مجله سیمدخت
0

اشتراک بدون تبلیغات اینستاگرام و فیسبوک

اشتراک بدون تبلیغات اینستاگرام و فیسبوک
بازدید 20

متا اخیراً یک طرح اشتراکی برای اینستاگرام و فیسبوک معرفی کرد که به کاربران امکان می‌دهد با پرداخت هزینه از تبلیغات راحت شوند. این طرح اشتراکی برای کشورهای اتحادیه اروپا مخصوص است و هزینه ماهانه آن در نسخه وب 9.99 یورو و در نسخه اندروید و iOS به دلیل کارمزد اپل و گوگل 12.99 یورو است.

هدف از ارائه این طرح اشتراکی، پاسخ به نگرانی‌های اتحادیه اروپا در مورد تبلیغات هدفمند و جمع‌آوری اطلاعات است. با این طرح، کاربران می‌توانند تصمیم بگیرند که با پرداخت هزینه، از تبلیغات خلاص شوند یا همچنان به‌طور رایگان از این پلتفرم‌ها استفاده کنند، اما همچنان موافقت کنند که اطلاعاتشان جمع‌آوری شود. متا معتقد است که این رویکرد با قوانین حریم خصوصی و جمع‌آوری داده‌ها در این منطقه سازگاری بیشتری دارد و مطابق با الزامات مربوط به قوانین حفاظت از حریم خصوصی و جمع‌آوری داده‌ها عمل می‌کند.

نسخه پولی اینستاگرام و فیسبوک

متا اعلام کرده است که به قوانین اتحادیه اروپا احترام می‌گذارد و از آن‌ها پیروی می‌کند. این شرکت شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و فیسبوک را به‌عنوان گزینه‌های رایگان برای کاربران حفظ می‌کند و اینکه آیا کاربران از آن‌ها استفاده می‌کنند یا نه، مستلزم پرداخت هزینه نخواهد بود. تغییراتی که در تجربه کاربری این افراد ایجاد می‌شود و ابزارهای تبلیغاتی که فعال خواهند ماند تغییر نخواهند کرد.

طرح اشتراکی یا نسخه پولی اینستاگرام و فیسبوک در اتحادیه اروپا و سوئیس فقط برای افرادی که 18 سال یا بالاتر هستند در دسترس خواهد بود. این طرح در ابتدا برای تمام حساب‌های متصل به فیسبوک و اینستاگرام اعمال می‌شود، اما از اول مارس 2024، متا هزینه‌ای به مبلغ 6 یورو برای نسخه وب و 8 یورو برای نسخه‌های iOS و اندروید از هر حساب خواهد گرفت.

به گفته متا، تا زمانی که کاربران هزینه را پرداخت کنند، اطلاعات آن‌ها برای تبلیغات هدفمند استفاده نخواهد شد. احتمالاً در آینده، کاربران در سرتاسر جهان به این طرح اشتراکی دسترسی خواهند یافت، به ویژه که شبکه‌های اجتماعی دیگر همچون ایکس (که پیشتر توییتر بود) طرح‌های اشتراکی خود را برای کاربران عرضه کرده‌اند و حتی اخیراً ایکس نیز از دو اشتراک پولی جدید رونمایی کرده است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *