مجله سیمدخت
0

Cyberpunk 2077: دنباله‌ای با تمرکز بر نقد اجتماعی!

Cyberpunk 2077: دنباله‌ای با تمرکز بر نقد اجتماعی!
بازدید 11

دنباله بازی Cyberpunk 2077 قرار است به نحوی صریح‌تر به ابعاد اجتماعی پرداخته و در این زمینه محدودیت کمتری داشته باشد.

بازی Cyberpunk 2077 و بسته الحاقی آن موفق شدند فضای گسترده و پرجزئیاتی از دنیای سایبرپانک را به وجود آورند، اما برخی از افراد معتقدند که استودیو سی‌دی پراجکت رد به اندازه کافی بر روی عمق و ظرافت‌های داستانی بازی کار نکرده است، با اینکه ژانر سایبرپانک به طور کلی ظرفیت زیادی برای پوشش مضامین عمیقی دارد.

تیم توسعه‌دهنده نیز تا حدی با این نقد موافق بوده و اعلام کرده‌اند که در دنباله بازی Cyberpunk 2077، که در حال حاضر در مراحل اولیه پیش‌تولید قرار دارد، قصد دارند پیشرفت‌های قابل توجهی در زمینه عمق داستانی به وجود آورند.

در یک قسمت اخیر از پادکست AnswerRed، پاول ساسکو، کارگردان بازی، به این موضوع اشاره کرده است که Cyberpunk 2077 در زمینه نقدهای اجتماعی خود، با وجود پتانسیل بالایی که داشت، به اندازه کافی ریسک نکرده است. به عنوان مثال به بحران بی‌خانمانی اشاره کرده و اظهار داشته که در این زمینه نتوانسته‌اند به اندازه کافی پیش بروند.

ساسکو ادامه داده: “می‌بینم که در بعضی جاها به اندازه کافی ریسک نکردیم، به عنوان مثال در موضوع بحران بی‌خانمانی. وقتی به آن نگاه می‌کنم، با خودم می‌گویم که در سایبرپانک 2077 به اندازه کافی جلو نرفتیم. فکر می‌کردیم که یک دنیای دیستوپیایی (ضدآرمان‌شهری) ایجاد کرده‌ایم، ولی فقط سطح آن را لمس کردیم.”

Cyberpunk 2077: دنباله‌ای با تمرکز بر نقد اجتماعی!

همچنین، دن هرنبرگ، تهیه‌کننده اجرایی دنباله بازی Cyberpunk 2077 که در حال حاضر با نام رمزی Project Orion شناخته می‌شود، در ادامه مکالمات به این نکته اشاره کرد که دنیای سایبرپانک امکان مقایسه با دنیای واقعی را فراهم می‌کند و بازی بعدی در این سری به بررسی عمیق این موضوعات به شیوه‌ای بسیار تأثیرگذار ادامه خواهد داد. او بیان کرد:

«فکر می‌کنم نکته بسیار جالب درباره سایبرپانک و آینده دیستوپیایی آن، شباهت زیاد آن با جوامع امروزی ماست. قدرت چندملیتی‌ها، حضور افراد حاشیه‌نشین، استفاده‌گری از انسان‌ها به عنوان منابع، تفاوت‌های طبقاتی، و همه این مسائل. به نظرم Cyberpunk 2077 به ما این امکان را می‌دهد تا این داستان‌ها را بیان کنیم؛ داستان‌هایی که همیشه در قلب آن‌ها روابط و انسانیت وجود دارد، اما ما در یک دنیای شکسته زندگی می‌کنیم و می‌توانیم به برخی از این چالش‌ها پاسخ دهیم.

به نظر من، جوهر سایبرپانک در این کاوش به شیوه‌ای تأثیرگذار و عمیق است. من به این دنیا علاقه‌مندم و فکر می‌کنم Project Orion را با این دیدگاه به جلو خواهیم برد. ما می‌خواهیم که به بررسی این موضوعات ادامه دهیم و همچنان سوال کنیم: وضعیت دنیا امروز چگونه است و در سال‌های آینده چه شکلی خواهد گرفت؟»

در ماه اکتبر سال ۲۰۲۳، استودیو سی‌دی پراجکت اعلام کرد که در حال طراحی مفهوم بازی Cyberpunk 2 قرار دارند. پروژه بزرگ بعدی که این شرکت روی آن تمرکز خواهد کرد، بازی The Witcher 4 است که به زودی وارد مرحله تولید کامل خواهد شد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید