مجله سیمدخت
0

طرز تهیه تخم مرغ آبپز بدون پوست با مایکروفر

طرز تهیه تخم مرغ آبپز بدون پوست با مایکروفر
بازدید 68

پخت تخم مرغ آبپز بدون پوست به نظر ممکن است که وظیفه زمان‌بر و پیچیده‌ای باشد، به حدی که بسیاری از افراد تصمیم به انجام آن نمی‌گیرند. روش معمول برای پخت تخم مرغ به این صورت است که آب به همراه سرکه در حال جوش قرار گرفته و تا زمانی که یک گرداب شکل می‌سازد، تخم مرغ خام داخل آب ریخته می‌شود. سپس منتظر می‌مانند تا سفیده تخم مرغ کاملاً پخته شود. سپس با دقت تخم مرغ به کمک یک کفگیر از آب خارج و به طور همزمان در گرداب حرکت می‌دهند.

با وجود این روش سنتی، پخت تخم مرغ آبپز بدون پوست به نظر کاری دشوار ممکن است. اما آیا بهتر نیست به سمت راه‌هایی سریعتر و کم‌هزینه‌تر برویم؟ به عنوان مثال، آیا فرآیند پخت تخم مرغ با استفاده از مایکروفر نیز ممکن نیست؟

طرز تهیه تخم مرغ آبپز بدون پوست با مایکروفر

واقعیت این است که می‌توانید با استفاده از یک ماگ به جای قابلمه به همان نتیجه دلخواه دست یابید. البته، نهایتاً نتیجه به شکل متفاوتی نمایان می‌شود که عادت داریم، اما با بهره‌گیری از مایکروفر، می‌توانید یک تخم مرغ عسلی با سفیده ی سفت و شکلی توپ‌مانند داشته باشید.

این کار با ریختن تخم مرغ خام درون یک ماگ حاوی آب داغ انجام می‌شود، که این امر امکان دستیابی به نتیجه مطلوب را فراهم می‌کند. بزرگترین مزیت این روش این است که می‌توانید در عرض تقریبی یک دقیقه، یک تخم مرغ آبپز بدون پوست را در اختیار داشته باشید و با تفاوت از شیوه‌های سنتی، دیگر نیازی به انتظار در کنار حرارت گاز و قابلمه ندارید تا تخم مرغ پخته شود.

نحوه پخت تخم مرغ آبپز بدون پوست با مایکروفر

در هنگام استفاده از این روش، بهتر است از پخت همزمان چند تخم مرغ خودداری کرده و هر بار تنها یک تخم مرغ را درست کنید. اگرچه ممکن است از تخم مرغی که در یخچال بوده استفاده کنید، اما برای این روش، تخم مرغ تازه بهترین گزینه است. اغلب لایه‌ی ضخیم‌تری از سفیده دارد که در مایکروفر به‌طور یکدست‌تر پخته می‌شود.

برای شروع، مقداری آب جوش را درون یک ماگ ضخیم بریزید. سپس یک تخم مرغ را بشکنید و آن را درون آب جوش بریزید. در این مرحله، بهتر است با یک خلال دندان زرده تخم مرغ را سوراخ کنید تا انفجاری درون مایکروفر رخ ندهد. مانند روش معمول پخت این نوع تخم مرغ، می‌توانید مقداری سرکه به آب اضافه کنید تا تخم مرغ هنگام پخت از هم وا نرود. سپس یک نعلبکی یا درپوش پلاستیکی مناسب بر روی ماگ قرار دهید. حالا ماگ را داخل مایکروفر بگذارید و آن را برای مدت ۳۰ ثانیه تنظیم کنید. در صورت تمایل، هر ۱۰ ثانیه یک بار محتوای درون ماگ را بررسی کنید تا مطمئن شوید که سفیده تخم مرغ به‌طور کامل پخته شده است. وقتی سفیده سفت شد، نشان‌دهنده آماده بودن تخم مرغ است. در نهایت، تخم مرغ را با دقت از ماگ خارج کرده و از لذت خوردن آن بهره مند شوید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *