مجله سیمدخت
0

جهش نجومی فال‌اوت 4: افزایش فروش 7500 درصدی پس از پخش سریال!

جهش نجومی فال‌اوت 4
بازدید 26

با توجه به آمار جدیدترین منتشر شده، فروش بازی‌های سری نقش‌آفرینی فال‌اوت در سراسر اروپا افزایش یافته است و فال‌اوت ۴ به عنوان پرفروش‌ترین بازی هفته شناخته شده است.

فروش فال‌اوت ۴ در هفته‌ای گذشته در سراسر اروپا به بیش از ۷۵۰۰ درصد افزایش یافته است، براساس داده‌های منتشرشده توسط GSD که فروش بازی‌های دیجیتال را در تمام بازار‌های اروپایی و فروش فیزیکی را در کشور‌های بزرگ اروپایی از جمله بریتانیا، فرانسه، آلمان، ایتالیا و اسپانیا بررسی می‌کند. افزایش در فروش بازی‌های سری فال‌اوت از دو دلیل اصلی ناشی شده است. اولین دلیل، پخش سریال تلویزیونی این سری از آمازون پرایم است که با موفقیت بسیاری همراه بوده و مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده است. دلیل دوم، تخفیفات سنگینی بر روی بازی‌ها در تمام پلتفرم‌ها بوده که بعضا تا ۷۵ درصد کاهش در قیمت را شامل می‌شود.

بیشترین فروش فال‌اوت ۴ در هفته‌ی گذشته به رایانه‌های شخصی تعلق داشته که ۶۹ درصد از کل فروش را تشکیل می‌دهد. البته، ۳۱ درصد باقی‌مانده از فروش از طریق پلتفرم‌های پلی‌استیشن و ایکس‌باکس صورت گرفته است. لازم به ذکر است که این بازی به صورت رایگان برای مشترکین سرویس‌های گیم پس، آمازون لونا و پلی‌استیشن پلاس اکسترا در دسترس است. آپدیت نسخه نهم این بازی در تاریخ ۲۵ آوریل (۶ اردیبهشت) برای رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس/اس منتشر خواهد شد.

جهش نجومی فال‌اوت 4

همانطور که ذکر شد، بازی فال‌اوت ۷۶ با ۸۵ درصد از فروش خود روی رایانه‌های شخصی، در رتبه‌ی ۸ از بین بازی‌های پرفروش قرار دارد، و همچنین مانند فال‌اوت ۴، برای مشترکین گیم‌پس و پلی‌استیشن پلاس در دسترس است. در جدول ده بازی برتر، فال‌اوت: نیو وگاس و فال‌اوت ۳ به ترتیب در رده‌های بعدی قرار دارند. در این بین، مجموعه‌ی فال‌اوت کلاسیک در رتبه‌ی ۴۳، فال‌اوت ۲ در رتبه‌ی ۵۷ و فال‌اوت ۱ در رتبه‌ی ۷۰ قرار دارند. با افزایش محبوبیت سریال، قابل انتظار است که این بازی‌ها برای مدتی بیشتر در لیست پرفروش‌ترین بازی‌ها حضور داشته باشند.

در ادامه، لیست ده بازی پرفروش برتر را مشاهده می‌کنید:

عنوان بازی جایگاه
Fallout 4 ۱
Helldivers 2 ۲
EA Sports FC 24 ۳
Grand Theft Auto 5 ۴
Modern Warfare 3 ۵
Red Dead Redemption 2 ۶
Hogwarts Legacy ۷
Fallout 76 ۸
Fallout: New Vegas ۹
Fallout 3 ۱۰

منبع: Gameindustry.biz

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *