته هر شرکتی حق دارد برای تبلیغ خدمات خود از اپلیکیشن‌های از پیش نصب‌شده استفاده کند، اما داشتن اپلیکیشن‌های شخص ثالث در گوشی بدون اینکه نیاز واقعی به آن‌ها باشد، امری جذاب نیست.

۴. مدیریت باتری بهتر

چند سال پیش، برخی از شرکت‌های چینی تنظیماتی در گوشی‌های خود اضافه کردند که به کاربران اجازه می‌دهد باتری و رفتار گوشی را مدیریت کنند. این تنظیمات حالا به یکی از اجزای اساسی بسیاری از گوشی‌های اندرویدی تبدیل شده‌اند. اما برخی از شرکت‌ها به زیاده‌روی در این زمینه می‌پردازند، به ویژه شیائومی که ممکن است با نصب یک اپلیکیشن مواجه به اختلال در عملکرد بشوند، حتی ممکن است اعلان‌ها از آن ارسال نشوند. آخرین چیزی که می‌خواهید این است که اعلانات یک اپلیکیشن برای شما ارسال شود، زیرا این فقط باعث افزایش مصرف انرژی گوشی می‌شود. این وضعیت برای شما کم‌مصرف‌ترین راه را برای گوشی خود فراهم می‌کند.

شیائومی در چند سال اخیر این مسئله را کمی بهبود داده است، به طوری که حالا سامسونگ که یکی از شرکت‌های ضعیف در این زمینه به حساب می‌آید، در مقابل شیائومی آستانه‌ی بهبود را تجاوز کرده است. اما با این حال، شیائومی همچنان در این مورد خوشگل‌گویی نمی‌کند و گاهی اوقات اپلیکیشن‌ها را در لیست مدیریت باتری محدود می‌کند. این بهترین فرصت برای شیائومی است تا با معرفی رابط کاربری جدید خود، وضعیت گوشی‌هایش را در این زمینه بهبود بخشد.

۵. بهبود حریم خصوصی

شیائومی به لحاظ حریم خصوصی بهترین گزینه نیست که در این زمینه شناخته شده باشد. در گذشته، اطلاعات کاربران توسط اپلیکیشن‌های مرورگر آن جمع‌آوری می‌شدند و این موضوع با انتشار اخباری مورد بحران قرار گرفت، هرچند شرکت خود ادعا کرد که این کار صرفاً به منظور بهبود تجربه‌ی کاربران انجام می‌شود. از زمانی که اولین بار از خدمات مختلف موجود در گوشی‌های شیائومی استفاده می‌کنید، متوجه می‌شوید که با یک سری شرایط و ضوابط مختلف باید موافقت نمایید. به عنوان مثال، چرا باید یک اپلیکیشن پاک‌سازی در گوشی وجود داشته باشد که برای استفاده از آن باید با شرایط حریم خصوصی خاصی موافقت کنید؟

منتظریم که شیائومی این اطلاعات و داده‌های کاربران را به بهانه‌ی بهبود تجربه‌ی کاربری جمع‌آوری نکند، یا حداقل از کاربران در این زمینه مجوز بگیرد. نه اینکه در صورت عدم موافقت با این شرایط، حق استفاده از این داده‌ها را نداشته باشید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *