مجله سیمدخت
0

اپل و مایکروسافت با مخالفت با قانون جدید اروپا، خود را زیر سوال بردند

بازدید 28

شرکت‌های اپل و مایکروسافت ادعا می‌کنند که سرویس‌های آی‌مسیج و بینگ برای ورود به فهرست پلتفرم‌های “دربان” اتحادیه اروپا به‌طور بیش از حد کوچک و ضعیف هستند.

این دو شرکت در تلاش هستند تا برچسب “دربان” که اتحادیه اروپا به بینگ و آی‌مسیج نسبت داده است را از این دو سرویس حذف کنند. اروپا با استفاده از این برچسب می‌تواند قوانین سختگیرانه‌ای را در مورد بینگ و آی‌مسیج اجرا کند، قوانینی که مایکروسافت و اپل تمایل به پذیرش آن‌ها ندارند.

بر اساس گزارش فایننشال تایمز، دو شرکت مایکروسافت و اپل به‌طور جداگانه و در محرمانگی ادعا کرده‌اند که سرویس‌های نرم‌افزاری خود دارای حجم و توانایی کافی نیستند تا زیر پوشش محدودیت‌های قانونی بازارهای دیجیتال قرار بگیرند. اتحادیه اروپا این قوانین را به‌منظور تقویت رقابت در حوزه فناوری اجرا کرده و از ماه گذشته اعمال کرده است.

کمیسیون اروپا، بخش اجرایی اتحادیه اروپا، در تاریخ ۶ سپتامبر (۱۵ شهریور) فهرست شرکت‌ها و خدماتی را که به عنوان “دربان” شناخته می‌شوند منتشر خواهد کرد. این پلتفرم‌ها بر اساس درآمد و تعداد کاربرانشان انتخاب می‌شوند و موظف به رعایت قوانینی با تمرکز بر تعامل و رقابت خواهند بود.

تأیید شده است که اپل و مایکروسافت همراه با شرکت‌های دیگر از جمله آمازون، آلفابت، متا، بایت‌دنس و سامسونگ به فهرست “دربان‌های” اتحادیه اروپا تعلق دارند. اما وظیفه کمیسیون اروپا است که مشخص کند کدام بخش از عملکرد این شرکت‌ها تحت پوشش قوانین بازارهای دیجیتال قرار می‌گیرد.

اتحادیه اروپا به شرکت‌های دربان مدت ۶ ماه زمان می‌دهد تا با این قوانین سازگار شوند. اگر اپل و مایکروسافت در فهرست دربان‌های اتحادیه اروپا قرار گیرند، باید تا مارس ۲۰۲۴ تغییرات لازم را در آی‌مسیج و بینگ اعمال کنند. در غیر این صورت، ممکن است مورد جریمه قرار گیرند.

بر اساس گزارش فایننشال تایمز، احتمالاً مایکروسافت مشکلی در خصوص ورود ویندوز به فهرست پلتفرم‌های دربان ندارد. این شرکت ادعا کرده که سهم کوچک بینگ در بازار موتورهای جست‌وجو باعث می‌شود که این سرویس به موارد پیش‌نیاز لازم برای ورود به فهرست دربان‌ها نداشته باشد. همچنین مایکروسافت تأکید می‌کند که فراهم کردن دسترسی کاربران به موتورهای جست‌وجوی رقیب (که یکی از بندهای قوانین بازارهای دیجیتال است)، در نهایت به بینگ آسیب می‌زند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *