مجله سیمدخت
0

جیمیل با تغییری جدید، کاربردی‌تر شد

جیمیل با تغییری جدید، کاربردی‌تر شد
بازدید 96

گوگل با اعمال تغییراتی در رابط کاربری جیمیل و برخی از برنامه‌های دیگر خود، سعی دارد آن‌ها را با زبان طراحی Material 3 هماهنگ کند. اگر در حین استفاده از جیمیل تغییراتی در رابط کاربری این سرویس احساس می‌کنید، این حس درست است. نوار جست‌وجوی جیمیل و گوگل چت اکنون بزرگ‌تر شده تا با جدیدترین دستورالعمل‌های سبک Material 3 همخوانی داشته باشد.

به‌طور خاص، بخش جست‌وجوی جیمیل اکنون ارتفاع بیشتری دارد و به 56dp افزایش یافته است در حالی‌که نسخه‌ی قبلی از زبان طراحی متریال ارتفاع این بخش را 48dp در نظر گرفته بود.

به‌طور کلی، لایه‌های بیشتری در بالا و پایین متن مرکزی نوار جست‌وجوی جیمیل و برنامه‌های دیگر گوگل قرار دارد و به‌نظر می‌رسد این شرکت رنگ‌بندی را نیز تغییر داده است. رنگ خاکستری کمی بیشتر شده و رنگ‌های پویا کمتری در رابط‌های کاربری مشهود هستند.

جیمیل با تغییری جدید، کاربردی‌تر شد

جیمیل با تغییری جدید، کاربردی‌تر شد

نسبت به زبان طراحی متریال ۲، فیلد جست‌وجو در حال حاضر کمی بالاتر نمایش داده می‌شود درحالی‌که سایر محتواها کمی پایین‌تر از موقعیت قبلی‌شان قرار دارند. این تغییرات به هماهنگی با سبک متریال ۳ کمک کرده و احتمالاً لمس اجزای مختلف برای کاربران آسان‌تر خواهد بود.

همانطور که 9to5Google اعلام کرده است، تغییرات در رابط‌کاربری جیمیل برای اولین‌بار در نسخه‌ی 2023.10.15.x و در گوگل چت در نسخه‌ی 2023.10.15.x مشاهده شد. این دو برنامه به عنوان زیرمجموعه‌های Google Workspace شناخته می‌شوند و این تغییرات برای اپلیکیشن‌های Meet، Docs، Keep، درایو و سایر برنامه‌هایی که دارای فیلد جست‌وجو هستند اعمال خواهد شد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *