مجله سیمدخت
0

چین: آیا آیفون امن است؟

بازدید 38

سخنگوی وزارت امور خارجه چین اعلام کرده است که چین هنوز ممنوعیت خرید و استفاده از گوشی‌های برندهای خارجی، از جمله آیفون، را تصویب نکرده است. او تاکید کرده است که هیچ قانونی تاکنون برای متوقف کردن فروش و استفاده از این گوشی‌ها تصویب نشده است. این اظهارات به عنوان پاسخ به گزارش‌هایی از رسانه‌ها مطرح شده است که ادعا کرده‌اند چین از کارمندان آژانس‌ها و شرکت‌های دولتی خواسته است که آیفون را به محل کار نبرند.

مائو نینگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین، ادامه داده و به مسائل امنیتی در آیفون اشاره کرده است. او اعلام کرده که دولت چین بسیار مهم می‌داند امنیت سایبری و حفاظت از اطلاعات و داده‌های محرمانه است و به شرکت‌های داخلی و خارجی هماننداً رفتار می‌کند. احتمالاً نینگ به باگ امنیتی اخیر در iOS 16 اشاره کرده است که به هکرها اجازه دسترسی به اطلاعات حساس آیفون را می‌دهد. اپل در عرض یک هفته این باگ امنیتی را برطرف کرده است.

این تصریحات در حالی انجام می‌شود که خبرگزاری رویترز از برنامه چین برای تشدید ممنوعیت استفاده از آیفون در بین مقامات و کارمندان دولت این کشور گزارش داده است. منابع آگاه اعلام کرده‌اند که برخی از کارمندان دولت چین حتی اجازه ندارند آیفون را به محل کار ببرند.

تمام این اظهارات و گزارش‌ها در زمانی منتشر شده‌اند که اپل شب گذشته مدل جدید آیفون ۱۵ را معرفی کرده و قیمت آن را بدون تغییر اعلام کرده است تا به مشتریان بیشتری انگیزه برای خرید آیفون ایجاد کند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *