مجله سیمدخت
0

هوش مصنوعی، به مدیریت یک شرکت رسید

هوش مصنوعی، به مدیریت یک شرکت رسید
بازدید 17

همزمان با افزایش محبوبیت هوش مصنوعی، یک شرکت لهستانی برای اولین بار از این فناوری به عنوان مدیرعامل استفاده کرده است. در یک سال گذشته، با پیشرفت چت‌بات‌های هوش مصنوعی پیشرفته، ما با یک نوع تکنولوژی عمیقاً ناقص آشنا شده‌ایم که قادر به تهیه‌ی ایمیل‌های کاری یا مقالات تخصصی با یک اشاره‌ی ساده است. حتی مفهوم کار در کنار الگوریتم‌های هوش مصنوعی نیز تغییر کرده است.

اما سوال اینجاست: چه اتفاقی می‌افتاد اگر شما مجبور می‌شدید به جای یک انسان، به رئیس هوش مصنوعی خود گزارش دهید؟ و چه اتفاقی می‌افتاد اگر این هوش مصنوعی به شکل یک مدیرعامل رباتیک با نمای انسانی ترسناک و غریب درمی‌آمد؟

به گزارش فاکس‌نیوز، در اوایل سال جاری، یک شرکت لهستانی اعلام کرده است که رباتی به نام میکا را به عنوان مدیرعامل آزمایشی خود معرفی کرده است.

ربات میکا، که توسط شرکت هانسون رباتیکس (Hanson Robotics) ساخته شده است، پیشینه‌ای دارد که شامل ساخت ربات انسان‌نمای سوفیا نیز می‌شود. سوفیا به عنوان اولین مدیرعامل انسان‌نمای هوش مصنوعی در یک شرکت جهانی مشهور است.

در یک مصاحبه ویدیویی با رویترز، میکا اظهار کرد: “من واقعاً آخر هفته ندارم. همیشه به صورت شبانه‌روزی آماده‌ام تا تصمیمات اجرایی بگیرم و کمی جادوی هوش مصنوعی را برانگیزم.”

با این حال، برخی هنوز مشکک هستند که آیا هوش مصنوعی آمادگی لازم برای شغل مدیرعاملی را دارد. در یک مصاحبه ویدیویی با میکا، لورن سیمونتی، خبرنگار فاکس‌نیوز، تأخیر قابل توجهی در زمان پاسخگویی واقعی این ربات را مشاهده کرد.

سیمونتی به خیابان‌های نیویورک رفت و از شهروندان نظرشان را درباره مدیرعامل رباتیک پرسید. در حالی که برخی معتقد بودند که با آن برخورد خواهند کرد، دیگران اظهار کردند که ربات‌ها به احترام نیازی ندارند زیرا تنها ماشین‌ها هستند.

اگر توانایی‌های سیستم‌های یادگیری ماشین بهبود یابد، استفاده از آن‌ها به عنوان مدیران احتمالاً دیگر امر غیرممکن نخواهد بود. به عنوان مثال، در یک تحقیق انجام‌شده در اوایل سال جاری، ۴۰ درصد از پاسخ‌دهندگان معتقد بودند که جایگزینی مدیران اجرایی با هوش مصنوعی به نظر می‌رسد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *