مجله سیمدخت
0

پاندای کونگ‌فوکار 4 گیشه را فتح می‌کند!

پاندای کونگ‌فوکار ۴ گیشه را فتح می‌کند!
بازدید 47

در هفته افتتاحیه خود، انیمیشن ماجراجویی “پاندای کونگ‌فوکار ۴” توسط کمپانی یونیورسال و دریم‌ورکس با فروش ۵۸.۳ میلیون دلار از ۴۰۳۵ سینما، در صدر باکس آفیس داخلی قرار گرفت. این افتتاحیه بزرگ‌ترین در تاریخ این فرنچایز از زمان عرضه قسمت اول “پاندای کونگ‌فوکار” در سال ۲۰۰۸ بود که فروش ۶۰ میلیون دلاری داشت. این عدد از افتتاحیه‌های دو قسمت قبلی، “پاندای کونگ‌فوکار ۳” در سال ۲۰۱۶ با فروش ۴۱ میلیون دلار و “پاندای کونگ‌فوکار ۲” در سال ۲۰۱۱ با فروش ۴۷.۶ میلیون دلار، بیشتر است.

جیم اور، رئیس توزیع داخلی یونیورسال، اظهار داشت: “مخاطبان فیلم‌های خانوادگی با اشتیاق منتظر آغاز دوباره این فرنچایز بودند تا از تماشای آن لذت ببرند. فیلم‌های انیمیشنی معمولاً به سرعت به موفقیت می‌رسند و ما انتظار داریم که ‘پاندای کونگ‌فوکار ۴’ نیز این مسیر را پیش بگیرد.”

در حوزه بین‌المللی، این فیلم با فروش ۲۲ میلیون دلار از ۴۱ بازار، جمعاً به ۸۰ میلیون دلار رسید. هزینه تولید این قسمت ۸۵ میلیون دلار بوده که کمتر از هزینه‌های سه فیلم قبلی است که هر کدام حدود ۱۵۰ میلیون دلار هزینه داشته‌اند.

جک بلک نیز برای صداپیشگی شخصیت اصلی در “پاندای کونگ‌فوکار ۴” به عنوان جدیدترین قسمت این مجموعه پس از هشت سال بازگشت کرده است. داستان این قسمت پو را در حال جستجوی جانشینش نشان می‌دهد، در حالی که مجبور است با یک دشمن جدید به نام “آفتاب‌پرست” که قابلیت تغییر شکل دارد، مبارزه کند.

با توجه به نظرات منتقدان، مخاطبان از این فیلم بیشتر راضی بودند. آن به ترتیب در راتن تومیتوز با امتیاز ۶۹ از ۱۰۰ و در IMDb با امتیاز ۶.۷، همچنین در سینما اسکور با نمره A- امتیاز بالا را کسب کرد.

دیوید ای گراس از شرکت مشاوره فیلم اظهار داشت: “این یک افتتاحیه عالی برای دنباله انیمیشنی است که پس از مدتی منتشر شده است. ‘پاندای کونگ‌فوکار ۴’ نشان می‌دهد که هنوز هم این فرنچایز قدرت بالایی دارد و برای دنباله‌های آتی تشویق کننده است.”

“تلماسه: قسمت دوم” که در هفته اول اکران خود، با فروش ۴۶ میلیون دلار از ۴۰۷۴ سینما به مقام دوم رسید، کاهش ۴۴ درصدی در فروش بلیت را نسبت به هفته قبل نشان داد. مجموع فروش فیلم در آمریکای شمالی به ۱۵۷ میلیون دلار رسید. این دنباله تا کنون با درآمد ۳۶۷.۵ میلیون دلار به باکس آفیس جهانی رسیده است.

از طرف دیگر، “پاندای کونگ‌فوکار ۴” و “تلماسه: قسمت دوم” به بازگرداندن پویی به باکس آفیس

کمک کرده‌اند، که در حدود ۱۰ درصد پایین‌تر از همین زمان در سال ۲۰۲۳ است. در آینده، فیلم‌هایی مانند “شکارچیان روح: امپراتوری یخ‌زده” (۲۲ مارس) و “گودزیلا و کونگ: امپراتوری جدید” (۲۹ مارس) امیدوارند مخاطبان را به خود جذب کنند و این شکاف را کاهش دهند.

پاندای کونگ‌فوکار ۴ گیشه را فتح می‌کند!

فیلم ترسناک «خیالی»

یک فیلم جدید دیگر، تریلر “خیالی” از بلوم‌هاوس لاینزگیت، مطابق با پیش‌بینی‌ها با فروش ۱۰ میلیون دلار از ۳۱۱۸ سینما عرضه شد. این فیلم با هزینه بیش از ۱۰ میلیون دلار، در اکران سینمایی خود موفقیت‌آمیز بود. “خیالی” یک فیلم ترسناک است که داستان زنی را روایت می‌کند که توسط یک خرس عروسکی قدیمی به نام چانسی شکنجه می‌شود. این فیلم توسط تماشاگران و منتقدان مورد انتقاد قرار گرفته و در سینما اسکور C+ و میانگین ۳۱% در راتن تومیتوز به دست آورد.

در جایگاه چهارم جدول داخلی، فیلم درام مذهبی استودیو انجل “کابرینی” پس از “خیالی” قرار گرفت. این فیلم با فروش ۷.۵ میلیون دلار از ۲۸۴۰ سینما، با نمره A در سینما اسکور، مورد استقبال قرار گرفت. “کابرینی” دومین اکران سینمایی از استودیو انجل بوده و توسط آلخاندرو گومس مونته‌برده کارگردانی شده است. داستان این فیلم درباره زندگی‌نامه‌ای کاتولیک به نام فرانچسکا کابرینی است که با مقاومت در برابر تلاش‌های خیریه و تجاری خود در شهر نیویورک مواجه می‌شود.

فیلم موزیکال زندگینامه‌ای “باب مارلی: یک عشق” از پارامونت، با فروش ۴ میلیون دلار از ۲۷۶۴ سینما به رتبه پنجم سقوط کرد. این فیلم با بودجه ۷۰ میلیون دلاری، با بازی کینگزلی بن‌آدیر در نقش اسطوره موسیقی رگی، به یک موفقیت شگفت‌انگیز باکس آفیس تبدیل شده است.

یکی دیگر از درام‌های مذهبی، “فرشتگان معمولی”، در سومین هفته اکران خود، با فروش ۲ میلیون دلار در رتبه ششم جدول قرار گرفت و مجموع درآمد خود را در آمریکای شمالی به ۱۶.۱۴ میلیون دلار رساند. این فیلم به کارگردانی جان گان با نقش‌آفرینی آلن ریچسون و هیلاری سوانک، در راتن تومیتوز امتیاز ۸۵ از ۱۰۰ و در IMDb امتیاز ۷.۸ از ۱۰ را کسب کرد.

“مادام وب” تنها فیلم ابرقهرمانی این هفته، بر پایه دنیای عنکبوتی، در چهارمین هفته اکران با ۱.۱ میلیون دلار در رتبه هفتم قرار گرفت. این فیلم بازیگرانی همچون داکوتا جانسون و سیدنی سویینی را در اجرای خود دارد و تا کنون ۴۲.۶۱ میلیون دلار در آمریکای شمالی به دست آورده است.

انیمیشن خانوادگی “مهاجرت” پس از دوازده هفته همچنان در جدول باکس آفیس دیده می‌شود و این بار رتبه هشتم را به خود اختصاص داد. این انیمیشن محصول شرکت یونیورسال در این هفته ۱.۱ میلیون دلار فروش داشت و در رقابت نزدیک پس از “مادام وب” در رتبه هشتم قرار گرفت.

یکی از تازه‌واردان این هفته، کمدی درام “تند” که محصول کشور چین است، با فروش ۸۴۰ هزار دلاری در رتبه نهم جدول قرار گرفت. این فیلم داستان یک فارغ‌التحصیل دانشگاه را دنبال می‌کند که تصمیم می‌گیرد سرنوشت خود را به دست بگیرد و در این مسیر با یک مربی بوکس آشنا می‌شود. “تند” در راتن تومیتوز امتیاز ۱۰۰ درصد را کسب کرده و در IMDb نمره ۶.۸ از ۱۰ را بدست آورده است.

در نهایت، کمدی موزیکال “وانکا” دهمین فیلم این هفته است. این فیلم که سیزدهمین هفته اکران خود را پشت سر می‌گذارد، با ۶۰۰ هزار دلار فروش، مجموع درآمد خود را در آمریکای شمالی به ۲۱۷.۷۹ میلیون دلار رساند.

نام فیلم هفته اکران فروش آخر هفته فروش کلی
پاندای کونگ‌فوکار ۴
Kung Fu Panda 4
۱ ۵۸.۳۰ ۵۸.۳۰
تلماسه: بخش دوم
Dune: Part Two
۲ ۴۶.۰۰ ۱۵۷.۰۲
خیالی
Imaginary
۱ ۱۰ ۱۰
کابرینی
Cabrini
۱ ۷.۵۶ ۷.۵۶
باب مارلی: یک عشق
Bob Marley: One Love
۴ ۴.۰۶ ۸۹.۳۲
فرشتگان معمولی
Ordinary Angels
۳ ۲.۰۳ ۱۶.۱۴
مادام وب
Madame Web
۴ ۱.۱۲ ۴۲.۶۱
مهاجرت
Migration
۱۲ ۱.۱۰ ۱۲۵.۳۳
تند
Yolo
۱ ۰.۸۴ ۰.۸۴
وانکا
Wonka
۱۳ ۰.۶۰ ۰.۶۰

* فروش فیلم‌ها بر اساس میلیون دلار اعلام می‌شود و این اعداد شامل فروش داخلی فیلم‌ها در منطقه آمریکای شمالی می‌باشد.

منبعboxofficemojo

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *