مجله سیمدخت
0

اتحادیه اروپا علیه تیک تاک وارد عمل شد

بازدید 24

مدیرعامل تیک‌تاک، شو زی چو، قرار است در هفته‌ی آینده به بروکسل سفر کند تا با نمایندگانی از کشورهای اروپایی دیدار کرده و آن‌ها را متقاعد کند که قوانین مربوط به حفاظت از داده‌ها و جلوگیری از انتشار مطالب غیر واقعی را رعایت کنند.

به گزارش بلومبرگ، در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، چو قرار است با نمایندگانی از کمیسیون اروپا از جمله معاون رئیس و کمیسر عدالت و کمیسر بازار داخلی دیدار کند. همچنین، نیک پیکلز، رئیس امور بین‌المللی شبکه‌ی اجتماعی ایکس نیز در این دیدارها حضور خواهد داشت.

تا پیش از این، کمیسیون اروپا و چند کشور عضو اتحادیه‌ی اروپا از کارمندان دولتی استفاده از نرم‌افزار تیک‌تاک در گوشی‌های همراه خود را ممنوع کرده‌اند. این برای اولین بار است که مدیران تیک‌تاک و مقامات اروپایی به‌طور مستقیم دیداری برگزار می‌کنند.

یکی از موضوعات مورد انتظار در این جلسات، پروژه‌ی کلوور (Project Clover) است که مرتبط با تلاش شرکت تیک‌تاک برای حفاظت از اطلاعات شخصی اروپایی‌ها است. تیک‌تاک اقدام به راه‌اندازی چند دیتاسنتر محلی در کشورهای مختلف اروپا کرده است تا اطلاعات کاربران اروپایی در این مراکز ذخیره شود. شرکت اروپایی NCC Group مسئول محافظت، مدیریت و پشتیبانی از این دیتاسنترها بوده و نظارت بر اجرای قوانین مدیریت محتوا و جلوگیری از انتشار اطلاعات غیر صحیح در پی انتخابات پارلمان اروپا در سال ۲۰۲۴ را بر عهده دارد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *