مجله سیمدخت
0

کاگایا اوبویاشیکی: رهبر پنهان شیطان‌کُش‌ها

کاگایا اوبویاشیکی: رهبر پنهان شیطان‌کُش‌ها
بازدید 62

انیمه “شیطان کش” از مجموعه‌هایی است که با استقبال بسیاری از مخاطبان روبه‌رو شده است. در این بهار، فصل جدید این انیمه منتشر شده است و ما با یکی از شخصیت‌های آن آشنا می‌شویم.

«کاگایا اوبویاشیکی» یکی از شخصیت‌های جذاب و دوست‌داشتنی انیمه “شیطان کش”، که به نام “کیمتسو نو یائیبا” هم شناخته می‌شود، معرفی می‌شود. او رهبر هفتاد و هفتم ارتش شیطان کش است و بیشتر همتایان و زیردستانش به او به نام “اویاکاتا-ساما” اشاره می‌کنند. همچنین، او رئیس خانواده اوبویاشیکی نیز می‌باشد.

کاگایا اوبویاشیکی: رهبر پنهان شیطان‌کُش‌ها

از نظر ظاهری، کاگایا پوستی روشن و موهایی سیاه دارد که به شانه‌هایش می‌رسند. او با یک نوع نفرین روبرو است که باعث مرگ تدریجی او می‌شود، این نفرین تا دم مرگش او را ترک نمی‌کند و به تدریج در تمام بدنش گسترش می‌یابد. پوست او به‌گونه‌ای است که به نظر می‌رسد در حال پوسیدن و از بین رفتن است، این مشکل هم چشمان او را تحت تأثیر قرار داده و او را نابینا کرده است. با این حال، حتی شیطانی همچون موزان کیبوتسوجی قدرت و شخصیت او را نادیده نمی‌گیرد.

قبل از بررسی زوایای مختلف زندگی او، لازم به یادآوری می‌شود که ممکن است در طول توضیحات به بخش‌هایی از گذشته یا سرنوشت او اشاره شده باشد. بنابراین، اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که داستان را از طریق تماشای انیمه “شیطان کش” دنبال می‌کنید و مانگای اصلی را مطالعه نکرده‌اید، توصیه می‌شود که از هشدار اسپویل جدی بگیرید.

کاگایا اوبویاشیکی: رهبر پنهان شیطان‌کُش‌ها

چه ویژگی‌هایی باعث می‌شود شخصیت کاگایا اینگونه تأثیرگذار باشد؟

یکی از ویژگی‌های برجسته شخصیتی کاگایا، آرامش و صلابت اوست. او با مهربانی، به اعضای ارتش شیطان کش احترام می‌گذارد و آن‌ها را مانند خانواده‌اش می‌پذیرد. کاگایا توانایی مدیریت انتقادات در هر زمینه‌ای را دارد و به نقاط ضعف خود صادقانه پرداخت می‌کند، به‌ویژه ناتوانی او در تبدیل شدن به یک شیطان کش واقعی که قادر به کشتن شیاطین است، به‌عنوان بزرگ‌ترین نقطه ضعف او شناخته می‌شود، به‌خصوص زمانی که او رهبری ارتش شیطان کش را بر عهده دارد.

برای جبران این کاستی، او همیشه به خاطر می‌سپارد و روزانه به قبرستان می‌رود تا برای آمرزش اعضای درگذشته ارتش تضرع کند. این کار را به اندازه‌ای پیگیری می‌کند که تا زمانی که به دلیل بیماری قادر به حرکت کردن نباشد، این فعالیت را ادامه می‌دهد.

مهم نیست که این رفتار ملایم را به عنوان ضعف او تلقی کنیم؛ زیرا کاگایا با دقت و درایت هر وضعیت را بررسی می‌کند و سعی می‌کند همیشه بدون تبعیض و سوگیری، به طور عادلانه و عاقلانه برخوردهایش را بررسی کند. به‌عنوان مثال، او وضعیت تانجیرو و نزوکو را بدون احکام پیش‌فرض می‌پذیرد و حتی از هدفی که آن‌ها دنبال می‌کردند، دفاع می‌کند. از دیدگاه افراد دیگر، اسلوب گفتار او همواره با مهربانی و درایت، بسیار موضوعی و صحبت‌هایش همواره با در نظر گرفتن تمام جوانب موضوع است.

 

کاگایا اوبویاشیکی: رهبر پنهان شیطان‌کُش‌ها

از جمله دیگر هنرهای کاگایا می‌توان به استفاده از کلمات یا تغییر لحن بیان اشاره کرد که مخاطب را به دقت گوش کردن به سخنانش تشویق می‌کند و مسائل را از نگاه او درک کند. این سخنان عاقلانه در کنار شخصیت کاریزماتیک و تأثیرگذار کاگایا، باعث می‌شود افرادی مانند مویچیرو توکیتو یا سانمی شینازوگاوا بدون مشکل به حرف‌هایش گوش سپرده و او و تصمیماتش را درک کنند.

با این حال، این ملایمت نباید فریب‌آور باشد، زیرا کاگایا می‌تواند در صورت لزوم با نزدیکانش رفتاری سختگیرانه هم در پیش بگیرد. احتمالاً این سختگیری از آنجا ناشی می‌شود که خودش می‌داند به‌دلیل نفرین و وضعیت بد سلامتی، فرصت چندانی برای پیدا کردن جانشین بعدی در اختیار ندارد و باید زودتر آن‌ها را برای پذیرش نقش احتمالی‌شان در آینده آماده کند. با این حال، حتی در این وضعیت، همان هاله آرامش و ملایمت گرداگرفته‌ای را دارد و محبت او را در دل دیگران عمیق‌تر می‌کند.

اما در زیر این شخصیت مهربان و ملایم، کاگایا نفرتی عمیق و سوزان را پنهان کرده است، نفرتی که نوک تیز پیکان آن به سمت موزان کیبوتسوجی نشانه رفته است. او موزان را عامل زندگی نفرین شده‌اش و خانواده‌اش می‌داند و خشم خود را در سکوت نثار این شیطان اهریمنی می‌کند و بدون نشان دادن ذره‌ای ترس یا تردید؛ او را مورد خطاب قرار می‌دهد. کاگایا عامدانه و از روی تمسخر بارها نیت موزان برای تبدیل شدن به موجودی نامیرا و جاویدان را به چالش کشیده و با جسارت اعلام کرده که او درنهایت به این آرزو نخواهد رسید. او تا دم مرگ این راه و روش را ادامه داده و حتی تا واپسین نفس‌های خود برای کشاندن موزان به تله‌ای از احساس امنیت کاذب تلاش کرد.

بااین‌حال نمی‌توانیم این حقیقت را نادیده بگیریم که موزان هم باوجود همه نفرتی که نسبت به کاگایا در وجودش حس می‌کرد، همزمان نمی‌توانست احساس شگفتی خود را نسبت به شخصیت خاص و کنترل او روی احساساتش نادیده بگیرد. به‌عبارتی موزان کاملاً غافلگیر شد، زیرا تا آن زمان او را دست کم گرفته و تلاش‌هایش برای تضیف کاگایا با شکست مواجه شده است.

کاگایا اوبویاشیکی: رهبر پنهان شیطان‌کُش‌ها

توانایی و قدرت های کاگایا اوبایاشیکی

یکی از توانایی‌های برجسته کاگایا، قدرت پنهان کردن احساسات است. او از توانایی قابل‌توجه برای پنهان کردن احساسات خود بهره می‌برد و درمواقع لزوم هم می‌توانست آن‌ها را به‌شکلی کنترل شده به نمایش بگذارد. این مهارت خود را برای حفظ خونسردی، آرامش و فریب دادن دیگران بهره می‌برد، به‌طوری که آن‌ها نمی‌توانند درکی درست از او و شخصیتش داشته باشند. وضعیت‌هایی همچون مواجه شدن کاگایا با موزان کیبوتسوجی نشان می‌دهد که این توانایی به‌وضوح به نمایش درآمده است، زیرا موزان به‌واقع از توانایی حیرت‌انگیز او در پوشاندن ماهیت واقعی خود شگفت‌زده شده بودند.

از سوی دیگر، صدای آرامش بخش و لحن ملایم هم جزو خصوصیات همیشگی کاگایا بود، زیرا او این توانایی را داشت که تنها با لحن صدا و ریتم کلمات، دیگران را کنترل کند. این ویژگی، که در دوران معاصر هم شناخته شده است، ویژگی کاریزماتیکی است که اغلب افراد از آن بهره برده‌اند. افرادی که قادر هستند از این طریق انبوهی از مخاطبان را تحت تأثیر قرار داده و حتی آن‌ها را در مسیرهایی خاص هدایت کنند.

کاگایا اوبویاشیکی: رهبر پنهان شیطان‌کُش‌ها

یکی از ویژگی‌های برجسته کاگایا اوبویاشیکی، ادراک فراحسی او است. او به‌سادگی قادر به درک حضور انسان‌ها و شیاطین است. به‌عنوان مثال، پس از رویدادهای کوه ناتاگومو و باوجود اینکه کاگایا به‌دلیل پیشرفت بیماری خود از هر دو چشم نابینا بود، اما بلافاصله از حضور هاشیرا مطلع شده و از جمع شدن آن‌ها ابراز خرسندی کرد. از طرف دیگر، او حضور موزان در املاک اوبویاشیکی را هم درک کرده و باوجود اینکه چشمانش کاملا به‌وسیله پانسمان پوشیده شده بود، او را حس کرد که در فاصله‌ای نه چندان دور در بیرون املاک ایستاده است و این توانایی‌های حسی شگفت‌انگیز او را به نمایش می‌گذارد.

کاگایا و دیگر اعضای خانواده اوبویاشیکی دارای سطحی بالا از حس آینده‌نگری هستند که به آن‌ها در اجتناب از درگیر شدن در وقایع و موقعیت‌های فاجعه‌آمیز کمک می‌کند. باتوجه به این غریزه است که کاگایا چندین مرتبه در مواردی به حدس و گمان پرداخت که البته درنهایت صحت پیش‌بینی‌های او به اثبات رسید. او حتی به دقت پیش‌بینی کرد که تنها نقطه ضعف موزان خورشید است. او همچنین حدس زد که برای اولین‌بار پس از صدها سال دوازده کیزوکی اعضای ارشد و برجسته خود را از دست می‌دهند که درستی این حدس با کشته شدن گیوتارو و داکی به اثبات رسید. درنهایت هم شاهد شکل گرفتن نبرد نهایی میان ارتش شیطان کش و شیاطین رده بالا هستیم که در اواخر زندگی او رخ می‌دهد.

کاگایا اوبویاشیکی: رهبر پنهان شیطان‌کُش‌ها

مرور چند نکته جالب در مورد کاگایا اوبویاشیکی

 • همان‌طور که گفتیم، بیماری کاگایا اوبویاشیکی ناشی از نفرینی است که به خانواده اوبویاشیکی تحمیل شده است، که ریشه در نقش آن‌ها در تولد شیطان اصلی دارد. این بیماری، نوعی اختلال ژنتیکی است که از نسل به نسل منتقل می‌شود و باعث ضعف بدن و کوتاهی عمر افراد این خانواده می‌شود.
 • پدر کاگایا در سن نوزده سالگی به دلیل ناتوانی در تحمل شاهد مرگ اعضای ارتش شیطان کش و نیروهای زیر دستش شده، خودکشی کرد. همچنین، خواهران و برادران کاگایا هم به دلیل این بیماری بسیار زود درگذشتند و این باعث شد که در سن چهار سالگی، کاگایا به عنوان سرپرست خانواده به ارث بردند.
 • تمام پسران این خانواده تا قبل از سن سی سالگی جان خود را از دست می‌دهند و دختران نیز مجبورند تا سن سیزده سالگی ازدواج کرده و نام خانوادگی خود را تغییر دهند، وگرنه نفرین به آن‌ها می‌رسد و بر اثر تصادف یا بیماری از دنیا می‌رود.
 • حضور خانواده اوبویاشیکی در دنیای شیطان کش بسیار اهمیت دارد، چرا که آن‌ها وظیفه سازماندهی و هدایت ارتش شیطان کش و دفاع از بشریت را برعهده دارند. کاگایا به دلیل فداکاری، خرد و از خودگذشتگی تزلزل‌ناپذیر خود، قهرمان داستان است، کسی که با وجود همه مشکلات و رنج بیماری، حمایت و دانش خود را از هاشیرا و ارتش شیطان کش دریغ نمی‌کند.
 • شخصیت آمانه، همسر کاگایا اوبویاشیکی، شاید نقش گسترده‌ای در دنیای انیمه شیطان کش نداشته باشد، اما حضور او به‌عنوان شریک زندگی کاگایا تأثیرگذار است. او با حمایت عاطفی‌اش، راه او را برای انجام مسئولیت‌های بزرگش هموار می‌کند و استقامت و آرامش او را تقویت می‌کند.
 • کاگایا و همسرش دارای یک پسر و چند دختر هستند. پسرش، «کیریا»، ادامه‌دهنده راه پدرش است و دخترانش نیز نقش مهمی در نبرد نهایی ارتش شیطان کش با موزان کیبوتسوجی ایفا می‌کنند.

با مرور این نکات، به انتهای این مطلب رسیدیم و اکنون نظر شما در مورد این رهبر ارتش شیطان کش چیست؟ آیا او را رهبری کاریزماتیک با توانایی‌های فراوان می‌دانید؟ مشتاق شنیدن دیدگاه‌های شما هستیم. لطفاً نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *