مجله سیمدخت
0

تاریخچه حملات به کاخ سفید

بازدید 22

24 آگوست 1814

در اوج جنگ 1812 بین ایالات متحده و انگلستان، نیروهای بریتانیایی به کاخ سفید حمله کردند. گفته می شود که سربازان قبل از غارت عمارت ریاست جمهوری و به آتش کشیدن آن، برای صرف غذا از غذای باقی مانده نشستند. خوشبختانه، رئیس جمهور جیمز مدیسون و همسرش دالی قبلاً برای امنیت به مریلند فرار کرده بودند. بانوی اول به طور معروف یک پرتره تمام قد از جورج واشنگتن را از شعله ور شدن نجات داد.

16 آگوست 1841

در مواجهه با اقتصادی که از نوسانات شدید ارزش ارز و کلاهبرداری بانکی رنج می برد، رئیس جمهور جان تایلر وتوی کنگره برای احیای بانک ایالات متحده را وتو کرد. هنگامی که خبر تصمیم او منتشر شد، حامیان خشمگین بانک در خارج از کاخ سفید تجمع کردند. شورشیان سنگ پرتاب کردند، به هوا شلیک کردند و مجسمه ای از رئیس جمهور را که سپس به آتش کشیدند، آویزان کردند. در نتیجه ناآرامی ها، ناحیه کلمبیا تصمیم گرفت نیروی پلیس خود را ایجاد کند.

17 فوریه 1974

رابرت پرستون، یک سرباز جوان ارتش که از آموزش پرواز رد شده بود، یک هلیکوپتر را از یک فرودگاه دزدید، به کاخ سفید پرواز کرد و در بالای چمن جنوبی آن شناور شد. نگهبانان سرویس مخفی با گلوله باران این هواپیمای غیرمجاز، پرستون را مجبور به فرود کردند. هواپیماربا که به سختی مجروح شده بود و لباس‌های خستگی پوشیده بود، دستگیر شد و برای تحت نظر گرفتن وضعیت روانی به بیمارستان منتقل شد.

25 دسامبر 1974

در روز کریسمس، مارشال فیلدز 25 ساله با شورولت ایمپالای خود به دروازه کاخ سفید برخورد کرد و به سمت ایوان شمالی رفت. او که توسط افسران محاصره شده بود، ادعا کرد که مسیح است و تهدید کرد که بمبی را که به بدنش بسته شده بود منفجر خواهد کرد. پس از چهار ساعت مذاکره، فیلدز تسلیم شد. مواد منفجره او شراره بودند.

22 مارس 1984

یک جوان بیکار 22 ساله به نام آنتونی هولبرت با عینک آفتابی و بادگیر شطرنجی در نزدیکی دروازه شمال غربی کاخ سفید در خیابان پنسیلوانیا پارک کرد و به عمارت اجرایی نزدیک شد. او یک شمشیر سامورایی را از غلاف بیرون کشید، آن را در هوا تکان داد و خواست با رونالد ریگان که در آن زمان در داخل و از رئیس جمهور فرانسه پذیرایی می کرد صحبت کند. افسران هولبرت را متقاعد کردند که سلاح خود را زمین بگذارد و تسلیم شود.

16 مارس 1984

با سابقه تهدید علیه ریگان و پرسه زدن های مکرر در اطراف کاخ سفید، دیوید ماهونسکی، برق کاری با مشکل اعتیاد به مواد مخدر، از قبل تحت نظر اف بی آی بود. یک شب، ماموران امنیتی او را در خارج از حصار مجاور محوطه جنوبی مشاهده کردند. هنگامی که به او نزدیک شدند، او یک اسلحه شکاری اره ای کشید. یکی از نگهبانان بلافاصله به بازوی او شلیک کرد. ماهونسکی دستگیر و به درمان روانپزشکی محکوم شد.

12 سپتامبر 1994

از هم پاشیدن ازدواجش و مستی شدید، یک کهنه سرباز ارتش و راننده کامیون سابق به نام فرانک یوجین کورد را بر آن داشت تا یک سسنا سرقت شده را به دیوار جنوبی کاخ سفید بکوبد. کورد که اعتقاد بر این است که قصد خودکشی داشته است، در اثر برخورد جان باخت. از آنجایی که کاخ سفید در آن زمان در حال بازسازی بود، رئیس جمهور بیل کلینتون و خانواده اش در ساختمان نبودند. نقض ناشناخته حریم هوایی محدود، مقامات را مجبور به ارزیابی مجدد تدابیر امنیتی کرد.

29 اکتبر 1994

تنها شش هفته پس از حادثه کورد که پایتخت را به لرزه درآورد، فرانسیسکو مارتین دوران در تلاش آشکار برای کشتن کلینتون، که در حال تماشای فوتبال در بخش خانوادگی عمارت بود، به سمت کاخ سفید شلیک کرد. ماموران سرویس مخفی مرد مسلح 26 ساله را غافلگیر و تسلیم کردند. اگرچه یک گلوله توانست از پنجره ای در بال غربی عبور کند، اما کسی آسیب ندید. دوران به جرم تلاش برای ترور رئیس جمهور مجرم شناخته شد و همچنان در حال گذراندن دوران محکومیت خود در زندان است.

23 مه 1995

کاخ سفید کلینتون بار دیگر هدف حمله قرار گرفت. این بار، یک تحویل پیتزا به نام لیلاند ویلیام مدجسکی با یک تپانچه در دست از حصار بالا رفت و به سمت محل اقامت اجرایی دوید. مقامات امنیتی به سرعت وارد عمل شدند و مدجسکی را دستگیر کردند. در جریان این درگیری، یک مامور سرویس مخفی به بازوی مدجسکی شلیک کرد و یکی از افسران دیگر را نیز زخمی کرد. مدجسکی به دلیل جنون گناهکار شناخته شد و تا سال 1999 در یک مرکز روانی بستری بود.

7 فوریه 2001

دو هفته پس از تحلیف جورج دبلیو بوش، یک مرد مسلح به نام رابرت دبلیو. پیکت، که پیشتر کارمند سرویس درآمد داخلی بود و سابقه بیماری روانی و اقدام به خودکشی داشت، به سمت گردشگران و پلیس در خارج از کاخ سفید شلیک کرد. پس از یک درگیری 10 دقیقه‌ای، یک مامور سرویس مخفی به زانو او شلیک کرد. پیکت دو سال را در یک بیمارستان روانی تحت درمان قرار گرفت.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *