مجله سیمدخت
0

چین به رغم تحریم‌ها، پیشرفته‌ترین حافظه 3D NAND دنیا را تولید کرد

چین به رغم تحریم‌ها، پیشرفته‌ترین حافظه 3D NAND دنیا را تولید کرد
بازدید 23

شرکت چینی YMTC موفق به وارد کردن پیشرفته‌ترین تراشه 3D NAND به بازار حافظه‌های ذخیره‌سازی SSD شده است. این دستاورد، نه تنها توسط YMTC اعلام شده است بلکه شرکت کانادایی TechInsights نیز این پیشرفت را تأیید کرده است.

این حافظه که چند ماه پیش به‌صورت رسمی وارد بازار SSD چین شده است، تحت عنوان پیشرفته‌ترین حافظه 3D NAND جهان مطرح شده است. این انجام نشان می‌دهد که YMTC حتی در شرایط تحریم‌های آمریکا نیز توانسته است پیشرفت خود را ادامه دهد.

این دستاورد تاریخی برای YMTC رقم خورده است، در حالی‌که کارشناسان مؤسسه TechInsights اخیراً تأیید کردند گوشی میت ۶۰ پرو هواوی از پردازنده هفت نانومتری استفاده می‌کند که توسط SMIC، بزرگ‌ترین تراشه‌ساز چین، تولید شده است. این موضوع تعجب بسیاری از تحلیل‌گران را برانگیخته‌اند.

کارشناسان TechInsights اظهار داشته‌اند که تحولات اخیر نشان می‌دهند چین به دنبال عبور از تحریم‌ها و تقویت صنعت داخلی تراشه‌ها، به نحوی موفق‌تر از انتظارات عمومی عمل کرده است.

حافظه‌ی 3D NAND دارای اهمیت بسیار زیادی در پردازش تسک‌های سنگین از قبیل هوش مصنوعی و یادگیری ماشین است و حتی در درایوهای SSD مصرفی نیز به‌کار می‌رود. ورود پیشرفته‌ترین تراشه‌ی حافظه‌ی 3D NAND به بازار، بدون شک، یک دستاورد بسیار مهم و معنی‌دار است.

در اواخر سال گذشته، ایالات متحده YMTC و ۲۱ شرکت تراشه‌ساز چینی دیگر را به فهرست تحریم‌ها افزود تا دسترسی آن‌ها به فناوری‌های روز را متوقف کند.

YMTC در آن زمان تمام تلاش خود را برای تبدیل شدن به یک رقیب قدرتمند برای بزرگان صنعت حافظه‌ی مثل سامسونگ، اس‌کی هاینیکس و مایکرون با استفاده از حافظه‌ی ۲۳۲ لایه‌ی X3-9070 انجام داد. با آغاز تحریم‌های گسترده، تولید انبوه این حافظه به مشکلاتی برخورد کرد.

گزارش اولیه درباره‌ی ساخت تراشه‌های پیشرفته‌ی YMTC دو ماه پیش در یک رسانه‌ی چینی منتشر شد، اما در آن زمان کسی این گزارش را جدی نگرفت. ادعا شد که YMTC سعی کرده است که حافظه‌های جدید خود را به‌طور کامل با دستگاه‌های چینی تولید کند. هرچند، جزئیات بیشتری از این موضوع توسط TechInsights ارائه نشده است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *