مجله سیمدخت
0

عینک هوشمند اپل در راه است

بازدید 78

گواهی حق‌اختراع جدید اپل نشان می‌دهد که این شرکت قصد دارد یک محصول واقعیت افزوده جدید را در قالب یک عینک به بازار عرضه کند.

قبل از معرفی ویژن پرو، این پرسش مطرح بود که آیا اپل قصد دارد تعدادی عینک واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را به‌عنوان تکمیلی برای آیفون معرفی کند یا یک هدست مستقل را به بازار عرضه خواهد کرد؟ با توجه به تعداد زیادی شایعه و گزارش در مورد محصولات واقعیت افزوده و واقعیت مجازی این شرکت، این سوال کاملاً منطقی بود.

واضح است که ویژن پرو همان هدست تمام‌عیاری است که ما انتظار داشتیم و اپل این محصول را به عنوان یک نوع جدید از کامپیوترها با نام رایانه‌ی فضایی معرفی کرده است. همچنین، پرونده‌ی حق‌اختراع دیگری از این شرکت نشان می‌دهد که اپل درحال توسعه‌ی مجموعه‌ای استانداردتر از عینک‌های هوشمند با امکاناتی مثل پخش موسیقی، نمایش تصاویر و ارائه‌ی اطلاعات در دنیای واقعی است.

معلوم است که معرفی دو محصول واقعیت مجازی و واقعیت افزوده توسط اپل معمولی نیست. شرکت متا نیز هدست واقعیت مجازی کوئست و عینک RayBan Stories AR را به بازار عرضه کرده و این امر می‌تواند متا را به عنوان رقیب اصلی اپل در حوزه‌ی واقعیت افزوده و واقعیت مجازی معرفی کند. اپل به‌وضوح اعتقاد دارد که می‌تواند کارهای بزرگتری از آنچه متا با هدست‌های کوئست انجام داده است، با ویژن پرو ارائه دهد. بنابراین منطقی است که انتظار داشته باشیم عینک واقعیت مجازی اپل از آیفون به عنوان منبع محاسباتی استفاده کند و همچنین با استفاده از داده‌های اپل واچ به عنوان لوازم‌جانبی همراه با نمایشگر عمل کند.

پتنت عینک واقعیت افزوده‌ی اپل

البته اپل به طور متناوب پتنت‌های جدیدی را ثبت می‌کند و تمام آنها به تولید محصولات نهایی منجر نمی‌شوند. با این حال، فقط سه ماه پس از معرفی ویژن پرو، یکی از پتنت‌های جالب‌ترین این شرکت ثبت شده است. این نشان می‌دهد که تولید کننده آیفون، به جدیت در حال کار روی مجموعه‌ای از عینک‌های هوشمند است.

اپل قطعاً توانایی عرضه مجموعه‌ای از عینک‌های واقعیت افزوده را به همراه هدست ویژن پرو دارد. احتمالاً این شرکت تمایل دارد تا سخت‌افزار هدست ویژن پرو را با یک فرم‌فکتور سبک‌تر و ساده‌تر معرفی کند، که شباهتی به عینک‌های معمولی داشته باشد. با این حال، برای کاهش اندازه فناوری‌های متعدد مورد استفاده در ویژن پرو به شکل چنین محصولی، هنوز سال‌ها زمان لازم است.

در هر صورت، ممکن است اپل عینک‌های واقعیت افزوده‌ای را به عنوان لوازم‌جانبی برای آیفون عرضه کند، در حالی که ویژن پرو را برای ارائه یک تجربه جامع در دنیای واقعیت مجازی و واقعیت افزوده به فروش برساند. در دهه‌های آینده، این شرکت احتمالاً با پیشرفت‌های فناوری، این دو محصول را با یکدیگر ترکیب خواهد کرد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *