مجله سیمدخت
0

ایلان ماسک کارگران اسپیس‌ایکس را مجبور به بی‌توجهی به ایمنی کرد

ایلان ماسک کارگران اسپیس‌ایکس را مجبور به بی‌توجهی به ایمنی کرد
بازدید 24

ایلان ماسک، میلیاردر مطرح و جنجال‌آفرین، اخیراً از کارگران شرکت اسپیس‌ایکس خواسته است که در هنگام بازدید از این شرکت، جلیقه‌های زرد ایمنی خود را نپوشند. این درخواست جدید ایلان ماسک، که همیشه با رفتارهای عجیب‌وغریب خود مورد توجه است، به نظر می‌رسد که یک حاشیه جدید را به دنبال دارد.

به گزارش رویترز، ایلان ماسک اخیراً این درخواست خاص را از کارگران اسپیس‌ایکس کرده است؛ به دلیل آنکه او از رنگ‌های روشن خوشش نمی‌آید. کارگران نیز به رویترز اعلام کرده‌اند که ایلان ماسک هنگام بازدید از پایگاه‌های اسپیس‌ایکس، به موازات این درخواست، اصول ایمنی را رعایت نمی‌کند. حتی نظارت‌کنندگان ایمنی سابق این شرکت نیز اظهار داشته‌اند که ایلان ماسک از آن‌ها خواسته است ماشین‌آلات زردرنگ اسپیس‌ایکس را با رنگ‌های تیره‌تر آمیخته کنند.

گزارش‌ها نشان می‌دهند که از سال ۲۰۱۴ تا کنون، ۶۰۰ کارگر در اسپیس‌ایکس آسیب دیده‌اند و هشت نفر از آن‌ها نقص عضو گزارش شده است. تاکنون، اسپیس‌ایکس به این گزارشات واکنش مناسبی نداده است.

سال گذشته، یک گروه از کارگران شرکت اسپیس ایکس در یک نامه سرگشاده، رفتار ایلان ماسک را به عنوان “مایه شرمساری” توصیف کردند. ایلان ماسک همواره به خودشیفتگی و رفتار پرخاشگرانه در محل کار متهم شده است.

از مواردی مانند اجبار کارگران تسلا به خوابیدن در کف کارخانه گرفته تا اموری مانند ممانعت از استفاده از پوشش‌های ایمنی و اخراج کارمندان بدون دلیل و توجیه، همه این اتهامات باعث می‌شوند که این میلیاردر مشهور به‌عنوان رئیسی نامتعادل در مدیریت شرکت‌های زیر نظرش شناخته شود.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *