مجله سیمدخت
0

کافه‌بازار با مجهز شدن به آنتی‌ویروس‌های جهانی، امنیت خود را افزایش داد

بازدید 62

کافه‌بازار در سال گذشته، قابلیت اسکن پیش از نصب برنامه‌ها با ۱۰ آنتی‌ویروس را به پلتفرم خود اضافه کرد تا ریسک آلوده شدن دستگاه کاربران به ویروس را کاهش دهد. در گزارش منتشر شده در سال ۱۴۰۱، کافه‌بازار به بخشی از دستاوردها و امکاناتی که در دوازدهمین سال فعالیت خود برای کاربران ارائه کرده است، اشاره کرده است. این گزارش نشان می‌دهد که در سال قبلی، کافه‌بازار موفق شده است در ساختار بررسی و انتشار برنامه‌ها تغییراتی ایجاد کند و در خدمات آنتی‌ویروس خود بهبود ببخشد.

براساس گزارش سالی که توسط کافه‌بازار منتشر شده است، اضافه کردن امکان اسکن برنامه یا بازی قبل از نصب، ریسک آلوده شدن دستگاه کاربران به ویروس را کاهش می‌دهد. با استفاده از این قابلیت، کاربران می‌توانند پیش از نصب برنامه یا بازی، با استفاده از آنتی‌ویروس‌های بین‌المللی مانند Google Play Protect، DrWb، McAfee، ClamAv و غیره که کافه‌بازار به آن‌ها مجهز شده است، آن برنامه یا بازی را اسکن کرده و در صورتی که هیچ یک از آنتی‌ویروس‌ها ویروس یا آلودگی را شناسایی نکنند، می‌توانند آن را نصب کنند.

با استفاده از این قابلیت که از پاییز سال گذشته در دسترس قرار گرفته است، کاربران قادرند از امنیت برنامه یا بازی مورد نظر خود اطمینان حاصل کنند و پس از آن، آن را دانلود یا نصب کنند. از زمان معرفی قابلیت “اسکن با ۱۰ آنتی‌ویروس جهانی قبل از نصب”، تعداد ۲۰۰ میلیون نصب پس از اسکن با آنتی‌ویروس‌ها نشان داده شده است.

حذف برنامه‌هایی که از ضوابط کافه‌بازار تخطی کردند

به علاوه، در سال گذشته، کافه‌بازار بازنگری کاملی در بررسی برنامه‌های خود انجام داد که منجر به حذف یا تعلیق برنامه‌ها و بازی‌هایی شد که در فرآیند به‌روزرسانی، رفع خطاها و رعایت هشدارهای امنیتی، قادر به رعایت معیارهای کافه‌بازار نبودند.

به این ترتیب، ۳۳ هزار بازی و برنامه تا زمانی که مشکلات امنیتی خود را برطرف کنند و یا ضوابط کافه‌بازار را رعایت کنند، از پلتفرم تعلیق یا حذف شدند. همچنین، ۹۰۰ رهانش نتوانستند به دلیل ریسک‌های امنیتی و عدم رعایت ضوابط، اجازه انتشار دریافت کنند.

ارائه اپلیکیشن‌های ۲۲ بانک در کافه‌بازار

یک نکته قابل توجه در گزارش سال ۱۴۰۱ کافه‌بازار، حضور بسیاری از بانک‌های بزرگ و معروف کشور در این پلتفرم است. آمار و ارقام منتشر شده توسط کافه‌بازار نشان می‌دهد که تا پایان سال ۱۴۰۱، ۲۲ بانک همراه‌بانک در بازار کافه‌بازار حضور داشته‌اند. این امر نشان از اعتماد بانک‌های بزرگ کشور به این پلتفرم است.

بانک‌های تجارت، صادرات، شهر، سپه، اقتصاد نوین، سامان، سرمایه، دی، بلوبانک و بسیاری دیگر، اپلیکیشن‌های موبایل خود را در کافه‌بازار عرضه کرده‌اند. به طور کلی، بیش از ۴۵ میلیون نصب برای اپلیکیشن‌های بانکی همراه‌بانک‌های ایرانی در کافه‌بازار ثبت شده است.

علاوه بر اپلیکیشن‌های بانکی رسمی تابعیت بانک‌های مختلف، در سال ۱۴۰۱، بیش از ۱۸ هزار و ۸۰۰ برنامه و بازی ساخت ایران نیز در کافه‌بازار عرضه شده‌اند و برای دانلود و نصب توسط کاربران در دسترس قرار گرفته‌اند.

۱.۸ میلیارد نصب برنامه و بازی در سال ۱۴۰۱

بر اساس آمار و ارقام منتشر شده توسط کافه‌بازار، در سال گذشته مجموعاً ۱.۸ میلیارد نصب و ۶۳۰ میلیون به‌روزرسانی برای بازی‌ها و برنامه‌ها در پلتفرم کافه‌بازار انجام شده است. ابزارها، شبکه‌های اجتماعی، سرگرمی، آموزش و امور مالی به‌ترتیب موضوعاتی بوده‌اند که بیشترین تعداد نصب را داشته‌اند. در دسته بازی‌ها، ژانر اکشن بیشترین تعداد نصب را دارا بوده و به ترتیب بازی‌های تفننی، مسابقه‌ای، امتیازی و کودکانه نیز بیشترین تعداد نصب را داشته‌اند.

در مقایسه بازی‌ها و برنامه‌ها، برنامه‌ها با ۱.۱۷ میلیارد جست‌وجو بیشتر از بازی‌ها جست‌وجو شده‌اند. تعداد جست‌وجوهای بازی‌ها در سال گذشته ۸۸۴ میلیون بوده است. همچنین، در رده‌بندی جست‌وجوها، ابزارها بیشترین تعداد جست‌وجو را دارا بوده و سپس برنامه‌های آموزشی، سرگرمی، شبکه‌های اجتماعی و عکاسی و ویدیو در رتبه‌های دوم تا پنجم قرار گرفته‌اند.

در ژانر بازی‌ها، بازی‌های مسابقه‌ای بیشترین تعداد جست‌وجو را در کافه‌بازار داشته‌اند و سپس ژانر اکشن، تفننی، کودکانه و امتیازی بیش از سایر ژانرها جست‌وجو شده‌اند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *