مجله سیمدخت
0

هولوگرام هوش مصنوعی ماریو، یک ماریوی ناامیدکننده

هولوگرام هوش مصنوعی ماریو، یک ماریوی ناامیدکننده
بازدید 730

در چند ماه گذشته، به پیشرفت های چشمگیر هوش مصنوعی پی بردیم که به شدت توجه عموم را به خود جلب کرده است. این واقعیت باعث شده تا افراد زیادی به آینده تکنولوژی، به ویژه در حوزه هوش مصنوعی، نگاهی بیندازند. حالا مسئله اصلی این است که چقدر هوش مصنوعی پیشرفت می‌کند و افراد چه اندازه می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

در رویداد CES که چندی پیش برگزار شد، شاهد وقایع متعددی بودیم که از آن جمله می‌توان به ماشین سونی اشاره کرد. این واقعیت‌ها همگی باعث شدند تا ارتقاء تکنولوژی به دورانی خاص وارد شود. حالا اگر شما فکر می‌کردید ماشین سونی جالب‌ترین چیزی است که در CES معرفی شد، بهتر است دوباره فکر کنید. به دلیل اینکه هولوگرام ماریو به نظر می‌رسد که می‌تواند رتبه بالاتری از آن به دست آورد.

در رویداد CES، یک هولوگرام بسیار عجیب از ماریو حضور داشت، که از لحاظ ظاهری بسیار خاص بود. این خصوصیت عجیب به این دلیل بود که هولوگرام به هیچ وجه ظاهری طبیعی نداشت و به شدت حالت ترسناکی به خود گرفته بود. تصویر این هولوگرام به سرعت در دنیای مجازی پخش شد و شرکت سازنده نیز بیانیه‌ای برای دفاع از آن منتشر کرد.

از ابتدا، آشکار است که این هولوگرام از نظر ظاهری بسیار متفاوت است. با این حال، این ظاهر موجب شگفتی نمی‌شود و مشکل اساسی با کیفیت پایین صدا و انیمیشن این موجود است. به طوری که این هولوگرام حتی توانایی تقلید لهجه ایتالیایی را نداشته و در تلاش برای پیدا کردن آن، به شدت ناکام بوده است. این هوش مصنوعی با کیفیت پایین به حدی بود که طرفداران آن را با موجودات دیگر از دنیای ماریو مقایسه کرده و به هیچ وجه استقبال نکردند.

ضعف طراحی هولوگرام ماریو تنها از لحاظ ظاهری نبود و مشکلات بسیار زیادی از لحاظ عملکردی و انیمیشن داشت.

حالا با پیگیری دقیق‌تر از سوی رسانه، ماجرای این هولوگرام به طور کامل روشن شده است. شرکت AARP با ابداع یک تکنولوژی جدید به نام “Age Tech” در اصل به دنبال جلوگیری از تنهایی افراد مسن با تکنولوژی ویژه خود می‌باشد. به همین دلیل، شرکت پروتو هولوگرام (Proto Hologram) تأسیس شده است.

کارکرد اصلی پروتو هولوگرام در طراحی یک سری هولوگرام با شخصیت‌های متنوع است که قابلیت گفت‌وگو دارند و قادرند جایگزین افراد مختلف شده و این افراد را از تنهایی نجات دهند. این رویکرد از نظر اخلاقی و پزشکی چالش‌هایی را به همراه دارد که نیازمند بررسی جامع تری برای پیشرفت آن می‌باشد.

مشکل اساسی اینجاست که این سیستم به جای کمک به اجتماعی‌تر شدن افراد تنها، آن‌ها را به تنهایی عمیق‌تر می‌کشاند و سعی در ارضای این مشکل به عنوان یک مزیت برای آنها دارد. طراحی‌های این شرکت به میزان زیادی غیرعادی است که باعث جذب توجه افراد زیادی شده است. به علاوه، با توجه به اینکه اکثر افراد مسن با مشکلات روانی و اختلالات شناختی مواجه هستند، راهبرد این شرکت به‌طور کامل اشتباه است. این هولوگرام‌ها می‌توانند برای افراد با اختلالات شناختی کنترل نشده به شدت خطرناک باشند و حتی منجر به آسیب‌های مختلفی برای آن‌ها شوند.

با توجه به اعتراضات فراوان به شرکت AARP، این شرکت تصمیم گرفته است که در یک بیانیه توضیح دهد که این هوش مصنوعی هنوز در مراحل ابتدایی توسعه قرار دارد. با این حال، اعلام شده است که در آینده بهبود خواهد یافته و این شرکت همچنان به کار خود در زمینه طراحی این هولوگرام‌ها ادامه خواهد داد. همچنین این هولوگرام از هوش مصنوعی برای برقراری ارتباط با افراد استفاده خواهد کرد، که باعث ارائه پاسخ‌های بهتر به کاربران خواهد شد.

منبعDestructoid

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *