مجله سیمدخت
0

هوش مصنوعی نتوانست مایکروسافت بینگ را به جایگاه نخست برساند.

هوش مصنوعی نتوانست مایکروسافت بینگ را به جایگاه نخست برساند.
بازدید 15

مایکروسافت با ترکیب بینگ و ChatGPT به دنبال از بین بردن تسلط گوگل در بازار جستجو بود، اما به نظر می‌رسد که این هدف هنوز به دور است. این شرکت امیدوار بود که کاربران هنگام استفاده از لپ‌تاپ و گوشی خود، بینگ را به عنوان گزینه اول خود در نظر بگیرند، اما در حال حاضر به نظر می‌رسد گوگل با وجود مشکلاتی مانند اختلافات در حریم خصوصی و مسائل قانونی ضدانحصار که با آن روبه‌رو شده، همچنان محبوب‌ترین موتور جستجو در جهان است و تفوق قابل توجهی نسبت به رقبای خود دارد.

براساس گزارش StatCounter، تا اکتبر سال جاری، در ایالات متحده، این شرکت ۸۸.۰۷ درصد از سهم بازار را در اختیار داشته است، که نسبت به سال گذشته حدود ۲ درصد افزایش یافته است. بعد از گوگل، بینگ با سهم ۶.۸۹ درصدی در رتبه دوم قرار دارد و سپس یاهو و داک‌داک‌گو در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

در مقیاس جهانی، وضعیت بینگ ناامیدکننده است. گوگل ۹۱.۵۵ درصد از سهم بازار جهانی را در اختیار دارد، در حالی که بینگ با کاهش توجه نسبت به سال گذشته، تنها توانسته است ۳.۱۱ درصد از آن را به دست آورد.

مایکروسافت با ادغام هوش مصنوعی ChatGPT و موتور جستجوی بینگ، رویایی که به سختی قابل دستیابی بود، پرورش داد. این شرکت قصد داشت تا پایان دهه گذشته، تسلط بی‌چون‌وچرای گوگل را متوقف کند، اما این اتفاق رخ نداد. حتی اگر مشارکت اولیه مایکروسافت و OpenAI تحول قابل توجهی را در مقابل گوگل ایجاد کرد، این تأثیر دوام طولانی نداشت.

از زمان انتشار عمومی چت‌بات ChatGPT در سال گذشته، مایکروسافت این تکنولوژی را به طور گسترده در محصولات خود به کار برده است. اخیراً، این شرکت ویژگی ویندوز کوپایلت را معرفی کرده است که در نوار وظیفه‌ی ویندوز ۱۱ قرار دارد و به کاربران این امکان را می‌دهد که با یک کلیک ساده، بینگ‌چت را فعال کرده و سؤالات خود را مطرح کنند.

با این حال، واقعیت مایکروسافت به نظر متفاوت از آنچه این شرکت ممکن است بپسندد، به نظر می‌رسد. با توجه به شرایط فعلی بینگ، احتمال آن که در آینده‌ی نزدیک بتواند با گوگل به رقابت بپردازد، به نظر بسیار کم می‌آید. همچنین، گوگل قصد دارد با استفاده از چت‌بات به زودی ChatGPT را از جایگاه خود بی‌نیاز کند. بنابراین، مایکروسافت هنوز مسیر طولانی‌ای را برای رسیدن به هدف خود پیش رو دارد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *