مجله سیمدخت
0

بازگشت قابلیتی محبوب به PS5

بازگشت قابلیتی محبوب به PS5
بازدید 18

شرکت سونی اخیراً قابلیت Community Game Help را معرفی کرده است که واقعاً نسخه گسترش‌یافته‌ای از ویژگی Game Help است.

در سال 2020، با عرضه کنسول پلی‌استیشن 5، مجموعه‌ای از پیشرفت‌های چشمگیر نسبت به نسل قبل ظاهر شد. این پیشرفت‌ها هم در بخش سخت‌افزار و هم در بخش نرم‌افزار به وضوح مشهود بود. اما با وجود این پیشرفت‌ها، تمام ویژگی‌های جدید با استقبال یکسانی روبرو نشدند.

یکی از این ویژگی‌ها، Game Help نام داشت که به بازیکنان امکان می‌داد با مشاهده ویدیوهایی از گیم‌پلی که توسط توسعه‌دهندگان بازی ساخته شده بودند، بر موانع درون بازی غلبه کنند. با گذشت زمان، این ویژگی به محبوبیت موردنظر نرسید. اما شرکت سونی به‌زودی قصد دارد تا اصلاحاتی در این زمینه اعمال کند.

حالا شرکت سونی از قابلیت Community Game Help رونمایی کرده است. این قابلیت واقعاً نسخه گسترش‌یافته‌ای از Game Help است که در یک به‌روزرسانی در اواخر سال 2024 برای تمام کاربران پلی‌استیشن 5 در دسترس قرار خواهد گرفت. این قابلیت از محتوای تولیدشده توسط کاربران استفاده می‌کند، به این معنا که علاوه بر ویدیوهای راهنما که توسط توسعه‌دهندگان ساخته شده‌اند (البته در بازی‌هایی که این قابلیت را پشتیبانی می‌کنند)، بازیکنان می‌توانند به ویدیوهای گیم‌پلی که سایر کاربران PS5 به اشتراک گذاشته‌اند، دسترسی داشته باشند.

بازیکنان می‌توانند انتخاب کنند که آیا می‌خواهند به Community Game Help کمک کنند یا خیر (به‌عنوان مثال، تعیین حداکثر تعداد ویدیوهایی که می‌خواهند در هر ماه ارسال کنند). اگر بازیکنی انصراف خود را اعلام نکند، ویدیوها به‌صورت خودکار و در پس‌زمینه ضبط خواهند شد. همچنین هر بار که ویدیویی آپلود می‌شود، یک اعلان برای بازیکن نمایش داده می‌شود.

بازیکنان از قابلیت‌هایی مانند اضافه‌کردن پیام‌های متنی و شناسه‌ی کاربری به ویدیوهای آپلودشده، نمایش و حذف ویدیوها و رتبه‌بندی ویدیو براساس میزان مفید‌بودن نیز بهره‌مند خواهند شد. تاریخ انتشار دقیق Community Game Help مشخص نیست. سونی اعلام کرده که افزودن این ویژگی به برخی از بازی‌های منتخب در اواخر سال 2024 آغاز خواهد شد. هدف نهایی سونی این است که این قابلیت را تا حد ممکن به بازی‌های بیشتری اضافه کند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *