مجله سیمدخت
0

چین هویت بلاگرهای پرطرفدار را فاش می‌کند

چین هویت بلاگرهای پرطرفدار را فاش می‌کند
بازدید 46

پلتفرم‌های اجتماعی چینی اکنون از بلاگرهای محبوب خود می‌خواهند که نام واقعی خود را اعلام کنند، این تصمیم باعث نگرانی‌های زیادی در میان کاربران شده است. پلتفرم‌های محبوب اجتماعی چین در یک بیانیه اعلام کردند که حساب‌های “خودرسانه” که بیش از ۵۰۰٬۰۰۰ نفر را به دنبال‌کننده دارند، موظفند نام واقعی مدیر حساب را نشان دهند. این اقدام غیرمنتظره باعث نگرانی‌های زیادی در بین کاربران شده است.

بر اساس گزارش رویترز، عبارت “خودرسانه” به حساب‌هایی اطلاق می‌شود که دولت به طور رسمی تایید نکرده است. در سال‌های اخیر، برخی از سازمان‌های نظارتی چین تلاش کرده‌اند تا این نوع حساب‌ها را محدود کنند و فضای سایبری چین را “پاکسازی” کنند.

پلتفرم‌های مهمی مانند ویبو (نسخه چینی از توییتر)، دوئین (نسخه چینی از تیک‌تاک)، بایدو (موتور جستجوی چینی)، شیائوهونگشو (فروشگاه آنلاین) و بیلی‌بیلی (نسخه چینی از یوتیوب) با این قانون جدید چین هماهنگ شده‌اند.

نگرانی‌ها درباره این تصمیم متقابل است؛ برخی معتقدند که این اقدام باعث می‌شود که حساب‌های محبوب در شبکه‌های اجتماعی مسئولانه‌تر عمل کنند. اما مخالفان اعتقاد دارند که این اقدام می‌تواند اطلاعات شخصی کاربران را فاش کند و ممکن است در آینده به حساب‌های کوچک‌تر نیز اعمال شود.

پلتفرم‌های اجتماعی چینی در حال حاضر تلاش می‌کنند تا نگرانی‌های کاربران را برطرف کنند. مدیر عامل ویبو به مردم اطمینان داده‌است که این سیاست جدید چین تنها حساب‌هایی را که کمتر از ۵۰۰٬۰۰۰ نفر دنبال‌کننده دارند، تحت پوشش قرار نخواهد داد.

دوئین در یک اعلامیه اعلام کرده است که جز نام واقعی، اطلاعات اضافی از کاربران درخواست نخواهد شد. سخنگوی این شبکه اجتماعی ادعا می‌کند که تنها به حساب‌های تاییدشده اجازه داده شده‌است تا اطلاعات شخصی را مشاهده کنند و حساب‌های پرخطر یا غیرمعمول نمی‌توانند نام واقعی را مشاهده کنند.

قانون جدید چین هویت هزاران نفر از اینفلوئنسرهای این کشور را در معرض دید کاربران پرشمار پلتفرم‌های اجتماعی قرار می‌دهد. برخی از پلتفرم‌ها اعلام کرده‌اند که در ابتدا این قانون را برای حساب‌هایی با بیش از یک میلیون نفر دنبال‌کننده اجرا خواهند کرد. بلاگرهایی که نام واقعی خود را نشان ندهند، با کاهش تعداد بازدید و کمبود درآمد مواجه خواهند شد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *