مجله سیمدخت
0

آشنایی با اپلیکیشن Codelita: مرحله به مرحله به برنامه‌نویسی راه پیدا کنید

آشنایی با اپلیکیشن Codelita: مرحله به مرحله به برنامه‌نویسی راه پیدا کنید
بازدید 75

اگر تا به حال به دنبال یادگیری برنامه‌نویسی بوده‌اید، احتمالاً از ویدیوها و برنامه‌های آموزشی مختلفی استفاده کرده‌اید. حالا یک اپلیکیشن جدید با نام Codelita معرفی شده است که هدفش ساده‌تر کردن فرآیند یادگیری برنامه‌نویسی برای تمام افراد است. در این مقاله، ما اپلیکیشن Codelita را به شما معرفی خواهیم کرد.

Codelita، به زبان ساده، یک برنامه و پلتفرم یادگیری برنامه‌نویسی از مبتدی تا پیشرفته است که توسط متخصصان حوزه برنامه‌نویسی ایجاد شده است. این محصول توسط شرکتی به همین نام تأسیس شده که تحت مالکیت «آیدین نصیری‌شرق»، یک مهندس ایرانی ساکن آمریکا، قرار دارد. این اپلیکیشن اگرچه زبان فارسی را پشتیبانی نمی‌کند، اما نام ایران در بین کشورهای تحت پشتیبانی آن به چشم می‌خورد.

تجربه کاربری اپلیکیشن Codelita

اگر قبلاً از برنامه دولینگو (Duolingo) استفاده کرده‌اید، احتمالاً بدون مشکل می‌توانید با Codelita آشنا شوید. این اپلیکیشن در دوره‌های مختلف، یادگیری برنامه‌نویسی را در 10 تا 15 فصل مختلف آموزش می‌دهد.

یکی از نکات جالب این اپلیکیشن، ارائه تجربه شخصی‌سازی‌شده بر اساس هوش مصنوعی است. این رویکرد به کاربران حتی بدون تجربه قبلی در زمینه برنامه‌نویسی اجازه می‌دهد فرآیند یادگیری را آسان کنند.

استفاده از تمامی دوره‌های این برنامه رایگان نیست و با اشتراک رایگان، تنها به سه فصل ابتدایی (که حدود 2 تا 6 ساعت زمان می‌برد) دسترسی خواهید داشت. با این حال، حتی در این مدت کوتاه، می‌توانید با مدل و امکانات این اپلیکیشن آشنا شده و حدود 20 تا 30 کد مختلف را یاد بگیرید.

پس از پایان دادن به تمام دوره‌ها، یک گواهی نیز به شما ارائه می‌شود که نمونه‌ای از آن در تصویر زیر قابل مشاهده است.

آشنایی با اپلیکیشن Codelita: مرحله به مرحله به برنامه‌نویسی راه پیدا کنید

بعد از اتمام دوره رایگان، شما می‌بایست اشتراک ماهانه Codelita به قیمت 15 دلار را تهیه کنید. با این حال، توسعه‌دهندگان این اپلیکیشن نیز یک برنامه‌ی “بورس تحصیلی” فراهم کرده‌اند تا افرادی که نمی‌توانند هزینه 15 دلار ماهانه را پرداخت کنند، بتوانند از این فرصت برای یادگیری برنامه‌نویسی بهره‌مند شوند. از طریق وب‌سایت Codelita، شما می‌توانید درخواست خود را برای این بورس تحصیلی ارسال کنید.

در نهایت، باید ذکر کنیم که هدف Codelita از آموزش زبان‌های برنامه‌نویسی نیست. بلکه این اپلیکیشن با استفاده از موتور هوش مصنوعی و زبان جاواسکریپت، سعی دارد اصول برنامه‌نویسی، توانایی حل مسائل و تفکر منطقی را به کاربران خود آموزش دهد. همچنین، توسعه‌دهندگان این اپلیکیشن وعده داده‌اند که در آینده زبان فارسی نیز به آن افزوده خواهد شد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *