مجله سیمدخت
0

Captions: ساخت زیرنویس با هوش مصنوعی برای ویدیوهایتان

Captions: ساخت زیرنویس با هوش مصنوعی برای ویدیوهایتان
بازدید 128

ابزار هوش مصنوعی در زندگی ما نقش کلیدی دارند و در حوزه‌های مختلف ما را یاری می‌کنند. تاکنون، ابزارهای متعدد هوش مصنوعی برای ویرایش ویدیو معرفی شده‌اند. در این مطلب، می‌خواهیم به شما ابزار “Captions” را معرفی کنیم که از هوش مصنوعی برای ساخت زیرنویس استفاده می‌کند، و نحوه استفاده از آن را آموزش دهیم. این ابزار همچنین از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند.

ساخت زیرنویس با ابزار هوش مصنوعی Captions

Captions، یک ابزار هوش مصنوعی است که در ابتدا برای ساخت خودکار زیرنویس ویدیوها طراحی شده است. نحوه استفاده از این ویژگی بسیار ساده است و در همین حین، یک طیف وسیع از تنظیمات مختلف را ارائه می‌دهد. این تنظیمات به شما امکان می‌دهند به عنوان یک تولیدکننده محتوا، ویدیوهای خود را با زیرنویسی کارآمدتر همراه کنید.

Captions: ساخت زیرنویس با هوش مصنوعی برای ویدیوهایتان

برای امتحان این ویژگی، از ویدیوی گفت‌وگوی اخیر ایلان ماسک استفاده کردیم. در این ویدیو، ماسک به شرکت‌هایی حمله کرده بودند که خرید تبلیغات ایکس را متوقف کرده بودند. بعد از آپلود ویدیو، ادیتور زیرنویس در دسترس شما قرار می‌گیرد، همچنین چندین استایل و حالت مختلف وجود دارد که می‌توانید زیرنویس ویدیوهای خود را بر اساس آن‌ها نمایش دهید.

Captions: ساخت زیرنویس با هوش مصنوعی برای ویدیوهایتان

نکته مهم این است که ابزار هوش مصنوعی Captions قابلیت پشتیبانی از زبان فارسی را دارد. برای امتحان این قابلیت، از بخش کوتاهی از ویدیو “راهنمای خرید گوشی از سه تا پنجاه میلیون تومان” کانال یوتوب دیجیاتو استفاده کردیم. هرچند در زمینه زبان فارسی ممکن است نقص‌هایی وجود داشته باشد، اما از طریق ادیتور داخلی ابزار، شما می‌توانید زیرنویس‌ها را به‌طور کامل ویرایش کنید. به همین دلیل، برای تولید زیرنویس فارسی نیز تا حدی به شما کمک خواهد کرد.

Captions: ساخت زیرنویس با هوش مصنوعی برای ویدیوهایتان

سرانجام، با انتخاب گزینه “Export” در گوشه سمت راست صفحه، می‌توانید خروجی خود را به‌عنوان یک ویدیو دریافت کنید.

کاهش حجم و ادیت ویدیو با هوش مصنوعی

ابزار کاهش حجم ویدیو Captions نیز قادر است ویدیوهای شما را با توجه به تنظیمات دلخواهتان به حجم کمتری تبدیل کند. برای امتحان این قابلیت، از یک ویدیو با حجم ۲۱۸ مگابایت استفاده کردیم و در بهترین حالت کیفیت، حجم آن به ۱۹۶ مگابایت کاهش یافت. تنظیماتی مانند کیفیت ویدیو، رزولوشن، و فریم‌ریت، از جمله مواردی هستند که شما می‌توانید در آنها تغییرات ایجاد کنید.

Captions: ساخت زیرنویس با هوش مصنوعی برای ویدیوهایتان

سومین قابلیت فعلی این ابزار هوش مصنوعی Eye Contact نام دارد که با استفاده از آن می‌توانید در صورتی که در یک ویدیوی خاص به دوربین نگاه کردن را فراموش کرده‌اید، تماس چشمی خود با دوربین را اصلاح کنید!

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *