مجله سیمدخت
0

ایلان ماسک با کمک اسپیس ایکس، سرویس ماهواره‌ای آیفون را بهبود می‌بخشد

بازدید 22

شرکت فضایی ایلان ماسک با دریافت مبلغ ۶۵ میلیون دلار از گلوبال‌استار، قصد ارسال ماهواره‌های جدیدی به مدار زمین را دارد به منظور تقویت سیستم ماهواره‌ای آیفون.

گزارشی اختصاصی از خبرگزاری نولا اعلام می‌کند که گلوبال‌استار در حال همکاری با شرکت اسپیس ایکس است تا ایلان ماسک ماهواره‌های جدیدی را به مدار زمین ارسال کند. این ماهواره‌ها که به مالکیت گلوبال‌استار خواهند بود، بهبودی در شبکه‌ی ارتباطی سیستم ماهواره‌ای آیفون خواهند ایجاد کرد. این سیستم با نام “Emergency SOS via Satellite”، سال گذشته با معرفی آیفون ۱۴ معرفی شد.

براساس جزئیات یک پرونده که در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ثبت شده است، گلوبال‌استار مبلغ ۶۴ میلیون دلار را به اسپیس ایکس پرداخت می‌کند. این مبلغ در بازه‌ی زمانی از سال‌های ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۵ به حساب اسپیس ایکس واریز خواهد شد و ماهواره‌های جدید نیز در همین مدت زمانی به مدار زمین ارسال می‌شوند.

سیستم “Emergency SOS via Satellite” آیفون را قادر می‌سازد که از ارتباط اینترنتی ماهواره‌ای در مناطقی که شبکه‌ی موبایل معمولی در دسترس نیست، استفاده کند. این سرویس ارتباط ماهواره‌ای آیفون تا کنون چندین نفر را از خطر نجات داده است.

سیستم ارتباط ماهواره‌ای آیفون با استفاده از ماهواره‌های گلوبال‌استار ارائه می‌شود و اپل اعلام کرده که این سرویس به مدت دو سال به‌صورت رایگان ارائه می‌شود. هنوز هزینه‌ی دقیق این سرویس مشخص نشده است.

مبلغ ۶۴ میلیون دلاری که گلوبال‌استار به اسپیس ایکس پرداخت می‌کند، تنها جزء از هزینه‌های مرتبط با ماهواره‌های مدار زمین است. بخشی از هزینه‌های این ماهواره‌ها توسط اپل تأمین می‌شود؛ بنابراین منطقی به نظر می‌رسد که این شرکت به دنبال درآمدزایی از طریق ارائه‌ی سرویس ماهواره‌ای باشد. گلوبال‌استار ۸۵ درصد از ظرفیت فعلی و آینده‌ی شبکه‌ی ماهواره‌های خود را در اختیار اپل قرار می‌دهد.

سرویس ماهواره‌ای آیفون در حال حاضر در کشورهای آمریکا، کانادا، فرانسه، آلمان، ایرلند، بریتانیا، اتریش، بلژیک، ایتالیا، لوگزامبورگ، استرالیا، نیوزیلند و پرتغال در دسترس است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *