مجله سیمدخت
0

گیرباکس به تیک-تو اینتراکتیو می‌پیوندد

گیرباکس به تیک-تو اینتراکتیو می‌پیوندد
بازدید 20

شرکت امبریسر پس از گسترش شایعات، تایید کرد که شرکت گیرباکس اینترتینمنت را به تیک-تو اینتراکتیو می‌فروشد.

گیرباکس اینترتینمنت، صاحب جدیدی را در تیک-تو اینتراکتیو پیدا کرده است. شرکت امبریسر سازنده بازی‌های Borderlands را به ارزش ۴۶۰ میلیون دلار به تیک-تو اینتراکتیو واگذار می‌کند، که این مبلغ به‌صورت کامل به‌صورت سهام جدید تیک-تو پرداخت خواهد شد.

تیک-تو در حال حاضر مالک استودیوهای گیرباکس سافتور، گیرباکس مونترال و گیرباکس کبک خواهد بود. این معامله تیک-تو را به مالکیت بازی‌های معروفی همچون بوردرلندز، Tiny Tina’s Wonderlands، Risk of Rain، Brothers in Arms، Duke Nukem و Homeworld می‌رساند. همچنین، گیرباکس اعلام کرده است که در حال توسعه بازی‌های جدیدی از سری‌های Borderlands و Homeworld است.

بعد از این معامله، شرکت Embracer مالکیت شعبه سانفرانسیسکو Gearbox Publishing (که قبل از انجام معامله تغییر نام خواهد داد) را همراه با استودیو Cryptic و بازی‌های Neverwinter Online و Star Trek Online، استودیو Lost Boys Interactive و استودیو Captured Dimensions به دست خواهد داشت.

لارس وینگه‌فورس، یکی از بنیان‌گذاران و مدیرعامل امبریسر، در بیانیه‌ای مطبوعاتی اظهار کرد: «اعلامیه امروز نشان‌دهنده نتیجه فرایند واگذاری هدفمند نهایی است و گامی مهم در جهت تغییر و تحول امبریسر در آینده با کاهش قابل‌توجه بدهی خالص و بهبود جریان نقدینگی آزاد به‌شمار می‌رود. با انجام این معامله، ریسک کسب‌و‌کار را کاهش می‌دهیم و سودآوری را بهبود می‌بخشیم؛ زیرا در حال تبدیل‌شدن به یک شرکت کارآمدتر و متمرکزتر هستیم.

پس از بررسی چندین گزینه، خوشحالم که به راهکاری رسیدیم که به‌نفع همه باشد. تیم رندی پیچفورد و همکارانش در طول سال‌های گذشته عضویت بی‌نظیری در تیم ما داشتند و از همه آن‌ها قدردانی می‌کنم. اطمینان دارم که گیرباکس به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین توسعه‌دهندگان جهان در خانه جدید خود همچنان به نوآوری و پیشرفت ادامه خواهد داد.»

گیرباکس به تیک-تو اینتراکتیو می‌پیوندد

استراوس زلنیک، مدیرعامل تیک-تو، اعلام کرد: “خرید گیرباکس برای تیک-تو اتفاقی هیجان‌انگیز است و استعدادهای خلاقانه پیشرو در صنعت و آی‌پی‌های متعلق به ما را با مجموعه Borderlands تقویت می‌کند. ادغام این دو شرکت، وضعیت مالی پروژه‌های مشترک ما با گیرباکس را بهبود می‌بخشد و این امکان را فراهم می‌کند تا با بهره‌گیری از تمام منابع تیک-تو در پروژه‌های هیجان‌انگیز گیرباکس، رشد بلندمدت را افزایش دهیم.”

فروش گیرباکس به تیک-تو باعث کاهش بدهی خالص امبریسر به مقدار ۳۰۰ تا ۳۳۰ میلیون دلار شده است. زیر رهبری رندی پیچفورد، بنیان‌گذار و مدیرعامل گیرباکس، این شرکت به عنوان زیرمجموعه 2K به کار خود ادامه خواهد داد.

در این زمینه، رندی پیچفورد اظهار کرد: “پیوستن به تیک-تو و توکی به گیرباکس کمک می‌کند تا وضع بهتری داشته باشد. تیک-تو و 2K بارها تعهد خود را به برنامه ما برای ایجاد خلاقیت، شادی و سودآوری نشان داده‌اند. وقتی به‌عنوان شریک کار می‌کردیم، استانداردهای جدیدی را در بازی‌ها تعیین کردیم و با بازی‌های پیشگامانه به نتایج قابل‌توجهی دست یافتیم. به‌عنوان یک شریک برای پروژه‌های آتی هیجان‌زده هستم.”

از پاییز ۲۰۲۳ شایعاتی مبنی‌بر خرید گیرباکس توسط تیک-تو شنیده می‌شود. گزارش‌هایی از کوتاکو در ماه فوریه نشان می‌دهد که گیرباکس در ماه مارس به فروش خواهد رفت. انتظار می‌رود که این قرارداد در اولین فصل سال مالی ۲۰۲۴/۲۰۲۵ امضا شود.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *