مجله سیمدخت
0

Cyberpunk 2077: دنباله با تمرکز بیشتر بر نقد اجتماعی!

Cyberpunk 2077: دنباله با تمرکز بیشتر بر نقد اجتماعی!
بازدید 33

بازی Cyberpunk 2077 در نسخه بعدی خود قصد دارد به طرز صریح‌تری به نقدهای اجتماعی بپردازد و این بار محدودیت‌های کمتری در این زمینه اعمال کند.

بازی Cyberpunk 2077 و بسته الحاقی آن، با ایجاد فضای پرجزئیات و غنی دنیای سایبرپانک، توانستند به موفقیت‌هایی دست پیدا کنند. با این حال، برخی انتقاد دارند که استودیو CD Projekt Red به اندازه کافی بر روی عمق و پیچیدگی داستانی بازی کار نکرده است، در حالی که ژانر سایبرپانک ظرفیت بالقوه‌ای برای بررسی مسائل عمیق دارد.

اعضای تیم توسعه‌دهنده نیز تا حدی با این نقد موافق هستند و اعلام کرده‌اند که در دنباله بازی Cyberpunk 2077، که در مراحل اولیه پیش‌تولید قرار دارد، قصد دارند تا پیشرفت‌های چشمگیری در عمق داستانی بیاندازند.

در پادکست AnswerRed، کارگردان بازی، پاول ساسکو، به این امر اشاره کرده است که بازی در زمینه نقدهای اجتماعی خود، با وجود پتانسیل بالایی که دارد، به اندازه کافی ریسک نکرده است. او به عنوان مثال به بحران بی‌خانمانی اشاره کرده و اظهار داشته که در این بخش، به اندازه لازم به جلو نرفته‌اند.

پاول ساسکو در این خصوص اظهار کرده است: “در بعضی جاها می‌بینم که به اندازه کافی ریسک نکردیم، مثلا در بحران بی‌خانمانی. وقتی به آن نگاه می‌کنم، با خودم می‌گویم که در سایبرپانک به اندازه کافی جلو نرفتیم. فکر می‌کردیم که یک دنیای دیستوپیایی (ضدآرمان‌شهری) ساخته‌ایم، اما فقط سطح آن را لمس کردیم.”

Cyberpunk 2077: دنباله با تمرکز بیشتر بر نقد اجتماعی!

همچنین، دن هرنبرگ، تهیه‌کننده اجرایی دنباله بازی Cyberpunk 2077 که موقتاً با نام رمزی Project Orion شناخته می‌شود، در ادامه صحبت‌ها به این نکته اشاره کرد که دنیای سایبرپانک به استودیو CD Projekt Red اجازه می‌دهد تا مقایسه‌هایی با دنیای واقعی انجام دهد و ادامه دهد به بررسی عمیق این مضامین به شیوه‌ای بسیار تأثیرگذار. او گفت:

«فکر می‌کنم نکته فوق‌العاده جالب درباره سایبرپانک و آینده دیستوپیایی‌ای که به تصویر می‌کشد، شباهت زیاد آن به دنیای امروز ما باشد. قدرت شرکت‌های چندملیتی، آدم‌های حاشیه‌نشین، استثمار افراد به‌عنوان منابع، شکاف طبقاتی و همه این مسائل. به‌نظرم Cyberpunk 2077 به ما اجازه داد تا این داستان‌ها را تعریف کنیم؛ داستان‌هایی که در قلب‌شان همیشه روابط و آدم‌ها وجود دارند، اما ما در دنیایی درهم‌شکسته قرار داریم و می‌توانیم به بعضی از این مشکلات بپردازیم.

به‌نظر من، ماهیت سایبرپانک همین کاوش در مضامین به شیوه‌ای تأثیرگذار و تند است. عاشق این دنیا هستم و فکر می‌کنم Project Orion را با همین دیدگاه پیش می‌بریم. ما می‌خواهیم به کاوش در این مسائل ادامه بدیم و همچنان این سؤال را مطرح کنیم: وضعیت دنیا امروز چطور است و چند سال دیگر به چه شکلی درمی‌آید؟»

در اکتبر سال ۲۰۲۳، استودیو CD Projekt اعلام کرد که در حال طراحی مفهوم بازی Cyberpunk 2 قرار دارد. پروژه بزرگ بعدی که این شرکت روی آن تمرکز کرده، بازی The Witcher 4 است که به‌زودی وارد مرحله تولید کامل می‌شود.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید