مجله سیمدخت
0

تمامی افراد قادر به دسترسی به اینترنت از طریق استارلینک جدید خواهند بود

بازدید 56

استارلینک در حال تحقق یافتن یک قابلیت جدید به نام “ارتباط مستقیم روی گوشی” (direct-to-cell) است که از آن به بعد هیچ مانعی نمی‌تواند از استفاده از اینترنت برای کاربران ایجاد شود.

در سال ۲۰۲۲، شرکت تی‌موبایل و اسپیس‌اکس در یک همکاری مشترک از طریق یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای استارلینک، ارتباط ماهواره‌ای جدیدی با عنوان “ارتباط مستقیم روی گوشی” را برای گوشی‌های هوشمند راه‌اندازی کردند. بر اساس گزارشات جدیدی که منتشر شده، اسپیس‌اکس قصد دارد تعداد ماهواره‌های خود در فضا را به حداکثر برساند تا بتواند این هدف را به دست آورد. به نظر می‌رسد که باید در دو و نیم ماه باقی‌مانده تا پایان امسال، ۱۰۰ ماهواره را پرتاب کرده و در هر ماه از سال ۲۰۲۴، ۱۲ ماهواره (کلی ۱۴۴ ماهواره) در فضا عرضه کند.

یک نماینده اسپیس‌اکس به وب‌سایت خبری Ars Technica اظهار نمود:

ما نیز قصد داریم ویژگی “ارتباط مستقیم روی گوشی” (direct-to-cell) را از طریق استارلینک بررسی کنیم. این یک ویژگی کلیدی است که با انجام ۱۴۴ پرواز اضافی به ماهواره‌های استارلینک، در سال آینده به استارلینک اضافه خواهد شد.

نسخه کامل سرویس LTE ماهواره‌ای با سرعت حداکثر ۲ مگابیت بر ثانیه برای انتشار اولیه در سال ۲۰۲۵ برنامه‌ریزی شده است. طبق گزارش منتشر شده توسط Ars Technica، این قابلیت نیازمند استفاده از ماهواره‌هایی با ابعاد بزرگتر است که با استفاده از ماشین فضایی استارشیپ از طریق شرکت اسپیس‌اکس به فضا پرتاب می‌شوند. در حال حاضر، اسپیس‌اکس می‌بایست ماهواره‌هایی با ابعاد متوسط تولید کند که از مدل‌های قدیمی با ابعاد بزرگ‌تر باشند، اما این ماهواره‌ها می‌توانند با استفاده از موشک‌های فالکون ۹ به فضا منتقل شوند.

در صورت موفقیت این پروژه، تمامی گوشی‌های هوشمند با فناوری 4G بدون نیاز به نصب اپلیکیشن خاصی، می‌توانند به‌طور مستقیم به اینترنت متصل شوند، پیامک ارسال و حتی تماس برقرار کنند. برای استفاده از این ویژگی، نیازی به تجهیزات خاص نخواهد بود، زیرا گوشی‌ها به‌طور مستقیم به ماهواره متصل خواهند شد، همان‌طور که از نامش نیز پیداست (ارتباط مستقیم روی گوشی). با این حال، هنوز مسائلی نظیر خرید بسته‌های اینترنتی و هزینه‌ها وجود دارد که با گذشت زمان و اطلاعات بیشتر در این زمینه، پاسخ داده خواهند شد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *