مجله سیمدخت
0

دستیار سابق بیل گیتس، ثروتمندترین کارآفرین فناوری

دستیار سابق بیل گیتس، ثروتمندترین کارآفرین فناوری
بازدید 28

ثروت استیو بالمر، دستیار سابق بیل گیتس، به زودی حتی از ثروت هم‌بنیانگذار مایکروسافت پیشی خواهد گرفت. ثروت او که در حال حاضر تقریباً ۱۱۵ میلیارد دلار است، او را در فهرست ثروتمندان بلومبرگ، به دقت پشت سر بیل گیتس قرار می‌دهد. این ثروت بالمر به قراردادی از سال ۱۹۸۰ برمی‌گردد که او برای ورود به مایکروسافت امضا کرده بود.

در سال جاری، ثروت بالمر با حدود ۲۹ میلیارد دلار افزایش به ۱۱۵ میلیارد دلار رسیده است، بنابراین او تنها ۶ میلیارد دلار از ثروت بیل گیتس فاصله دارد. او در حال حاضر ثروتمندترین افراد مانند وارن بافت، لری پیج، مارک زاکربرگ و سرگی برین است.

استیو بالمر در سال ۱۹۸۰ به عنوان دستیار بیل گیتس در مایکروسافت شروع به کار کرد، اما بیشتر به مدیریت تجاری نزدیک بود تا دستیار شخصی. او در ابتدا حقوق پایه‌ای ۵۰٬۰۰۰ دلاری و ۱۰ درصد از سود را خواستار شد، اما وقتی سود او به شدت افزایش یافت، پیشنهاد داد که این سهام را با سهام قابل‌توجهی مبادله کند.

بالمر در سال ۲۰۰۰ به عنوان مدیرعامل مایکروسافت منصوب شد و در سال ۲۰۱۴ با ۳۳۳ میلیون سهم یا چهار درصد از سهام، بازنشسته شد. او تا کنون اکثر این سهام را حفظ کرده و به تقریباً ۱۰۰ میلیارد دلار دست یافته است.

با ورود موفق مایکروسافت به حوزه‌ی هوش مصنوعی، سهام این شرکت و به تبع آن ثروت بالمر افزایش یافته‌اند. سرمایه‌گذاری مایکروسافت در OpenAI (خالق ChatGPT) نیز در ۱۰ ماه گذشته سود ۳۸ درصدی را به‌دنبال داشته است. این شرکت در حال سعی است تا برتری گوگل در بازار جست‌وجوی وب را از بین ببرد.

حضور بالمر در فهرست ۱۰ ثروتمند دنیا به نظر می‌رسد کمی ناخوشایند؛ زیرا ایلان ماسک، جف بیزوس، برنارد آرنو، و دیگران ثروت خود را از طریق تأسیس شرکت‌ها یا خرید سهام هنگفتی به‌دست آورده‌اند. اما بالمر نه تنها مؤسس مایکروسافت نیست و نه مدیرعامل فعلی این شرکت.

اگر بالمر واقعاً بتواند بیل گیتس را پشت‌سر بگذارد و به‌عنوان یک فرد ثروتمندتر از او محسوب شود، این یک اتفاق بسیار نادر است؛ زیرا این اولین بار است که یک کارمند از بنیان‌گذار شرکتش ثروتمندتر می‌شود.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *