مجله سیمدخت
0

افزایش سن امید به زندگی در اروپا به ۸۱.۵ سال

افزایش سن امید به زندگی در اروپا به ۸۱.۵ سال
بازدید 35

داده‌های ابتدایی یورواستات دربارهٔ سطح امید به زندگی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۳ نشان می‌دهد که این رقم به ۸۱.۵ سال رسیده است.

به طور مشخص، این اعداد نشان می‌دهد که در مقایسه با سال ۲۰۲۲، سطح امید به زندگی در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا ۰.۹ واحد افزایش یافته است.

به گزارش اداره آمار اروپا، سطح امید به زندگی در ۱۵ کشور عضو اتحادیه از میانگین کشورهای عضو بالاتر است. بیشترین سطح امید به زندگی در سال ۲۰۲۳ مربوط به اسپانیا است که ۸۴ سال را به خود اختصاص داده است. ایتالیا و مالت به ترتیب با ۸۳.۸ و ۸۳.۶ سال، در جایگاه‌های دوم و سوم در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار دارند. افزایش سن امید به زندگی در اروپا به ۸۱.۵ سال

در میان اعضای اتحادیه در بلغارستان با ۷۵.۸ سال، لتونی با ۷۵.۹ سال و رومانی با ۷۶.۶ سال، پایین‌ترین سطح امید به زندگی را داشتند. در سال گذشته، سطح امید به زندگی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا ۰.۲ واحد بیشتر از دوران پیش از همه‌گیری کرونا بود. افزایش سن امید به زندگی در اروپا به ۸۱.۵ سال

در حالی که در ۱۸ کشور عضو اتحادیه اروپا، میزان امید به زندگی نسبت به دوران پیش از شیوع بیماری کووید ۱۹ افزایش یافته است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *