مجله سیمدخت
0

اپل، هوش مصنوعی را جدی گرفت

اپل، هوش مصنوعی را جدی گرفت
بازدید 50

تیم کوک، مدیر عامل اپل اعلام کرده است که شرکت اپل سرمایه‌گذاری زیادی در حوزه هوش مصنوعی انجام داده است و این راهنمایی را همچنان دنبال می‌کند. در این باره، کوک از اهمیت پیشرفت‌های اخیر شرکت در فناوری سخن گفته و بیان کرده است که این پیشرفت‌ها بدون هوش مصنوعی امکان‌پذیر نبوده‌اند.

وی به ویژگی‌های جدید iOS 17 اشاره کرد، از جمله Personal Voice و Live Voicemail، که در توسعه آن‌ها از هوش مصنوعی استفاده شده است. او همچنین بیان کرد که اپل در حال توسعه هوش مصنوعی مولد است. این ویژگی‌های جدید که به عنوان نمونه اشاره شده‌اند، به عنوان هوش مصنوعی در نظر گرفته نمی‌شوند، اما کوک اظهار کرد که این قابلیت‌ها به پشتوانه‌ی فناوری‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی برمی‌گردد.

به عنوان مثال، ویژگی Personal Voice برای ایجاد صدایی شبیه به صدای کاربر طراحی شده است، به ویژه برای افرادی که به دلیل بیماری‌های مختلف مانند ALS توانایی صحبت‌کردن را از دست داده‌اند. این قابلیت ابتدا نیاز به خواندن پیام‌های متنی به مدت ۱۵ دقیقه دارد، سپس فناوری یادگیری ماشینی صدای کاربر را در دستگاه‌های مختلف اپل پردازش می‌کند تا صدایی مشابه به صدای واقعی کاربر تولید شود.

Live Voicemail نیز یک ویژگی جدید برای کاربران iOS 17 است که امکان نمایش زنده‌ی پیام‌های صوتی را در حالی‌که ضبط می‌شود، فراهم می‌کند.

کوک در جلسه با سرمایه‌گذاران اظهار کرد:

هوش مصنوعی در قلب ویژگی‌های مهمی مانند تشخیص سقوط و تشخیص تصادف وجود دارد. ارائه‌ی چنین قابلیت‌هایی بدون هوش مصنوعی امکان‌پذیر نیست.

مدیر عامل اپل تایید کرد که شرکت او در حال توسعه فناوری‌های هوش مصنوعی مولد است، اما او از اشتراک جزئیات خودداری کرد. کوک اظهار داشت:

ما به طرز بسیار گسترده در حوزه هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری می‌کنیم، اما این سرمایه‌گذاری را با رویکردی مسئولانه انجام خواهیم داد. در طول زمان، شما تغییرات و پیشرفت‌های قابل توجهی در محصولات ما خواهید دید.

به نظر می‌رسد که اپل در زمینه فناوری‌های هوش مصنوعی پیشرفت‌های چشمگیری کرده است که بهره‌مندی مصرف‌کنندگان را در پی دارد. این پیشرفت‌ها به واسطه به‌کارگیری ابزارهایی مانند ChatGPT، گوگل بارد و چت‌بات مایکروسافت بینگ در ماه‌های اخیر واژه‌های مخصوص به خود را پیدا کرده‌اند.

گزارش The Information افشا کرده است که اپل قصد دارد بودجه‌ی خود را برای توسعه هوش مصنوعی به میلیون‌ها دلار در روز افزایش دهد و تیم‌های بسیاری که در زمینه مدل‌های زبان بزرگ فعالیت می‌کنند را به کار بگیرد. این اقدام ممکن است به کاربران اجازه دهد وظایفی که امروزه به‌صورت دستی برنامه‌ریزی می‌شوند، را با استفاده از سیری انجام دهند. همچنین، سیری قادر خواهد بود مهارت‌های هوش مصنوعی جدیدی یاد بگیرد، به‌عنوان مثال، اخیراً گرفته‌شده‌اند عکس‌ها را به‌طور خودکار برای دیگران ارسال نماید.

بلومبرگ همچنین اعلام کرده است که نسخه‌ی بعدی iOS از قابلیت‌های هوش مصنوعی بیشتری نیز بهره خواهد برد، از جمله سیری پیشرفته، بهبود یافته‌ی برنامه‌ی Messages، پاسخگویی به سؤالات و تکمیل خودکار جمله‌ها. همچنین، اپل قصد دارد از هوش مصنوعی در ابزار توسعه‌ی Xcode نیز بهره‌برداری نماید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *