مجله سیمدخت
0

قلبی سالم با 150 دقیقه ورزش در هفته

قلبی سالم با 150 دقیقه ورزش در هفته
بازدید 43

به گزارش بهداشت نیوز، تمرین منظم ورزشی فواید فراوانی برای سلامت بدن شما دارد، اما انجام آن به میزان بیش از حد ممکن است باعث پیامدهای منفی برای سلامتی شود.

انجمن قلب آمریکا (AHA) حداقل ۱۵۰ دقیقه (تقریباً دو ساعت و نیم) تمرینات با شدت متوسط ​​در هفته و یا ۷۵ دقیقه تمرینات با شدت بالا یا ترکیبی از هر دو را توصیه می‌کند. این رهنمودها به عنوان مبنایی برای حفظ سلامت قلبی و بهبود کلی عمل می‌کنند.

انجام ورزش به میزان بیش از حد ممکن است مشکلات سلامتی را تشدید کند. آگاهی از محدودیت‌های فیزیکی خود و در نظر گرفتن هر نشانه ناراحتی از اهمیت بالایی برخوردار است.

همچنین، شناخت تاریخچه خانوادگی‌تان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. قبل از شروع هر برنامه ورزشی، مهم است که بررسی کنید که آیا کسانی در خانواده شما سابقه بیماری قلبی داشته‌اند یا خیر. داشتن اطلاعاتی از تاریخچه سلامت خانواده شما می‌تواند به شما در تصمیم‌گیری‌های موفق درباره برنامه‌های ورزشی کمک کند.

برای افرادی که در معرض خطر بیشتری هستند، مشاوره با پزشک قبل از شروع هر برنامه ورزشی ضروری است. هرچند تمرینات بدنی منظم به طور کلی مفید است، اما اهمیت و تطابق آن با شرایط سلامت شخصی فرد بسیار حائز اهمیت است.

پزشک می‌تواند توصیه‌های خاص خود را ارائه داده و اطمینان حاصل کند که برنامه ورزشی شما با نیازهای قلبی و عروقی شما سازگار است.

به گزارش نشریه تخصصی “مدیکال اکسپرس”، به طور کلی، درصد حملات قلبی کشنده در حین ورزش نسبتاً پایین است، اما اگر شما یا کسی از نزدیکانتان علائمی از مشکلات قلبی داشت، فوراً به متخصصان مراقبت‌های بهداشتی مراجعه کنید تا از مداخله زودهنگام و مدیریت مؤثر اطمینان حاصل کنید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید