مجله سیمدخت
0

اپل: اندروید به رهگیری کاربران می پردازد

اپل: اندروید به رهگیری کاربران می پردازد
بازدید 66

با توجه به اطلاعاتی که از اسناد دادگاه گوگل به دست آمده‌اند، مدیران اپل سال‌ها پیش به انتها کشیدن حریم خصوصی متهم شدند. وزارت دادگستری آمریکا اخیراً اسناد جدیدی از دادگاه ضد رقابتی گوگل منتشر کرده است، که یکی از این اسناد مربوط به یک کنفرانس داخلی است. این کنفرانس در سال ۲۰۱۳ برگزار شده بود و جزئیات آن در یک ایمیل ارسالی از یکی از مدیران اپل به تیم کوک پیوست شده بود. در این سند، جزئیاتی درباره نحوه رقابت اپل با گوگل در حفظ حریم خصوصی توضیح داده شده است. نکته‌ی مهم این ایمیل، یک اسلاید است که می‌گوید: “اندروید یک دستگاه ردیابی عظیم است.”

اپل: اندروید به رهگیری کاربران می پردازد

در یک اسلاید دیگر، اپل بیان کرده است که رویکرد آن در حفظ حریم خصوصی بهتر از گوگل است.

اپل ادعا کرده است که تنها زمانی اطلاعات را جمع می‌کند که منجر به ارائه تجربه بهتری برای مشتری می‌شود، در حالی که گوگل از تمام اپلیکیشن‌ها داده‌ها را جمع‌آوری می‌کند. به‌عنوان مثال، جست‌وجوی صوتی گوگل به حساب کاربری فرد در گوگل متصل است، در حالی که داده‌های کاربر در سیری، دستیار هوشمند اپل، تنها به خود دستیار دیجیتال ارتباط دارد.

اپل: اندروید به رهگیری کاربران می پردازد

جزئیات مذکور از شهادت ادی کیو، معاون ارشد اپل، در دادگاه ضد رقابت گوگل در ماه سپتامبر (شهریور) ارائه شد. وزارت دادگستری اتهامی مطرح کرده است که گوگل با انعقاد قراردادهای انحصاری با تولیدکنندگان گوشی، بازار موتور جست‌وجو را تحت کنترل خود درآورده و تاکید دارد که گوگل این اقدام را به منظور نمایش خدمات جست‌و‌جوی پیش‌فرض در محصولات آن‌ها انجام داده است.

قبلاً اعلام شده بود که گوگل سالانه مبلغی بین ۱۸ تا ۲۰ میلیارد دلار به اپل پرداخت می‌کند تا موتور جست‌وجوی پیش‌فرض در گوشی‌های آیفون باقی بماند.

به‌رغم این‌که اپل اندروید را به عنوان “دستگاه رهگیری عظیم” توصیف کرده است، یک ایمیل داخلی از سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد که اپل اصرار داشت که به‌طور دوطرفه اطلاعات را با گوگل به اشتراک بگذارد.

در این ایمیل، مدیرعامل گوگل اعلام کرده بود: “به اپل گفته شده است که گوگل اطلاعاتی درباره کلیک‌های کاربران در موتور جست‌وجو به اشتراک نمی‌گذارد.” با این وجود، اپل در پاسخ به این ایمیل، یک پیشنهاد برای تبادل داده‌ها مطرح می‌کند که بخشی از آن سانسور شده است. این پیشنهاد سوالاتی درباره اطلاعاتی که گوگل ممکن است با اپل به اشتراک بگذارد، ایجاد می‌کند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *