مجله سیمدخت
0

آمازون، با سیستم‌عامل اختصاصی، استقلال خود را افزایش می‌دهد

آمازون، با سیستم‌عامل اختصاصی، استقلال خود را افزایش می‌دهد
بازدید 20

آمازون در حال برنامه‌ریزی برای جدا شدن از سیستم‌عامل اندروید در دستگاه‌های خود و به‌جای آن، از یک سیستم‌عامل اختصاصی به نام Vega استفاده خواهد کرد. در حال حاضر، بسیاری از محصولات آمازون از جمله Fire TV Stick و تبلت‌های این شرکت از نسخه‌های سفارشی‌شده یا AOSP اندروید بهره می‌برند. اما طبق گزارش اخیر از Lawpass، آمازون به دنبال توسعه سیستم‌عامل Vega برای جایگزینی پوسته‌ی اندروید شخصی‌سازی‌شده‌اش است.

این سیستم‌عامل Vega قرار است در تمامی دستگاه‌های آتی آمازون نصب شده و به‌عنوان جایگزینی برای پوسته‌ی اندروید شخصی‌سازی‌شده‌ی این شرکت عمل کند. اولین دستگاه مجهز به Vega نیز گزینه‌ی بعدی از Fire TV Stick خواهد بود.

با توجه به گزارشات منتشرشده، Vega سیستم‌عاملی است که بر پایه لینوکس و به شدت وب‌محور است و از React Native به‌عنوان چهارچوب اصلی برای توسعه‌ی اپلیکیشن‌ها با زبان جاوا اسکریپت بهره می‌برد. آمازون از سال ۲۰۱۷ در توسعه این سیستم‌عامل مشغول به کار بوده و به نظر می‌رسد که بسیاری از مراحل تولید آن را با موفقیت طی کرده است.

همچنین، گزارشی از Lawpass حاکی از این است که آمازون تصمیم به توسعه‌ی سیستم‌عامل اختصاصی خود گرفته است به دلیل دو دلیل اصلی: ۱. پوسته اختصاصی اندروید آمازون همواره به‌روزرسانی و امکانات نسخه‌های جدید اندروید را با تاخیر تجربه می‌کند؛ ۲. توسعه‌ی یک پوسته کامل اندروید برای محصولات کوچک و مقرون‌به‌صرفه‌ی آمازون، از جمله Echo Show، به نظر می‌رسد که عملیاتی غیرضروری و مصرف بیشتر منابع باشد.

Fire TV Stick بعدی که از سیستم‌عامل Vega OS بهره‌می‌برد، در سال آینده به بازار عرضه خواهد شد. اطلاعاتی از عرضه ممکن وگا برای دستگاه‌های دیگر مانند تبلت‌های آمازون هنوز در دسترس نیست. استفاده از سیستم‌عامل جدید برای محصولاتی چون Echo Show از سوی آمازون به نظر می‌رسد منطقی باشد، چرا‌که این دستگاه کوچک با استفاده از یک سیستم‌عامل سبک‌تر، سرعت عملکرد را افزایش می‌دهد و به بهبود کارایی کمک می‌کند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *