مجله سیمدخت
0

هکرها به آیفون‌ها نفوذ می‌کنند؛ اپل هشدار داد

هکرها به آیفون‌ها نفوذ می‌کنند؛ اپل هشدار داد
بازدید 41

در پیامی به برخی از سیاست‌مداران هندی، اپل هشدار داده است که آیفون‌های آن‌ها ممکن است هدف حملات هدفمند قرار گیرند. به گزارش تک‌کرانچ، اپل هشدار هک آیفون را برای چندین سیاست‌مدار هندی ارسال کرده است. یک پژوهشگر امنیتی که متن هشدار را در اختیار دارد، اظهار کرده است که اپل این سیاست‌مداران را خطر از دست دادن اطلاعاتشان به حملات دیجیتالی در معرض گذاشته و توصیه کرده است که قابلیت Lockdown Mode را برای تقویت امنیت آیفون‌های خود فعال کنند.

اپل به امنیت و حریم خصوصی در سخت‌افزار و نرم‌افزار آیفون اهمیت زیادی می‌دهد. با این حال، کدهای پیچیده پردازنده‌های سری A و سیستم‌عامل iOS به طور کامل از آسیب‌پذیری‌های روز صفر محافظت نمی‌کنند.

پگاسوس و گرافیت، دو نمونه از نرم‌افزارهای جاسوسی مشهور، به ویژه برای گوشی‌های آیفون، هستند که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند.

این دو نرم‌افزار قابلیت حملات صفرکلیک را فراهم می‌کنند، به این معنا که بدون نیاز به هرگونه اقدام یا اطلاعی از سوی کاربر، می‌توانند به دستگاه آیفون وارد شوند. این آسیب‌پذیری‌ها در محیط آی‌مسیج عمل می‌کنند، و هکر با استفاده از پیام خاصی، قابلیت دسترسی به پیام‌ها، ایمیل‌ها، عکس‌ها، موقعیت جغرافیایی و فهرست مخاطبین را فراهم می‌کنند. این حملات بدون آگاهی یا رضایت کاربر انجام می‌شوند و می‌توانند به راحتی به اطلاعات حساس و شخصی دسترسی پیدا کنند.

هکرها به آیفون‌ها نفوذ می‌کنند؛ اپل هشدار داد

پیام هشدارآمیز اپل

همانطور که اپل در پیام‌های هشدارآمیز خود اعلام کرده است، نه تنها این شرکت بلکه دولت آمریکا نیز تلاش کرده‌اند با نرم‌افزارهای جاسوسی معروف مانند پگاسوس و گرافیت مقابله نمایند. ایالات متحده از استفاده از این ابزارها جلوگیری کرده‌اند و از سوی دیگر، اپل در حدود دو سال است که پیام‌های هشدارآمیز به قربانیان پیش‌نمایش می‌دهد.

منابع آگاه اعلام کرده‌اند که اپل به بیش از ۱۲ نماینده قانون‌گذار چینی هشدارهایی مبنی بر امکان حملات سایبری به آیفون‌های آن‌ها ارسال کرده و آن‌ها را آگاه کرده است که دستگاه‌های آیفون‌شان ممکن است هدف این حملات قرار گیرند.

در پیام هشدارآمیز خود، اپل تأکید کرده است که حملاتی که با حمایت دولت‌ها انجام می‌شوند، همیشه در حال تغییر هستند و دارای پیچیدگی‌های زیادی هستند. این شرکت به صراحت اعلام کرده است که ممکن است در تشخیص این حملات هدفمند اشتباه کند و گاهی‌ اوقات نتواند حملات را به طور کامل شناسایی نماید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *