مجله سیمدخت
0

گسترش نبرد تجاری بین چین و ایالات متحده به مسائل تسلط شرکت‌های خصوصی.

گسترش نبرد تجاری بین چین و ایالات متحده به مسائل تسلط شرکت‌های خصوصی.
بازدید 16

شرکت تولید کننده تراشه چینی YMTC به اتهام نقض حقوق اختراع، از شرکت Micron شکایت کرده است. درخواست شکایت این شرکت چینی به دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده در ناحیه شمالی کالیفرنیا در تاریخ ۹ نوامبر ارائه شده است.

YMTC در اظهارنظر خود اعلام کرده است که Micron برای جلوگیری از رقابت و کسب سهم بیشتر در بازار، از فناوری‌های ثبت‌شده توسط YMTC استفاده نموده است و ادعا می‌کند که Micron به‌صورت ناعادلانه از حق اختراعات ثبت‌شده‌اش استفاده کرده و سهم منصفانه‌ای از درآمد به YMTC پرداخت نکرده است.

در بیانیه‌ای به رویترز، YMTC اظهار کرده است:

اگرچه نمی‌توانیم به جزئیات موارد اشاره کنیم، تایید می‌شود که YMTC اخیراً به دلیل نقض حقوق اختراع، شکایتی را در دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده برای ناحیه‌ی شمالی کالیفرنیا علیه Micron Technology Inc ثبت کرده است. درواقع Micron از فناوری 3D NAND ما بهره‌برداری کرده و ما مطمئنیم که این موضوع به‌سرعت حل خواهد شد.

مایکرون به تولید تراشه‌های DRAM و تراشه‌های حافظه‌ی فلش NAND مشغول است و در رقابت با شرکت‌هایی چون سامسونگ الکترونیک در کره‌ی جنوبی، SK Hynix و Kioxia در ژاپن قرار دارد. YMTC نیز به عنوان یک رقیب کوچک‌تر برای این شرکت‌ها محسوب می‌شود و در سال گذشته، ایالات‌ متحده آن را از خرید برخی از قطعات ساخت آمریکا محدود کرد.

در سال‌های اخیر، ایالات‌ متحده به دلایل امنیتی، محدودیت‌های صادراتی بر فناوری‌های تولید تراشه به چین افزوده است. چین نیز اعلام کرد که محصولات مایکرون در بررسی امنیت شبکه شکست خورده و اپراتورهای زیرساخت‌های کلیدی این کشور از خرید قطعات مربوطه منع شده‌اند.

از زمانی که چین بزرگ‌ترین بازار مایکرون بود، نیمی از درآمد ۲۰ میلیارد دلاری شرکت آمریکایی در سال مالی ۲۰۱۷ از طریق این بازار به‌دست آمد، اما در سال ۲۰۱۸ به ۱۶ درصد کاهش یافت.

مایکرون اعلام کرده است که به چین متعهد است و در ماه ژوئن، اعلام کرد که طی سال‌های آینده ۴.۳ میلیون‌ دلار را در کارخانه‌ی بسته‌بندی تراشه‌های خود در شهر Xian سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *