مجله سیمدخت
0

وزارت علوم مورد حمله سایبری قرار گرفت

بازدید 53

امروز در ظهر، یک گروه هکر اعلام کرد که سایت وزارت علوم را مورد حمله قرار داده و دارای 20,000 سند از آن در اختیار دارد. وزارت علوم به طور موقت این ادعا را تأیید نکرده و در حال بررسی موضوع است.

این گروه هکر از قبل تجربه حملات سایبری به سایت‌های دولتی مانند وزارت امور خارجه، شهرداری تهران و صدا و سیما را داشته و امروز اعلام کردند که وزارت علوم را هک کرده‌اند. آنها ادعا می‌کنند که تعدادی از سرورها، کامپیوترها، سایت‌ها و سامانه‌های وزارت علوم را مورد هک قرار داده‌اند. همچنین، تصاویری از تغییر صفحه اصلی سایت وزارت علوم و 20 سامانه تابعه آن منتشر کرده‌اند و در حال حاضر سایت از دسترس خارج است.

خبرگزاری ایرنا ادعا کرده است که سایت برای بررسی دقیق‌تر از دسترس خارج شده و اعلام کرده که اخبار مرتبط با هک این پایگاه را به عنوان غیرقابل اعتماد می‌داند. معاون روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هیچ توضیح خاصی درباره موضوع ندهاده و تنها اعلام می‌کند که سایت برای بررسی بیشتر از دسترس خارج شده تا مشخص شود آیا هک واقعا انجام شده است یا خیر.

هفته گذشته، سامانه سازمان ثبت احوال نیز از دسترس خارج شده بود و این سازمان تأکید کرده بود که هیچ هکی انجام نشده است. با این حال، انتشار اطلاعات شخصی کارکنان این سازمان موضوعی دیگر را برجسته کرد. بعد از 24 ساعت، سامانه دوباره به دسترس درآمد، اگرچه با مشکلاتی که قابلیت کارکردن با آن را محدود کرد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *