مجله سیمدخت
0

اپل از جریمه ۲ میلیارد دلاری نجات یافت

اپل از جریمه ۲ میلیارد دلاری نجات یافت
بازدید 58

یک دادگاه در بریتانیا اعلام کرده است که پرونده‌ی شکایت دومیلیارد دلاری از طرف اپل به‌دلیل کاهش عملکرد آیفون ادامه خواهد داشت. این پرونده، یکی از آخرین پرونده‌های مرتبط با محدودسازی عملکرد آیفون است که هنوز در حال بررسی است. اپل تلاش کرده بود این پرونده را به پایان برساند، اما به دلیل عدم موفقیت در اقدامات قانونی، ادامه یافته است.

به گزارش رویترز، دادگاه استیناف رقابت در بریتانیا اعلام کرده است که پرونده‌ی معروف به «باتری‌گیت» همچنان در جریان قرار دارد. این پرونده به این دلیل مطرح شده که اپل در سال‌های گذشته عمداً عملکرد آیفون‌ها را کاهش داده بود تا مشتریان را به خرید مدل‌های جدید ترغیب کند. در آن زمان، اپل ادعا کرده بود که محدودسازی عملکرد به دلیل خستگی باتری گوشی‌ها انجام شده است.

به گفته‌ی دادگاه بریتانیا، برخی مسائل باید پیش از آغاز روند رسیدگی به پرونده حل شوند؛ از جمله اینکه پرونده فعلی بیش از حد عمومی است و جزئیات دقیقی در اختیار ندارد. اگر پرونده به نتیجه برسد، اپل ممکن است مجازاتی مالی به اندازه دو میلیارد دلار دریافت کند.

اپل در یک بیانیه اعلام کرده است که هیچ اقدامی برای کاهش عمر محصولات خود انجام نداده و تجربه‌ی کار با دستگاه‌ها را تحت تأثیر قرار نداده است. این شرکت پیش‌تر در آمریکا به دلیل محدودسازی عملکرد آیفون، مجازاتی مالی به مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار پرداخت کرده بود.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *