مجله سیمدخت
0

چین برنامه‌ریزی دارد تا تا سال 2025 ربات‌های پیشرفته با ظاهر انسانی توسعه دهد

چین برنامه‌ریزی دارد تا تا سال 2025 ربات‌های پیشرفته با ظاهر انسانی توسعه دهد
بازدید 56

وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین اعلام کرده است که تا سال 2025، برنامه‌ای برای تولید اولین ربات‌های انسان‌نمای این کشور به اجرا درآمده است. این برنامه شامل حمایت از استارتاپ‌ها، تعیین استانداردها، تشویق استعدادها و توسعه همکاری‌های بین‌المللی می‌شود. جزئیات دقیق برنامه هنوز اعلام نشده‌اند، اما چین به دست‌یابی ربات‌های انسان‌نما با قابلیت تفکر و نوآوری تا سال 2027 را هدف قرار داده است. این ربات‌ها قرار است در زمینه تولید و ایجاد سیستم‌های قابل اعتماد برای زنجیره تأمین نقش ایفا کنند.

چین برنامه‌ریزی دارد تا تا سال 2025 ربات‌های پیشرفته با ظاهر انسانی توسعه دهد

در اعلام وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین آمده است که این کشور باید تا سال 2025، اساس‌های ابتدایی برای ربات‌های انسان‌نما را ایجاد و به پیشرفت‌های قابل توجه در زمینه قطعات این ربات‌ها، از جمله مغز و اندام‌ها، دست یابد. مؤید انتظار است که این ربات‌ها در حوزه‌های مختلفی به کار گرفته شوند.

ارتقای چشمگیر ربات‌های هوش مصنوعی چین تا سال 2027

تا سال 2027، قابلیت‌های نوآوری ربات‌های انسان‌نما باید به‌طور چشمگیری ارتقاء یابد و این ربات‌ها باید در زمینه زنجیره تأمین به‌طور گسترده به‌کار گرفته شوند. کارایی این ربات‌ها باید در مقیاس جهانی پیشرو باشد و به‌صورت گسترده در حوزه‌های اقتصادی بهره‌برداری شود.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، پیش‌بینی می‌شود که بازار ربات‌های انسان‌نما در چین تا سال 2030 به ارزش 870 میلیارد یوآن (حدود 120 میلیارد دلار) برسد. این اعلام برنامه جدید باعث رشد ارزش سهام شرکت‌های چینی فعال در زمینه رباتیک شده است.

در حال حاضر، شرکت‌ها و کشورهای مختلف درحال تلاش برای پیشرفت سریع در حوزه هوش مصنوعی و رباتیک هستند. چند روز پیش، اجلاسی در بریتانیا برگزار شد که شخصیت‌های برجسته ازجمله ایلان ماسک در آن شرکت داشتند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *