مجله سیمدخت
0

کاوش در بقایای تمدنی ۴۰۰۰ ساله

کاوش در بقایای تمدنی ۴۰۰۰ ساله
بازدید 16

یک گروه از باستان‌شناسان در ونزوئلا، در «پارک ملی کانایما» در بخش جنوب شرقی این کشور، ۲۰ محوطه سنگ‌نگاره با قدمت هزاران سال را کشف کردند.

این سنگ‌نگاره‌ها، که به گزارش ایسنا اخیراً کشف شده‌اند، به فرهنگی تعلق دارند که پیش‌تر شناسایی نشده بوده است. باستان‌شناسان در حال بررسی و تحلیل این سنگ‌نگاره‌ها هستند تا اطلاعات بیشتری دربارهٔ این فرهنگ باستانی به دست آورند.

“لایوساینس” در مورد این کشف نوشته است که برخی از این سنگ‌نگاره‌ها به رنگ قرمز طراحی شده‌اند و شامل الگوهای هندسی مانند خطوط، نقاط، ردیف‌های X، الگوهای مشابه ستاره، و خطوط صاف هستند که با اتصال به یکدیگر الگوهای مختلفی ایجاد می‌کنند. همچنین، برخی طرح‌های ساده از آدمک‌ها نیز دیده می‌شوند.

“گومز” با اشاره به عدم شفافیت در دلایل خلق این سنگ‌نگاره‌ها توسط مردم، توضیح می‌دهد: “تقریباً غیرممکن است که از طرز فکر افرادی که هزاران سال پیش زندگی می‌کردند، سر در بیاوریم، اما این الگوها مسلماً معانی مربوط به مراسمات آیینی داشته‌اند. برای مثال، این اشکال مختلف ممکن است به تولد، بیماری، تجدید حیات طبیعت یا شکار خوب ارتباط داشته باشند. مکان‌هایی که این سنگ‌نگاره‌ها در آن‌ها ساخته شده‌اند، احتمالاً اهمیت ویژه‌ای داشته‌اند و در منظره‌ای معنا دار قرار داشته‌اند، همانند کلیسا برای مردم امروز.” کاوش در بقایای تمدنی ۴۰۰۰ ساله

اگرچه تاریخ دقیق این سنگ‌نگاره‌ها نامعلوم است، اما مشابه آن‌ها در برزیل وجود دارد که به حدود ۴۰۰۰ سال قبل تعلق دارند. به نظر می‌رسد که این سنگ‌نگاره‌های کشف شده در ونزوئلا، دارای سن بیشتری هستند، حدس زده می‌شود که پیش از این زمان ساخته شده باشند.

“پارک ملی کانایما” یک منطقه وسیع است، از اندازه‌ای که برابر با بلژیک می‌باشد، و شامل مناطق جنگلی و کوهستانی است. در این پارک، “آبشار آنجل” که بلندترین آبشار جهان است، واقع شده است.

به همراه این سنگ‌نگاره‌ها، بقایای سرامیک و ابزارهای سنگی نیز در این منطقه کشف شده‌اند، که ممکن است توسط همان جوامعی که این سنگ‌نگاره‌ها را خلق کرده‌اند، استفاده می‌شده باشند. با این حال، برای تأیید این فرضیه، نیاز به تحقیقات بیشتری وجود دارد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *