مجله سیمدخت
0

Future Saga: Xenoverse 2 را به سطحی جدید ارتقا می‌دهد؟

Future Saga: Xenoverse 2 را به سطحی جدید ارتقا می‌دهد؟
بازدید 13

پس از گذشت شش سال از عرضه Dragon Ball Xenoverse 2، محتوای داستانی جدیدی برای بازی منتشر شده است، اما این محتوا به اندازه‌ای جذاب نیست که بازگشت به بازی را جذاب کند.

درگن بال یکی از برترین مانگاهای شوننی است که تاکنون خلق شده و آکیرا توریاما، با خلق این اثر و شخصیت‌های دوست‌داشتنی آن، موفق به جذب هواداران زیادی از مانگاهای شونن شده است. همچنین با انتشار انیمه Dragon Ball و پیروزی‌های بسیاری که کسب کرده، این اثر شونن توانست جایگاه ویژه‌ای در میان هواداران انیمه داشته باشد و جای خود را مستحکم کند. می‌توان گفت انیمه درگن بال یکی از غول‌های شونن است که تا به امروز و با تولید انواع بازی‌های ویدیویی، از جمله سری Dragon Ball Xenoverse، همچنان ادامه دارد.

Future Saga: Xenoverse 2 را به سطحی جدید ارتقا می‌دهد؟

Dragon Ball Xenoverse در سال ۲۰۱۵ منتشر شد، اما نتوانست نظر کاربران را به خود جلب کند. در پاسخ به این اتفاق، Dragon Ball Xenoverse 2 در سال بعد به بازار عرضه شد و با بهبودهای بسیاری همراه بود. داستان Xenoverse 2 دقیقا دو سال پس از رویدادهای نسخه اول روایت می‌شود، جایی که قهرمان داستان مأموریت جدیدی از الدر کای می‌پذیرد: بازسازی تاریخ. حالا که زمان به‌طور جدی تغییر کرده است، وظیفه او بازگرداندن همه چیز به حالت قبلی است. Dragon Ball Xenoverse 2 از طریق داستان خود، تجربه‌ای جذاب را برای طرفداران بازی‌های مبتنی بر انیمه فراهم می‌کند.

با این حال، این مشکل که برای اکثر بازی‌های مشابه گریبان‌گیر است، در Xenoverse 2 نیز وجود دارد. داستان بازی و نحوه روایت آن تنها برای آن دسته از کاربران جذاب است که سری انیمه Dragon Ball را تماشا کرده یا مانگای این اثر را خوانده‌اند. حتی برای این افراد هم، در بعضی نقاط بازی، روایت داستان کمی افت می‌کند. این در حالی است که شخصیت‌های محبوب این سری به سرگرمی علاقمندان کمک می‌کنند، به ویژه زمانی که بسته الحاقی جدید بازی منتشر می‌شود. با گذشت شش سال از عرضه بازی، استودیو دیمپس و باندای نامکو بسته الحاقی جدیدی به نام Future Saga برای Dragon Ball Xenoverse 2 را منتشر کرده‌اند، که چندی پیش اولین فصل آن منتشر شد.

Future Saga: Xenoverse 2 را به سطحی جدید ارتقا می‌دهد؟

در Future Saga، قرار است یک داستان جدید و منحصر به فرد را تجربه کنیم، اما به‌عنوان یک بسته الحاقی پولی، چپتر اول آن به نظر ارزشمند نمی‌رسد. اینجا شاهد چند مأموریت داستانی جدید برای قهرمان داستان هستیم که به سرعت می‌توانید آن‌ها را کامل کنید. البته قسمت اول از Future Saga، تنها محتوای داستانی را به بازی اضافه نمی‌کند. Dragon Ball Xenoverse 2 یک بازی مبارزه‌ای آرنا محور است. با شروع بازی، شما باید کاراکتر خود را ساخته و آن را شخصی‌سازی کنید. پس از ساخت کاراکتر، به تدریج با ویژگی‌ها و ساختار بازی آشنا می‌شوید.

بازی‌های مبارزه‌ای آرنا محور به این صورت هستند که شما در یک محیط سه‌بعدی با حریفان خود مبارزه می‌کنید و نسبت به بازی‌های مبارزه‌ای معمولی، دارای آزادی عمل بیشتری در کنترل دوربین و محیط مبارزه‌ای هستید. مبارزات در این بازی‌ها در محیط‌های گسترده‌ای انجام می‌شود. هر مأموریت اصلی در Dragon Ball Xenoverse 2 شامل چندین نبرد است و بعضی اوقات این نبردها به صورت یک به یک انجام می‌شود، در برخی موارد دیگر هم به صورت گروهی با دشمنان مبارزه می‌کنید. در پایان هر مرحله، بسته به عملکرد شما، رتبه و جوایز مختلفی به دست می‌آورید.

Future Saga: Xenoverse 2 را به سطحی جدید ارتقا می‌دهد؟

کاراکتر شخصی‌سازی شده شما با پیشرفت و ارتقای سطح خود، امتیازهای خاصی را برای Attributeهای خود به دست می‌آورد. این امتیازها به شما امکان می‌دهند که کاراکتر خود را در زمینه‌هایی مانند افزایش آسیب وارد شده به دشمنان، افزایش نوار سلامت، افزایش نوار Ki و ارتقاهای مشابه، تقویت کنید. سیستم مبارزات این بازی تنها به انجام ضربات معمولی محدود نمی‌شود، بلکه شما می‌توانید از کومبوهای متنوعی استفاده کنید. به علاوه، ضربات مخصوصی نیز وجود دارند که نقش مهمی در استفاده از مهارت‌های قابل استفاده در طول مبارزات دارند. ضربات مخصوص شما به خوبی با سایر کومبوها ترکیب می‌شوند و به شما اجازه می‌دهند آسیب بیشتری به حریفان خود وارد کنید.

هر چه بیشتر در داستان پیش بروید، مراکز و محیط‌های بیشتری در دنیای بازی در دسترس شما قرار می‌گیرد. این به این معناست که شما می‌توانید مأموریت‌ها و رویدادهای متعددی را تکمیل کنید و همچنین به تعداد بیشتری از ضربات مخصوص دسترسی پیدا کنید. آزاد کردن این ضربات مخصوص باعث تنوع بیشتر در سیستم مبارزات بازی می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد که کومبوهای جدیدتری را یاد بگیرید. به علاوه، با کسب تجهیزاتی مانند لباس، کفش یا شلوار، می‌توانید به قدرت کاراکتر خود کمک کنید و آن را تقویت کنید. سیستم مبارزات Dragon Ball Xenoverse 2 به تنهایی جذاب و سرگرم‌کننده طراحی شده است، اما چیزی که واقعاً سرگرمی را برای شما به ارمغان می‌آورد، طراحی مأموریت‌های اصلی، مأموریت‌های فرعی و رویدادهاست.

Future Saga: Xenoverse 2 را به سطحی جدید ارتقا می‌دهد؟

موارد لازم به هیچ وجه عمق لازم برای جذب مخاطب را ندارند و به سادگی‌ترین حالت ممکن طراحی شده‌اند. به ندرت یک بازی انیمه‌محور مأموریت‌های فرعی خوبی دارد، اما Dragon Ball Xenoverse 2 و مأموریت‌های فرعی آن می‌توانستند بهتر باشند. با این حال، رویدادها، اگرچه طراحی مناسبی ندارند و خسته‌کننده هستند، اما پاداش قابل قبولی را ارائه می‌دهند. حالا با ورود بسته الحاقی Future Saga و چپتر اول آن، محتویات جدیدی برای گیم‌پلی بازی اصلی در نظر گرفته شده است. کاربران با خرید این بسته الحاقی پولی، به مواردی مانند قهرمان‌های قابل بازی جدید، مأموریت‌های Parallel جدید (نوعی از مأموریت‌های فرعی) و آیتم‌های دیگر دسترسی پیدا می‌کنند.

به راستی، گیم‌پلی بازی به دلیل مشکلاتی که در طراحی آن وجود دارد، به گونه‌ای نیست که حتی چپتر اول Future Saga هم بتواند نظر کاربران را جلب کند. به‌عبارت دیگر، اگر شما یکی از طرفداران بازی اصلی هستید، این محتوا نمی‌تواند به خوبی شما را به بازگشت به Dragon Ball Xenoverse 2 ترغیب کند. حداقل در شرایط فعلی، و شاید پس از عرضه چپترهای بعد، ممکن است محتوای مورد انتظار را ببینیم و شانس بازگشت به این بازی فراهم شود. ای کاش تیم سازنده بیشتر وقت و زمان را صرف توسعه این بازی می‌کردند تا حالا، با گذشت شش سال و عرضه یک بسته الحاقی جدید، مخاطبان قدیمی دلیل قوی‌تری برای بازگشت داشتند. البته نباید فراموش کرد که بخش آنلاین Dragon Ball Xenoverse 2 هم در دسترس است که می‌توانید با سایر بازیکنان جهانی به رقابت بپردازید و در مبارزاتی هیجان‌انگیز شرکت کنید. با این حال، سرورهای بازی به نحوی که باید و شاید، برای کاربران ایرانی کیفیت مناسبی ندارند و به سختی می‌توانید به آن‌ها وصل شوید.

Future Saga: Xenoverse 2 را به سطحی جدید ارتقا می‌دهد؟

Dragon Ball Xenoverse 2، از نظر بصری، ساختاری مشابه به دیگر بازی‌های انیمه‌ای شرکت باندای نامکو دارد. علاوه بر این، تعدادی صحنه‌های سینمایی دوبعدی انیمه در بازی وجود دارد که برای ایجاد حس و حالی متفاوت برای بازیکن طراحی شده‌اند. با گذشت شش سال از عرضه، محیط‌ها و گرافیک بازی به گونه‌ای بهبود یافته که هواداران سری Dragon Ball نیز می‌توانند از آن لذت ببرند. از نظر فنی، بازی بدون مشکلات قابل توجهی است و تجربه‌ای یکپارچه و بدون نقص ارائه می‌دهد.

صداگذاری و موسیقی در Dragon Ball Xenoverse 2 به عنوان ویژگی‌های مثبت و موفقیت آن شناخته می‌شوند. صداگذاری شخصیت‌ها به زبان ژاپنی با کیفیت بالا انجام شده است، اما دوبله به زبان انگلیسی می‌توانست بهتر هم باشد. همچنین، موسیقی‌های متن در طول بازی، از جمله در منوها و در زمان مبارزه با دشمنان و باس‌ها، به خوبی به بازیکن ارتباط با فضای بازی را انتقال می‌دهند.

در کل، Dragon Ball Xenoverse 2 دارای پتانسیل زیادی برای تبدیل شدن به یک بازی مبارزه‌ای محبوب در دنیای Dragon Ball است، اما سادگی بیش از حد فعالیت‌ها و مأموریت‌ها ممکن است بازیکنان را از ارتباط عمیق با آن باز دارد. حتی محتوای Future Saga، با ارائه چپتر اول، نتوانسته است به خوبی این هدف را به دست آورد به دلیل ساختار اصلی بازی.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید