مجله سیمدخت
0

الگوریتم جدید دیپ مایند، نارسایی حاد کلیه را ساعت‌ها پیش از آسیب، تشخیص می‌دهد

الگوریتم جدید دیپ مایند، نارسایی حاد کلیه را ساعت‌ها پیش از آسیب، تشخیص می‌دهد
بازدید 89

تیم دیپ مایند از گوگل به همکاری با وزارت امور کهنه سربازان ایالات متحده آمریکا (VA) پرداخته و الگوریتمی توسعه داده که می‌تواند نارسایی حاد کلیه را 48 ساعت پیش از وارد آمدن آسیب جبران ناپذیر به کلیه پیش‌بینی کند.

هر سال نارسایی حاد کلیه باعث مرگ 1.4 میلیون نفر می‌شود، اکثراً به دلیل تشخیص دیرهنگام. حالا کمپانی دیپ مایند در تلاش است تا این آمار مرگ و میر را کاهش دهد. الگوریتم جدید این شرکت به گزارش Financial Times، توانسته است به درستی 9 مورد از هر 10 مورد نارسایی حاد کلیه را تشخیص دهد. پزشکان با استفاده از این الگوریتم و اپلیکیشن Streams گوگل، توانسته‌اند در 15 دقیقه به وضعیت بیماران اورژانسی پاسخ دهند، در حالی که قبلاً این فرآیند بدون این فناوری‌ها چندین ساعت طول می‌کشید.

الگوریتم جدید دیپ مایند، نارسایی حاد کلیه را ساعت‌ها پیش از آسیب، تشخیص می‌دهد

با بهره‌گیری از الگوریتم جدید دیپ مایند و اپلیکیشن استریمز، تنها 3.3 درصد از بیماران نارسایی حاد کلیه به درمان بی‌نتیجه می‌مانند، در مقایسه با 12.4 درصد بیماران بدون استفاده از این فناوری‌ها. این اپلیکیشن هزینه‌های درمانی را کاهش داده و با الگوریتم تشخیص زودهنگام، کارایی آن افزایش یافته است. کمپانی دیپ مایند، بخشی از گوگل، با این تکنولوژی‌ها به دنبال تبدیل سیستم درمانی از رویکرد انفعالی به پیشگیرانه است. زمینه‌های دیگری نیز برای توسعه الگوریتم‌های شناسایی به موقع بیماری‌ها مورد توجه این کمپانی قرار گرفته و در آینده منتظر معرفی الگوریتم‌های جدید برای شناسایی به موقع بیماری‌ها هستیم.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *