مجله سیمدخت
0

گوشی‌های جاسوسی چینی به صورت آنلاین فروخته می‌شوند

بازدید 47

گزارش‌ها حاکی از آن است که در چین، گوشی‌های ارزان تولید شده‌اند که با نصب دوربین در جک هدفون و نصب یک اپلیکیشن جاسوسی، به طور مخفیانه تصاویر را ضبط می‌کنند. رسانه‌های چینی در مورد این نوع “وسیله جاسوسی” جدید گزارش داده‌اند که به صورت آنلاین عرضه می‌شوند. این گوشی‌ها دارای یک دوربین مخفی در جک هدفون هستند که حتی زمانی که صفحه‌نمایش غیرفعال است، تصاویر را ثبت می‌کند.

براساس گزارش‌های اخیر، جنایتکاران در چین، گوشی‌های تغییر یافته با دوربین‌های مخفی را به بازار عرضه می‌کنند که می‌توانند برای ضبط مخفیانه تصاویر از افراد در مکان‌های عمومی مورد استفاده قرار گیرند. این گوشی‌های جاسوسی در فروشگاه‌های آنلاین با قیمت حدود ۲,۰۰۰ یوان (معادل ۲۷۵ تا ۳۰۰ دلار) عرضه می‌شوند. افراد جنایتکار با حذف دوربین جلویی گوشی و نصب آن در جک هدفون، این تغییرات را اعمال می‌کنند.

آن‌ها همچنین یک اپلیکیشن ویژه را روی گوشی نصب می‌کنند که به طور معجزه‌آسا، حتی زمانی که گوشی خاموش است، توانایی ضبط تصاویر را داراست. فروشندگان این موبایل‌های تغییر یافته ادعا می‌کنند که اپلیکیشن مذکور به‌طور کاملاً پنهانی و بدون شناسایی نامشخص عمل می‌کند. پلیس چین نیز به مردم هشدار داده است که در انتخاب گوشی‌های هوشمند خود دقت کنند؛ زیرا ممکن است با خرید این گوشی‌ها، حریم خصوصی آن‌ها نقض شود.

تا به امروز، بسیاری از افراد در پلتفرم‌های اجتماعی به قربانی‌شدن از این فناوری غیراخلاقی رسیده‌اند. متأسفانه، در حالی که فناوری در انواع زمینه‌های زندگی ما را بهبود می‌بخشد، اما همچنین انجام فعالیت‌های مخرب را تسهیل کرده و دنیا را به یک محیط پیچیده‌تر برای زندگی تبدیل کرده است. بنابراین، اگر تا به حال کسی را مشاهده کرده‌اید که نشانه‌های رفتار مشکوکی را از خود نشان می‌دهد (مانند نگه داشتن دستگاه تلفن به طریق ناگفته‌شده)، باید دقت و احتیاط لازم را داشته باشید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *